Takie są ceny ST220 w Norwegi

Cinkciarz, 16.08.2011, 00:44 « poprzedni - następny »

Cinkciarz

Jak w temacie. Cena mondeo ST220 z roku 2003

181.747kr czyli około 90 000zł   :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=29629376
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

Jendrekmak

dużo zarabiają w skandynawii to i ceny wysokie. jak byłem 10 lat temu w finlandii to kelner w hotelu w rovaniemii (polak) zarabiał w przeliczeniu na złotówki 15 tys. zł
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

Cinkciarz

Wiem że dużo zarabiają bo od 4 lat jestem w Norge ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

Jendrekmak

no ale ogólne koszty utrzymania też nie są niskie - dużo się zarabia ale i dużo wydaje. pamiętam, że w szwecji bardziej opłacało się sprowadzić auto z niemiec niż kupować na miejscu, przynajmniej 10 lat temu
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

T

Ceny samochodów nie są tam raczej wysokie dlatego, że dużo tak zarabiają, tylko są tam pewnie bardzo wysokie podatki związane z samochodami i/lub cło.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

podatek to 100% ceny samochodu
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

No i się wyjaśniło. ;) Pewnie cła na sprowadzanie też są niemałe i stąd te ceny. Podobnie jest np. w Danii.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Jendrekmak

Cytat: Tomasz w 16.08.2011, 18:07tylko są tam pewnie bardzo wysokie podatki związane z samochodami i/lub cło.
wszelkie podatki są wysokie w skandynawi bo socjal kosztuje a szczególnie w norwegi
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

MAG

Cytat: Jendrekmak w 16.08.2011, 16:30
... pamiętam, że w szwecji bardziej opłacało się sprowadzić auto z niemiec niż kupować na miejscu, przynajmniej 10 lat temu
Hehe, nadal tak jest (swojego S-Max'a kupiłem przeca w Hamburgu), chociaz obecnie nie jest to juz tak wielka różnica.
Najbardzie opłaca sprowadzać sie z Niemiec do Szwecji prawie nowe auta, wtedy ze względu na dużą różnice  w wysokości podatku VAT ta różnica jest najbardziej odczuwalna.

Kupując tutaj na miejscu S-Max'a w podobnej do mojej konfiguracji i z podobnym przebiegiem musiałbym wtedy zapłacić przynajmniej 30tys koron więcej (jakieś 13tys zł) niż wyszło ściągnięcie z Niemiec ze wszystkimi dodatkowymi kosztami.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0