Łożysko przednie z ABS. Kilka wątpliwości przed wymianą.

Es, 23.07.2011, 15:24 « poprzedni - następny »

Es

Wiedziony coraz większą niechęcią do mechaników rozwijam umiejętności we własnym zakresie drobnych ale i coraz poważniejszych domowych robót przy aucie. Łożysko z przodu będę dziś wymieniał po raz pierwszy. Mam w związku z tym kilka pytań, ponieważ odpowiedzi są nieraz sprzeczne.

1. Podobno zazwyczaj strona łożyska, która ma być od wewnątrz auta (czujnik ABS) jest oznaczona, ale nie zawsze, kto mi powie jak jest w tym wypadku?  :D
Zdjęcie 1.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zdjęcie 2.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Nie wiem czy test, który wymyśliłem jest miarodajny, ale przyłożyłem zwykły śrubokręt i tylko jedna strona była namagnesowana - różowa. Czyli to jest strona od wewnątrz pojazdu? W instrukcji łożyska nic nie ma na ten temat. Z tego co czytałem: co firma to inne oznaczenia i nieraz się zdarzyło, że ABS nie działał ponieważ założono łożysko na odwrót. Choć kolorem było tak samo ;)

2. Już pisałem że ponieważ będę robił to po raz pierwszy to wolę się upewnić. Gdzie będę musiał założyć ten element obok nakrętki na poniższym zdjęciu?
Zdjęcie 3.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Pewnie wszystko wyjdzie w praniu ale wolę błędu nie popełnić.

T

Ale zdajesz sobie sprawę, że łożysko łatwo popsuć, jeśli się je zakłada garażowymi metodami typu młotek itp.?

PS. Jeśli chodzi o Twoje pytania, to niestety nie pomogę, bo się za to nie biorę z przyczyny j.w. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

ES, jeśli nigdy tego nie robiłeś to radze Ci dać sobie spokój i odżałować te parę groszy na mechanika :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

yoseph

ja sam wymieniałem łożysko rok temu, jako prasy użyłem dużego imadła, z dorobionymi dużymi szczękami tak, że łożysko opierało się na całej powierzchni, tak samo piasta,  profilaktycznie wsadziłem je do zamrażarki tydzień wcześniej ( nie miałem czasu się tym zająć przez tydzień)  Łożysko wsadzasz namagnetyzowaną stroną do czujnika. W piaście miałem rowek na tą zawleczkę o której piszesz:). Działa do dzisiaj.

Ja zawsze zachęcam do działania samemu, nie lubię płacić mechanikom, szczególnie u mnie w okolicy nie ma naprawdę dobrych, do tej pory nie zdarzył się taki, żebym nie miał pytań za co wziął tą kasę. Niestety nie wszystko potrafię zdiagnozować i jeszcze więcej nie potrafię zrobić i czasami samochód muszę oddać mechanikowi.

Es

Kiedyś musi być ten pierwszy raz :D
Imadło wystarczy zamiast prasy, też nie zalecam wbijania młotkiem z wiadomych przyczyn.
Trochę rozbierania jest ale da się to zrobić samemu.
Teraz tylko zbieżność ;)