Sedan vs liftback

eng, 07.06.2010, 23:11 « poprzedni - następny »

weksla

o szybach tez słyszałem, chyba w tvn turbo było, podobno po 2009 roku już to poprawili i szyby nie pękają.
Co do wyglądu mk4, to kombi faktycznie bije wszystkie pozostałe wersje nadwozia na łeb:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Petersan

Ja do dziś nie rozumiem, dlaczego na klasycznego liftbacka jakim jest ST220 wszyscy mówią hatchback...
Hatchbackiem to może być Focus ST/RS, ale gdzie Mondeo...?
pzdr
Peter

wojoo

Cytat: Petersan w 18.06.2010, 23:56
Ja do dziś nie rozumiem, dlaczego na klasycznego liftbacka jakim jest ST220 wszyscy mówią hatchback...
Hatchbackiem to może być Focus ST/RS, ale gdzie Mondeo...?

Hatchback (ang. hatch – właz, drzwi; back – tył) – typ zamkniętego nadwozia  samochodu osobowego, o dużej tylnej pokrywie (klapie) przestrzeni bagażowej stanowiącej piąte drzwi. Jest to nadwozie jedno- lub dwubryłowe. Część bagażowa samochodu jest dostępna z zewnątrz po podniesieniu do góry tylnej klapy schodzącej z linii dachu do bagażnika lub z wnętrza pojazdu, po odchyleniu oparcia tylnego siedzenia. Klapa zawiera tylne okno i część tylnej ściany.

Liftback - typ nadwozia samochodu osobowego, zbliżonego konstrukcyjnie do samochodu typu hatchback, różniącego się nieznacznie - bardziej pochyloną szybą i (czasem niewielkim) nawisem nadwozia za tylnym kołem. W obu przypadkach szyba unosi się jako integralny element pokrywy bagażnika. W wielu krajach pojęcie tożsame z hatchback, aczkolwiek mianem hatchback  określa się auta klas niższych, często modele miejskie.

czyli potocznie mowiac jedno i drugie moze byc ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

hashenty

Ja to bardziej rozumię w ten sposób, że tak jak i są cabriolety i roadstery ( cabrio to np audi 80 i bmw serii 3 - conajmniej 4 miejsca siedzące, a roadstery to bmw z3, mercedes slk itd) - hatchback to dla mnie prawie to samo co kompakt. A że kompakta można kupić w sedanie to inna para kaloszy. Np focus sedan. Widzieliście focusa liftbacka, labo astrę liftbacka? :]

Mnie z kolei mondeo MK3 i MK4 bardziej podobają się w liftbacku - tył jest bardziej muskularny - przynajmniej w MK3. A w MK4 sedan ma jakoś zepsute proporcje w odniesieniu do liftbacka. Vectra C w lifcie jest o niebo ładniejsza od sedana. Nawet wersja usportowiona GTS była dostępna tylko w nadwoziu liftback. Więc kombi rzondzi! :D Potem liftback :D Na końcu sedan... :P

Zresztą dziwicie się, że jest 4 razy więcej liftbacków niż sedanów? Dla laika bryła auta praktycznie się nie różni,  a otwór ładunkowy jest nieporównywalnie większy. Kto wybrałby sedana? Ja nie.

eng

Opel w ogóle robi beznadziejne sedany. Jednak pamiętaj, że liftback nigdy nie będzie w tej samej rubryce co sedan/limuzyne :P

T

Cytat: eng w 06.10.2010, 23:25
Opel w ogóle robi beznadziejne sedany. Jednak pamiętaj, że liftback nigdy nie będzie w tej samej rubryce co sedan/limuzyne :P
Limuzyny to są o oczko albo o dwa oczka wyżej niż Mondeo. ;) Ale fakt, ze mk3 sedan wygląda ładnie. Może odrobinę ładniej niż liftback. Ale jednak wolałbym odrobinę brzydszego liftbacka (i tak różnicę trudno zauważyć), ale za to dużo bardziej funkcjonalnego. Sedan nadaje się tylko do wożenia walizek.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Hmmm. Mondeo samo w sobie jest limuzyną. Kwestia kombi/sedan/hatchback to już tylko kto do czego auta potrzebuje. Parę lat wcześniej różnice stylistyczne były ogromne, choćby mondeo mk2 - widać gołym okiem. W mk3 już tego nie ma.
Idąc dalej tym tropem można podać przykład nowego superba. Kto go ma - jeżdzi hatchbackiem ? :]

PS: eng tak z ciekawości - czemu nie masz avatara?

T

Cytat: hashenty w 06.10.2010, 23:32
Hmmm. Mondeo samo w sobie jest limuzyną.
Mondeo to klasa średnia. Do limuzyny mu daleko. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Cytat: Tomasz w 06.10.2010, 23:34
Mondeo to klasa średnia. Do limuzyny mu daleko. ;)

Ciiiiii! bo mój usłyszy i się obrazi .... :]

Petersan

Cytat: TomaszAle fakt, ze mk3 sedan wygląda ładnie.

chyba z przodu...
pzdr
Peter

wojoo

Cytat: Petersan w 07.10.2010, 23:37
chyba z przodu...

już najprędzej z boku ...
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

hashenty

Cytat: wojoo w 07.10.2010, 23:54
już najprędzej z boku ...

spod spodu chyba jeszcze lepiej...