Problem z ABS.

Lasko1990, 09.09.2011, 21:25 « poprzedni - następny »

Lasko1990

Tak jak w temacie problem z abs-em czujniki są ok bo były wymieniane. Przewody też nie są przerwane z tego co mi mówił mechanik i podejrzewa że będzie to wina piasty (najprawdopodobniej łożysko które się w niej znajduje) i to chyba ono odpowiada za funkcjonowanie abs-u ?? i teraz pytanie kupić używaną cała piastę czy wymieniać łożysko ??

T

Diagnoza Twojego mechanika brzmi cokolwiek dziwnie... ;) Jakie są objawy?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Lasko1990

Świeci mi się kontrolka od ABS-u cały czas...po resecie błędu było coś takiego że się nie świeciło i gdy zahamowałem mocno żeby sprawdzić czy ABS łapie to łapał a następnie zapalała się kontrolka i już nie działał. Na FCP ktoś miał podobny problem a wynik był taki że magnes na łożysku miał ukruszony w kilku miejscach i dlatego nie działało.

Es

To bardzo możliwe. W zasadzie to najlepiej sprawdzić podpinając pod kompa jak wywali błąd ABS. Kiedy go wskaże, dowiesz się z którym czujnikiem jest problem. I jeśli wskazuje na konkretny czujnik wymień tam łożysko (jeśli czujnik jest faktycznie sprawny). W końcu czujnik współpracuje z magnesem w łożysku. Nic tam więcej nie ma.
Mam podobny problem. Po kilku, czasami kilkuset, kilometrach wywala mi podobny błąd. Wymieniłem czujnik i dalej jest nie tak jak powinno. Możliwy jest problem z łożyskiem. Dzięki za podpowiedź.

Lasko1990

Nie ma problemu ;)Sprawdzany był na kompie i wykrywało najpierw uszkodzony prawy czujnik a jak wymieniłem to coś z układem przewodów było jakby wiązka przerwana ale jest cała więc wina będzie łożyska. Ja też będę chciał to zrobić tylko jeszcze nie wiem kiedy :P i wymienię łożysko bo czujniki wstawiłem nowe na przód z lewej jak i prawej strony.

lukas810

Mogę się dołączyć?
Czy działanie ABS skutkuje zapaleniem lub mruganiem się kontrolki?

T

Cytat: lukas810 w 16.11.2011, 21:39Czy działanie ABS skutkuje zapaleniem lub mruganiem się kontrolki?
Nie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

mitril21

Jakim programikiem sprawdziłeś ten ABS ? :D