Focus ST - Jak usunąć ogranieczenie do 3500obr przy wciśniętym sprzęgle

luki1030, 06.07.2011, 22:13 « poprzedni - następny »

luki1030

Witam

Mój ST-ek na wciśniętym sprzęgle wkręca się tylko na 3500obr. Czy ktoś może podpowiedzieć dokładnie co trzeba zrobić aby przesunąć ograniczenie do min 4500obr lub wyłączyć całkowicie.


Proszę o pilną poradę co gdzie i jak.

Pozdro

KLUSEK

Moze wystarczy odłączyć czujnik sprzęgła ? ;)

wilhelm


luki1030

czujnik sprzęgła jest odłączony i dalej jest ograniczone, a z 3500 obr startując na 1/4 jest lipa .

T

Przypuszczam, że garażowymi metodami tego nie zrobisz. Ograniczenie jest pewnie w sofcie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

luki1030

też myślę, że w sofcie jest problem. Tylko kto może wiedzieć co i jak. Myślę, że nawet w serwisie forda nie znają tematu.

T

Heko aka GC-S może coś wiedzieć...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

barti87

poprzez złącze obd można to zmienić musiał bys podjechać do firmy która zajmuje sie strojeniem i po problemie
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

luki1030

Byłem dziś w V-techu w Olsztynie i mają coś wykombinować. Czekam na telefon od nich.

T

I jak, udało im się coś z tym zrobić?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

luki1030

dostałem odpowiedź, że można to usunąć ale wiąże się to z głęboką ingerencją w kompa, i jest ryzyko że cały soft może się wysypać. Słyszałem też, że ford specjalnie ograniczył tak auto bo skrzynia biegów nie wytrzymała by obciążenia na większych obrotach przy starcie np na 1/4 mili.
Wczoraj brałem udział na w imprezie NIGHTPOWER w Olsztynie ( starty na 1/4) i okazało się, że Focus RS też ma te ograniczenie ale lepiej daje radę bo ma więcej pod maską. Także chyba zamiast usuwania blokady obrotów zapodam chipa ( promocja 1700zł w v-techu w olsztynie)  i wysteruje moc na jakieś 260KM

Pozdrawiam

wilhelm

warto najpierw odetkać wydech i dać większy intercooler a na końcu soft

wojoo

Cytat: luki1030 w 10.07.2011, 19:27
( promocja 1700zł w v-techu w olsztynie)

No to faktycznie wielka promocja ... po prostu tylko robić ;)









a i tak Ci wgrają gotowca :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

luki1030

to jakie są ceny ogólnie chipa ?

heko

..cena dla t. doładowanych benzynek jest sporo wyższa w porównaniu z dieslem, robota przy tym jest bardziej pracochłonna i nie każdy "tjuner" to ogarnia :p
...robię teraz takiego, cel to ok. 300KM na ori gratach....na razie coś jest nie tak z autem, z ciekawości zerknę czy łatwo znaleźć mapy ogranicznika obr. związanych z pracą na wciśniętym sprzęgle
Wypożycz FF RS 3 :D Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://gcscars.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gcstuning.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/GCSTuning