Trudność wyboru poszczegolnych części ukł. kierowniczego-oryginał czy zamiennik?

weksla, 27.11.2011, 12:44 « poprzedni - następny »

weksla

Dla uzupełnienia dodam iż dziś wymieniłem poszczególne elementy układu kierowniczego, tj drążki i końcówki, o dziwo moje były jeszcze oryginalne od nowości. Aha i najlepsze: producentem oryginalnych gałek i drążkow w mk3 jest firma TRW (jest tam tylko dodatkowo logo Forda) więc nie warto przepłacać.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T


weksla

Ależ oczywiście że luzy zniknęły. Lewa gałka totalnie wybita, natomiast prawa lekko, drążki niby były ok, ale też wymienione...
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

Zrobiłeś geometrie?
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

kacperek_27

Słuchajcie, mam nietypowe pytanie...
Z wymianą końcówek nie będzie większych problemów.
Jak wygląda sprawa wymiany drążka? Czy 22-latek z garażem i zestawem narzędzi da rade? :)
Ogólnie staram się robic wszystko sam, ew z głową rodziny, jeśli oczywiście znajdzie czas i w tym przypadku również chciałbym sobie poradzic.
Co Wy na to?

Pozdrawiam

weksla

jeśli masz odpowiednie narzędzia, i kanał to raczej powinieneś dać radę, no ale zbieżności to już raczej sam nie ustawisz:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

kacperek_27

O tym właśnie zapomniałem - kanał też oczywiście jest. ;)
W takim razie czekam na kilka dni suszy i zabieram się za operację. ;)

Hehe, no wiadomo.  :P

Dzięki!