Mondeo kombi TDCI wydech 3" - gdzie robić?

wilhelm, 30.06.2011, 23:57 « poprzedni - następny »

wilhelm

jak w temacie, podjąłem decyzje - w aucie wyląduje wydech 3" od turbo z 2 tłumikami. nie wiem natomiast gdzie to robić, chcę żeby miał fajny dźwięk i nie był przesadnie głośny.

możecie kogoś polecić i ile ewentualnie za takie coś wołają?



« Dodane: 30.06.2011, 23:58 »

najlepiej gdzieś na śląsku i w okolicach :)

T

Nie przesadzasz z tą średnicą?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

01.07.2011, 00:36 #2 Ostatnia edycja: 04.07.2011, 21:33 by wilhelm
taką średnicę ma wylot z turbo, moc docelowa to ok. 200KM - może rzeczywiście nie ma sensu i lepiej zrobić 2.75?

Jendrekmak

Cytat: wilhelm w 01.07.2011, 01:36moc docelowa to ok. 200km
chyba 200 KM ?
a jeśli chodzi o sam wydech to nawet bez tłumików nie jest zbyt głośny. ja bym dał jeden tłumik przelotowy zamiast środkowego (który też jest przelotowy) a na końcu bym w ogóle nie dawał tłumików.
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

wilhelm

jeździłeś bez tłumików? :)

Jendrekmak

jeździłem ale wożę psa w bagażniku i chcę mu oszczędzić trochę uszy więc mam końcowy. głośno nie jest ponieważ turbina dość znacznie wycisza wydech. co innego benzyna bez turbiny - tam jest głośno bez tłumików albo tylko z jednym
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

Cinkciarz

Cytat: wilhelm w 03.07.2011, 15:23
jeździłeś bez tłumików? :)

Nie tyle jeździłem co jeżdżę już rok :P
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

wilhelm

Cytat: Jendrekmak w 03.07.2011, 23:24
jeździłem ale wożę psa w bagażniku i chcę mu oszczędzić trochę uszy więc mam końcowy. głośno nie jest ponieważ turbina dość znacznie wycisza wydech. co innego benzyna bez turbiny - tam jest głośno bez tłumików albo tylko z jednym

ja już przerobiłem chyba wszystkie możliwe opcje, najpierw jeździłem z pustym katem i bez końcowego - fajnie mruczał na wyższych obrotach ale czegoś mu brakowało, potem wywaliłem środkowy - było głośno i gwizdał przy puszczaniu gazu ale podobało mi się, teraz tak mam. potem doszedł decat i niestety w połączeniu z brakiem tłumików nie dało się jeździć - z zewnątrz był głośny jak harley, wytrzymałem tak parę dni. następnie wstawiłem z powrotem środkowy tłumik co w połączeniu z decatem i brakiem końcowego dało bardzo fajny dźwięk, cichszy niż bez tłumików z pustym katem i trochę głośniejszy od ww. ze środkowym.

Cytat: Jendrekmak w 03.07.2011, 15:47a jeśli chodzi o sam wydech to nawet bez tłumików nie jest zbyt głośny. ja bym dał jeden tłumik przelotowy zamiast środkowego (który też jest przelotowy) a na końcu bym w ogóle nie dawał tłumików.

jak nie miałeś tłumików to miałeś normalny katalizator czy pusty? co do tłumików to 3 calowe są raczej małe więc dla bezpieczeństwa dam dwa :) biorąc pod uwagę to że nie będzie katalizatora którego puszka jednak tłumi dzwięk.

Jendrekmak

to było jeszcze z katalizatorem
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

T

Katalizator mocno wycisza, w końcu czasami mówi się na niego "tłumik katalityczny". :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

cichyp

mi wydech przelotowy z jednym środkowym tłumikiem przelotowym na 3' robiła firma KLS z Wrocławia:
www.kls-sport.pl

mogę podrzucić filmik jak brzmi, ale dopiero po weekendzie  bo będę sobie klipa kręcił, bo ten filmik co mam na MKP jest słabej jakości.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

T

Cytat: cichyp w 21.07.2011, 03:48bo ten filmik co mam na MKP jest słabej jakości.
Nawet na nim brzmi świetnie, a jak na diesla wręcz rewelacyjnie. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

tylko 2500zł to trochę dużo :(

matosu

2500 zł to normalna cena :) ja za 3" od turbo do końca + tłumik końcowy zapłaciłem 2600
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

weksla

no i jakie korzyści po wymianie masz?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps