IMRC czy działa poprawnie?

eng, 25.05.2010, 21:24 « poprzedni - następny »

eng

Witam.

Załączam link do filmiku gdzie nagrałem działanie mojego IMRC. Niech ktoś kto się na tym zna wypowie się czy zachowania tego typu są normalne. Widać, że czasami wajcha tylko lekko się ruszy a czasami wcale mimo widocznych i słyszalnych obrotów. Poproszę o opinie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://img709.imageshack.us/i/snc01834.mp4/

T

Na biegu jałowym IMRC otwiera się dużo później niż zwykle, może nawet tuż przy odcięciu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Nikt więcej się nie wypowie?

boro

Cytat: Tomasz w 26.05.2010, 00:34
Na biegu jałowym IMRC otwiera się dużo później niż zwykle, może nawet tuż przy odcięciu.
Nie do końca tak jest. Zależy czy dodajesz gazu powoli czy przegazowujesz. Wczoraj sprawdzaliśmy to w aucie Klebera - przy przygazówce otwiera się normalnie w okolicach 3500 rpm, a przy powolnym dodawaniu gazu dopiero gdzieś wysoko...

T

Cytat: boro w 31.05.2010, 08:27
Cytat: Tomasz w 26.05.2010, 00:34
Na biegu jałowym IMRC otwiera się dużo później niż zwykle, może nawet tuż przy odcięciu.
Nie do końca tak jest. Zależy czy dodajesz gazu powoli czy przegazowujesz. Wczoraj sprawdzaliśmy to w aucie Klebera - przy przygazówce otwiera się normalnie w okolicach 3500 rpm, a przy powolnym dodawaniu gazu dopiero gdzieś wysoko...
To oczywiste, że przy lekko otwartej przepustnicy otwiera się później. Przy ok. 3500 rpm otwiera się przy WOT. Chodziło mi o to, że na biegu jałowym czas pomiędzy osiągnięciem 3500 rpm a odcięciem jest tak krótki, że ledwo starczy żeby IMRC się otworzyło.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Widziałem ostatnio działanie modułu IMRC na przykładzie auta Klebera. Rozwiązał to w ten sposób, że podpiął się pod "sprężynkę" która na liczniki w v-ce nie jest używana i po dotarciu zasilania do silniczka załącza mu się na sekundę dwie ta właśnie sprężynka. Na pewno daje to jakiś pogląd co do działania IMRC zwłaszcza moment kiedy powinno ono zadziałać.

nokitel

u mnie działa identycznie jak na filmiku. W ASO miałem sprawdzany na koniec roku działanie bo po podpięciu kompa wyskoczył błąd IMRC ( Nie można odłączać modułu gdy akumulator jest podłączony) wszystko mam dbd jak mi powiedzieli :)