:((sprzęgło ST

bbmarcin, 05.07.2011, 14:25 « poprzedni - następny »

bbmarcin

witam wszystkich posiadaczy Foczek:)
potrzebuje waszej pomocy...padło mi sprzęgło w focusie mk1 st...wszystko do wymiany łącznie z kołem zamachowym:(...koszt części około 3000tyś.gdzieś o uszy obiło mi się,że możliwe jest włożenie skrzyni od focusa 2.0 130ps...jeśli zna ktoś temat proszę o pomoc:)pozdrawiam

T

Skrzynia też Ci padła?

PS. Sprawdź czy sprzęgło od amerykańskiego Focusa SVT nie będzie pasowało. Jest duża szansa, że będzie, a sprzęgła w stanach są bardzo tanie (zresztą wpisz na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ebay.com "focus svt clutch" i sam zobaczysz).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

bbmarcin

no niestety:/przejechane  140tys wiec ma prawo w takim autku...troche zachodu...ściagać ze stanow taka skrzynie...ale to lepsze rozwiazanie niz 3000 bez robocizny.

T

Skrzyni nie ma sensu ze stanów, za ciężka, ale sprzęgło można. Co się ze skrzynią dokładnie stało? To raczej dziwne, że padła, nawet bardzo dziwne.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

bbmarcin

Cytat: Tomasz w 05.07.2011, 14:42
Skrzyni nie ma sensu ze stanów, za ciężka, ale sprzęgło można. Co się ze skrzynią dokładnie stało? To raczej dziwne, że padła, nawet bardzo dziwne.
żle napisalem...skrzynia jest oki:)ściaągałęs juz cos ze stanów?jak długo to trwa...

KLUSEK

No właśnie, co się z tą skrzynią stało ? Czemu koło zamachowe jest do wymiany ? Wybuchło coś tam ?

Ewentualnie samo sprzęgło można popytać w sklepach online forda typu Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ford.sklep.pl - na pewno będzie na zamówienie i na pewno taniej niż w ASO.

A jeżeli rozleciała się skrzynia to popytaj ludzi na allegro, którzy oferują do niego części czy nie mają (często mają, tylko niewystawione) skrzyni.

« Dodane: 05.07.2011, 14:54 »

Jeśli skrzynia jest ok, to tylko wymieniasz sprzęgło i ewentualnie koło zamachowe. Jeśli to Twoje nie jest uszkodzone, a jedynie zużyte to można tanim kosztem je zregenerować.

T

Cytat: bbmarcin w 05.07.2011, 15:50ściaągałęs juz cos ze stanów?jak długo to trwa...
Zamawiałem wiele razy i nie było problemów, zwykle idzie kilka, no może kilkanaście dni. W przypadku droższych rzeczy (chyba za więcej  niż $100, ale nie pamiętam dokładnie) mogą Ci przywalić cło i/lub VAT co trochę wydłuży czas wysyłki (chociaż w moim przypadku i tak wszystko zamknęło się chyba w kilku dniach).

Problem z zamawianiem w Stanach jest jednak taki, że po pierwsze musisz wiedzieć dokładnie, czego potrzebujesz (bo przecież nie odeślesz jak nie będzie pasowało) no i gwarancji w praktyce nie ma (bo nie opłaca się odsyłać takich części za ocean, zarówno jeśli chodzi o koszty jak i czas wysyłki).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yoseph

nie rozumiecie:) skrzynie od zwykłego 2.0 pasuje bez strasznych przeróbek, ma to do tego swoje zalety:
- krótsze przełożenia (6biegów getraga to porażka)
- przechodzimy z dwumasy na jednomas
- jednomas możemy dać do odchudzania
- komplet skrzyni, koła zamachowego i sprzęgła (przy założeniu że skrzynia i zamach są używane a sprzęgło jest nowe)  jest tańsze niż sprzęgło i dwumasa od forda.

Kiedy robiłem samochód nie chciało mi się szukać tych rzeczy, pozatym potrzebowałem auta barrdzo szybko ( i tak 3 tygodnie u mechanika stało). Teraz żałuję;/ cały czas brakuje mi kasy na to, a tak to miałbym spokój i lepsze osiągi.  

PS.
Niestety regeneracja sprzęgła i dwumasy to kasa rzędu 1500zł

Es

Nie wierzę za bardzo w to, że dwumasa już padła. Skąd takie przypuszczenie?

Ja regenerowałem takie samo sprzęgło (tarczę) u pewnego, znanego w Polsce speca od sprzęgieł. Z wysyłką ok. 200 zł ;) I chodzi jak burza. Jak chcesz kontakt to się odezwij.  Nie wiem skąd macie tu takie ceny. A co do koła dwumasowego - jego się nie da zregenerować z sensem, tylko wymiana.

Co do wymiany skrzyni to chętnie zobaczę efekt z silnikiem ALDA, chociaż przy ok. 500-600 za wymianę + sprzęgło (regenerowany oryginał do Getrag) może wyjść drożej ;)

yoseph

wiem że sie nie da z sensem... dlatego żałuję zdarli ze mnie kasę, NA RAZIE nic się nie odzywa ale mam świadomość że mogłem wybrać lepszą opcję. Nie ma się co obawiać, że skrzynia nie wytrzyma, st170 RZADKO mają swoje 170KM a takie skrzynie z powodzeniem pracują w focusach z mocą powyżej 300KM

NA RAZIE mam inny poważny problem.... mega przedmuchy w silniku, samochód strzela, sadzi marchewy, nie ma mocy nie chce się wkręcać na obroty, we wtorek jestem umówiony do mechanika. Wmawiam sobie, ze to tylko uszczelka pod głowicą bo wyraźnie słychac jak po zgaszeniu silnika schodzi gdzieś ciśnienie z bloku silnika, no ale pewnie jeszcze pierścienie będę musiał wymienić.

T

Cytat: yoseph w 10.07.2011, 20:31Kiedy robiłem samochód nie chciało mi się szukać tych rzeczy, pozatym potrzebowałem auta barrdzo szybko
Jeśli to wszystko pasuje pnp to taka przeróbka jest bardzo sensowna. Dwumasa w wolnossącej benzynie 2.0 to jakaś pomyłka. Masz może zestawienie przełożeń w ori skrzyni z ST170 i tej ze zwykłego 2.0?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yoseph

sęk w tym że nie wszystko do końca jest p'n'p. Podobno do przespawania jest jedna łapa skrzyni reszta PODOBNO pasuje.
Kiedyś miałem te przelożenia policzone, ale widzę że zgubiłem to i muszę policzyć od nowa. Jednoznacznie wynikało z tego że 1,2,3 są znacznie krótsze,  4 jest taka sama jak 4  natomiast 5 bieg ma takie samo przełożenie jak 6 . Chyba nic nie pokopałem;p Jak policzę to przedstawię tutaj efekty;p

znalazłem gdzieś tą kartkę;p oczywiście mowa tutaj o finalnych przełożeniach. Moim zdaniem gra warta świeczki. Pewnie różnice takie jak w st220 przed i po lifcie. A na dokładkę powiem, że nawet rs mk1 ma krótszą skrzynię od st170...... nie wiem co sobie w fordzie pomyśleli żeby takie coś zrobić;p

          mtx75       getrag6
1------ 14,1---------12,7
2------ 8,68---------7,7
3------ 6,01---------5,7
4------ 4,5----------4.6
5-------3,45---------3.8
6---------------------3.1

Es

Cytat: yoseph w 10.07.2011, 23:58
NA RAZIE mam inny poważny problem[w języku polskim używamy jednej lub trzech kropek] mega przedmuchy w silniku, samochód strzela, sadzi marchewy, nie ma mocy nie chce się wkręcać na obroty, we wtorek jestem umówiony do mechanika. Wmawiam sobie, ze to tylko uszczelka pod głowicą bo wyraźnie słychac jak po zgaszeniu silnika schodzi gdzieś ciśnienie z bloku silnika, no ale pewnie jeszcze pierścienie będę musiał wymienić.

Wiadomo coś yoseph w tej sprawie? Byłeś u mechanika?

yoseph

NA RAZIE samochód stoi u mechanika, będzie robiony od jutra. Ale jak juz iść za ciosem to wymiana wszystkich tulei w tylnym zawieszeniu, drążki kierownicze, amory kayaba agx, sprężyny progresywne weitec-a.  W domu na powrót samochodu czekają tarcze EBC turbo groove i ferodo green stuff, komplet na przód i same klocki na tył, tyle że za wymianę takich rzeczy nie będę płacił mechanikowi tylko sam sobie zrobie. Myślałem o wymianie tulei na powerflexy ale kumpel mnie przewiózł "hądą" na najbardziej miękkich powerach i dosłownie wybił mi to z głowy;p