Lampka airbag miga z częstotliwoścą 2x 5x

hashenty, 28.11.2011, 17:51 « poprzedni - następny »

hashenty

Mam już dość rozbebeszania tapicerki na darmo po raz enty, kiedy problem w ogóle nie ustaje.

Lampka od poduchy na zegarach miga z częstotliwością 2x przerwa 5x. Oznacza to wg rożnych for błąd w obwodzie kurtyny bocznej po stronie pasażera. Na jednych forach wyczytałem, że może to być wina poluzowanych wtyczek pod fotelem pasożyta. Wystarczy rozłączyć, złączyć i błąd znika. Dziś porozpinałem, posprawdzałem połączenia, profilaktycznie potraktowałem WD40 i złożyłem do kupy.

Inne fora mówią też o sprawdzeniu wtyczki od kurtyny, która w liftbacku znajduje się na słupku C.
Porozbebeszałem tapicerkę, znalazłem maluteńką (jedyną) wtyczkę,
której do końca nie dało mi się rozpiąć, bo cholernie ciasno i mocno siedziała,
i nawet nie było jak palucha wepchnąć, żeby ją w jakikolwiek sposób wydostać.
No to profilaktycznie potraktowałem WD40.

Oczywiście przed zabawą odpięty akumulator i odczekane z 45 minut.

Składam wszystko do kupy, podpinam klemy, przekręcam stacyjkę... znowu to samo!@&%$!

I jak tu się nie wkur&^$@!?

Macie jakieś pomysły jak się tego pozbyć?

T

A próbowałeś ScanXL-em odczytać dokładne błędy systemu airbagów? Teoretycznie powinno się dać, choć nie sprawdzałem jeszcze tego.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

No to jeszcze mnie Tomaszu wytłumacz co to i jak się to sprawdza.

T

Podłączasz ELM-a, włączasz ScanXL z dodatkami do Forda i gdzieś tam powinno to być. Nie sprawdzałem tym nigdy airbagów, ale teoretycznie ten program ma taką opcję:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.palmerperformance.com/support/supported_vehicles/ford_enhanced.php#ford_airbag.txt
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty