Focus st II 2.5t 225km+.../wydech mgmotorsport/downpipe/soft by unitronic

carlosc, 01.10.2011, 15:30 « poprzedni - następny »

DawPi

Gratulacje! :) Musi się porządnie odpychać teraz. :)

No tak, tylko trzeba ogarnąć sensowne sprzęgło. Ja już powoli szukam informacji o jakimś dobrym rozwiązaniu.

Cytat: heko w 12.09.2012, 19:54
..ale jedno jest pewne, zrobiłem moda w ST gdzie boost nie przekracza 1,2bar nawet w piku  8)
Oby i u mnie tak się dało. ;)
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

Cytat: DawPi w 13.09.2012, 11:37No tak, tylko trzeba ogarnąć sensowne sprzęgło. Ja już powoli szukam informacji o jakimś dobrym rozwiązaniu.
To podziel się informacjami jak już zgłębisz temat ! na tym akurat kiepsko się wyznaję ...:( a niedługo czeka mnie wymiana

Cytat: DawPi w 13.09.2012, 11:37Oby i u mnie tak się dało. Wink
uda się ! u mnie jest 1.25 dokładnie , potem spada na 0.9
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

carlosc

Kris masz racje na kazdym bigu jes ogien!!! :-)
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

T

Cytat: Kris1976 w 13.09.2012, 11:46To podziel się informacjami jak już zgłębisz temat! na tym akurat kiepsko się wyznaję...
Ja bym radził jak najbliższe serii, pewnie na Waszym miejscu zamontowałbym pewnie sprzęgło z RS-a, jeśli tylko pasuje i daje rade. Moja zabawa ze sprzęgłem wyglądała następująco. Najpierw kupiłem sprzęgło z ebaya, niby przyzwoite, a okazało się beznadziejne — gorsze nawet od serii. Potem próbowałem zamówić u Radzikowskiego, co skończyło się ponad miesiącem oczekiwania na zrobienie niczego. :) Ostatecznie założyłem sprzęgło z ST200 z tarczą przerobioną na spiek 4-łopatkowy przez Mickiego i działa bardzo dobrze (choć "ostro"). Ogólnie cała ta zabawa kosztowała sporo, nie tylko pieniędzy, ale i zmarnowanego czasu. A wszystko dlatego, że kręciłem nosem na seryjny komplet sprzęgła z dwumasą. Myślałem, że zrobię coś lepszego za mniejszą cenę, a okazało się, że satysfakcjonujący efekt osiągnąłem dopiero za trzecim razem. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

DawPi

Orientujecie się do ilu nm trzyma dobrze seryjne sprzęgło od RSa? :)
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Zolty

Sprzeglo od RS'a pasuje - do ilu Nm trzyma dobrze niestety nie wiem, bo nie krecilem S-Max'a zauwazalnie.
Wymienilem komplet - dwumas, docisk, tarcza itp na taki:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://j-w-racing.co.uk/product.php/7265/2594/genuine_ford_focus_rs_mk2_full_clutch_kit_

Dokupilem tylko sruby. Roznica spora - twardszy pedal, troche ostrzej bralo na poczatku, ale jak najbardziej do normalnej jazdy. Co ciekawe - o ile mnie pamiec nie myli to cennikowo komplet do ST w ASO jest drozszy niz komplet do RS.
Aczkolwiek do bardziej wyczynowego katowania chyba zdecydowal bym sie na cos innego, np.:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://j-w-racing.co.uk/product.php/8181/2592/helix_uprated_hi_torque_organic_clutch_kit___ford_focus_st

U mnie nie wchodzilo w gre, bo auto to rodzinny d..owoz wozacy rowniez dzieciaki, poza tym zalozenie czegos takiego do karawanu to profanacja. ;)
Drozej ale wspomniane tam 570 Nm powinno z zapasem wystarczyc do nawet wysoko podkrecanych STekow.

Z wysylka nie bylo klopotow - placilem karta, paczka w ciagu 10 dni w domu - z racji oczekiwania na jedna czesc.

Przy okazji - mam chyba jeszcze cos takiego (sprawdze po powrocie do Polski):
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://j-w-racing.co.uk/product.php/8236/3089/jwr_heavy_duty_boost_solenoid___ford_focus_st

W koncu nie zamontowalem, a samochod sprzedalem (wymienilem na EB 240KM).
Jesli komus sie przyda to odstapie za dobre slowo i ewentualna przejazdzke STekiem na fotelu pasazera.
Jeden warunek: najchetniej odbior osobisty - Gdynia, bo jestem leniem uczulonym na Poczte Polska. :P
W kraju bede po 27 wrzesnia - w razie czego prosze o kontakt emailowy
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie. ;)

DawPi

W takim razie jak zapatrujesz się na taki zestaw: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://j-w-racing.co.uk/product.php/8259/3145/jw_racing_drivetrain_upgrade_package___ford_focus_st ?
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Zolty

DawPi: popatrz na moja "stopke" ;) - wpisalem sie, bo padlo pytanie czy sprzeglo od RSa pasuje, ale z wyczynowym tuningiem nie mialem do czynienia. Nie wiem czy Quaife duzo daje - sam sie zastanawialem, ale czytalem sprzeczne opinie i tak czy inaczej wyszlo mi ze do S-Max'a to pomylka - troche jak zakladanie szpery do autobusu Autosan...
Poza tym:
a. Dochodzi kwestia montazu tego Quaifa - rozebranie skrzyni o ile sie nie myle, a tu juz bylbym ostrozny znajac roznych mechanikow.
b. Jak juz sprzeglo wytrzyma ten moment, i quaife rzuci to na oba kola to nastepnym najslabszym elementem do "sypniecia" beda przeguby i polosie...


Edyta: Oferta boost solenoidu juz nieaktualna - zglosil sie chetny, sprzet zaklepany.
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie. ;)

TowerST

szpera odciąża przeguby i półosie
RS Mark III / było ST225 / ST150

Kris1976

Cytat: DawPi w 13.09.2012, 22:15W takim razie jak zapatrujesz się na taki zestaw: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://j-w-racing.co.uk/product.php/8259/3145/jw_racing_drivetrain_upgrade_package___ford_focus_st?
Przyglądałem się już kiedyś temu, w pakiecie cena faktycznie lepsza jak oddzielanie ale i tak kwota pokaźna !


Cytat: DawPi w 13.09.2012, 19:31Orientujecie się do ilu nm trzyma dobrze seryjne sprzęgło od RSa? Smiley
Seria RS ma 440 nm, na pewno jest założony chociaż mały zapas rzędu 10-15 % ponad to, raczej nie będziesz miał tyle nm... chociaż jak wymienisz wtryski na wydajniejsze czy turbawkę na większa to kto wie ... Na FKP najmocniejszy ST ma bodaj 570 nm !


« Dodane: 14.09.2012, 00:20 »

Cytat: TowerST w 14.09.2012, 00:12szpera odciąża przeguby i półosie
pytanie co droższe szpera czy wzmocnione półosie ?



« Dodane: 14.09.2012, 00:23 »

TowerST na czym miałeś wcześniej stożek zamontowany bo nie dałeś odp ... ?
na rzeźbie jakiejś  na ori rurze czy jeszcze na czymś innym ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

NeroN

chyba szpera
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

TowerST

Mam ten komfort, że i szpera siedzi i półosie wzmacnianie, bo trza było hybrydę robić z RSowych.
Odnośnie stożka - mam obecnie K&N 56 II generacji - siedzi w nadkolu, ale idzie do góry na dniach ((:
RS Mark III / było ST225 / ST150

wilhelm

Cytat: TowerST w 14.09.2012, 11:55Mam ten komfort, że i szpera siedzi i półosie wzmacnianie, bo trza było hybrydę robić z RSowych.

A jest jakaś różnica w przełożeniach skrzyni między STkową i RSowa?

DawPi

Jak tam carlosc, dajesz radę? :D

P.s. zmieni ktoś w końcu literówkę w tytule tego wątku, bo zalatuje...... ;)
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

przemas10m

Carlos wieczorem bedzie opisywał wrażenia bo teraz zapewne korzysta z pogody i goni  Foke :D
FOCUS ST 225KM -> AUDI A4 B8 190KM-> MAZDA 3 MPS 260KM