Czarna chmura przy ruszaniu czy to normalne w dieslach?

Cinkciarz, 14.06.2010, 22:52 « poprzedni - następny »

Cinkciarz

czy norlane jest to ze przy ostrym ruszeniu spod swiateł zostaje czarna chmura na tyle duża ze kierowcy za mna zazwyczaj czekają az opadnie. 3000.Obr i noga w podłodze patrzysz w lusterku a tam czarny smog postaram sie zrobic zdjecia i nakrecic filmik dodam ze koncówki czyszcze raz w tygodniu
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

Cytat: Cinkciarz w 14.06.2010, 22:52
czy norlane jest to ze przy ostrym ruszeniu spod swiateł zostaje czarna chmura na tyle duża ze kierowcy za mna zazwyczaj czekają az opadnie. 3000.
Raczej chyba niezbyt, miałeś chipowane (co za paskudne określenie) auto? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Nie miał.

T

Tak generalnie to czarna chmura w dieslu oznacza zbyt dużo paliwa/zbyt mało powietrza. Lekki dymek TD może puścić przy WOT, ale jeśli jest to "zasłona dymna" to chyba należałoby poszukać przyczyny. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

nie mialem mam tylko TDCi 115 konne wiec nie ma za duzo pod maską a lubie podociskac no i zostaje chmura zawsze:D kazdy kierowca boji sie przejechac przez nia:D
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

eng

To tylko diesel nalałeś Marcin ropy z Oslo i tak to się kończy :P

weksla

Strasznie drastycznie to opowiadasz, że reszta boi się przez nią przejechać, aż tak to ja nei mam:)
Moim skromnym zdaniem każdy diesel (nawet te nowoczesne) przy mocnym bucie puszczają przysłowiowego bąka - niektóre bardziej, niektóre mniej.
I sprawdzałem to na rożnych markach. Mój mimo iż jest zdrowy i ma wszystko porobione (w sobotę wymieniłem nawet lekko pękniętą rurę od turbo do IC) a też puszcza dyma.
Możesz zaślepić egr, to z pewnością o wiele zmniejszy kopcenie. pzodro
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Gadam właśnie z Cinkciarzem na gg i po przeczytaniu wiadomości od Sławka padło pytanie od Marcina cytuję:

" Co to jest EGR"? :P

Wybacz MArcin nie mogłem się powstrzymać :evil:

Cinkciarz

w najblizszym czasie postaram sie zrobic filmik na rozgrzanym silniku jak ruszam wiec moze wy ocenicie żeby nie bylo ze wyolbrzymiam

« Dodane: Czerwiec 14, 2010, 23:20:02 »

Darek przemilcze to ........................ buuuuuuuuuhahahahahahahahahahahahaha :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

weksla

heh Darek :evil:

Cinkciarz, jasne nakręć, Zawór EGR to zawór recyrkulacji spalin, zaślep go choćby małą cienką blaszką i kopcenie zmniejszy się grubo o ponad 50%.
A jeśli faktycznie ci tak bardzo sadzi, to posprawdzaj rury dolotowe, no i może warto zrobić probe przelewową?? Chociaż to może nie być nic złego
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

No i weź umyj ten silnik bo wygląda fatalnie. On Ci się tak odwdzięcza.

weksla

Cinkciarz, od kiedy ci się tak dzieje?
Od zawsze tak masz czy od pewnego czasu?
czujesz jakieś spadki mocy, a może przyrosty?
Filtr powietrza dawno wymieniałeś?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

nie chce mi sie czytac calego tematu ale napisze ze diesel w mondeo ma to do siebie ze nawet bez chipa lubi puscic dużego "bąka" :D ... u mnie jest to samo ... opór gaz i za mną nic nie widac ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

bd77

ja widzę dym tylko jeśli jest ciemno w światłach samochodu za mną
tak w dzień to ciężko dojrzeć, choć wiem że jest

weksla

Zawsze jest i w każdym dieslu jest
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps