syntetyk po pol syntetyku

mazur888, 30.08.2011, 01:30 « poprzedni - następny »

mazur888

siemka, mam do was pytanko.

zawsze lalem do mojego mondeo tdci olej mobil super FE 5w30, jest to pol syntetyk.
niebylo nigdzie tego oleju a chcialem zrobic zmiane, wiec pojechalem do forda i powiedzialem zeby mi dali olej do mondeo tdci i dali mi ford formula F 5w30, sysntetyk.
wiec mowie gosciowi ze lalem wczesniej mobila pol sysntetyk i czy moge teraz wlac tego syntetyka. koles powiedzial ze niema zadnych przeciwskazan. ze te oleje sa zamienne bo ten mobil to to samo co wczesniejszy ford formula E.

ok, w sobote wymienilem olej ale auto teraz jakby delikatnie glosniej chodzi i glosniej klekocze. co myslicie? cos sie stanie?

mam najechane 107.000 mil teraz. (okolo 170.000 km)

KLUSEK


T

Nic się nie stanie, w najgorszym razie będziesz więcej go dolewał pomiędzy wymianami, jeśli masz silnik w słabym stanie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Schem

Te dwa oleje są spokojnie do stosowania zaiennie, nie ma problemu.
Jakbyś z minerału 15W-40 chciał przejść na syntetyk, to można by się zastanawiać.
Ale dobra płukanka i też powinno się dać.

A że głośniej chodzi, to możliwe. Zdarzyło mi się w TDDI kiedyś na oleju shella, że właśnie inaczej pracował.
Szybko wróciłem do Formuli E, na której chodził ciszej. Ty też miałeś E, bo ten Mobil to faktycznie podobno było właśnie to samo, więc możesz mieć podobne doznania.
Ale śmiało możesz używać nowy olej forda.
There's no replacement for displacement

mazur888

Ok. Dzieki wam za odpowiedzi. Juz sie nie boje :)