Jakie paliwo lejecie do swoich foczek?

decol, 27.12.2011, 21:38 « poprzedni - następny »

carlosc

nooo w fokach w st i rs jest tak ze jak pokazuje 0km to mozesz w st przejechac 20km jeszcze przy normalnej jezdzie m zaufajcie sprawdzone ,raz zabraklo hahah w rs jest bak o 4l wikeszy czyli 62l w rs w st 58l , czyli mozna zrobic 30km jeszcze jak pokazuje 0km.Raz w rs jak tankowalem to 60l mi weszlo wiec 2 l zostalo jeszcze heheh ,a jesli chodzi o paliwo to 95 bo mala roznica miedzy 95 a 98 jest chyba ze przy wyzszych predkosciach czyt. powyzej 200km/h to jest delikatna roznica sprawdzone :-)
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

skoti79

Z tym paliwem to chyba nie do końca.  Nie wiem co zaleca ford w przypadku RSa, ale modzone ST były strojone na 98, na 95 jest ryzyko spalania stukowego.

Flaman

Tak samo z tym wskazaniem 0km. Wszystko zależy jak jeździliśmy, bo mogliśmy pewien czas dobrze pogonić auto i według spalania 0, to 0. A innym razem kiedy przez większość zbiornika jechaliśmy spokojnie to faktycznie na 0 jeszcze pojeździmy, dlatego według mnie w ogóle nie należy się sugerować ile jeszcze można na 0 pojechać, tylko trzeba prosto na stację, a najlepiej do tego 0 się nie zbliżać( raz żona już się o tym przekonała, jak brakło paliwa 500 metrów przed stacją). Ja jak tylko jestem na 1/4 zbiornika, to tankuję, a najpóźniej przy pierwszej sygnalizacji o rezerwie.
Najpierw ogarnij siebie, potem auto.

TAM

Cytat: carlosc w 22.02.2015, 20:11a jesli chodzi o paliwo to 95 bo mala roznica miedzy 95 a 98
U mnie jest ogromna, sprawdzone w trasie i na hamowni. Różnicy może nie być tylko w przypadku, gdy auto było w niewłaściwy sposób strojone na 95 (wyłączona została opcja samoadaptacji do paliwa).

Pesto

Witam,

jak mogłoby być możliwe, żeby wartość energetyczna paliwa różniła się o kilkanaście %? Nie ma takiej możliwości. Coś tutaj się nie zgadza. Lepiej się dowiedzcie.
Venneker zajmuje się Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.skupem tuczników. Studium Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.psychoterapii dzieci we Wrocławiu.

TAM

Wartość energetyczna jest podobna, nawet nieco mniejsza w przypadku 98 oktanów. Ale tu nie o to chodzi - jak skoti79 wcześniej napisał, decyduje spalanie stukowe. Gdyby chodziło tylko o wartość energetyczną, Formuła 1 jeździłaby na 88 oktanach...

sseebbaa1

W kwietniu 2014 roku (post #38) dzienna sprzedaż paliwa (średnia z ostatniego miesiąca) na jednej stacji Shella wynosiła:

Cytat: sseebbaa1 w 13.04.2014, 17:59Dzienna sprzedaż na tej niewielkiej stacji Shella to około:
- 2000 litrów - zwykła benzyna
- 550 litrów - benzyna V-Power (95 oktanów)
- 90 litrów - benzyna V-Power Racing (100 oktanów)

Teraz z ciekawości znowu zapytałem o to samo :)

- 1695 litrów - zwykła benzyna
- 398 litrów - benzyna V-Power (95 oktanów)
- 84 litrów - benzyna V-Power Racing (100 oktanów)

Dodatkowo zapytałem o ropę:

- 2385 litrów - zwykły diesel
- 495 litrów - diesel V-Power


Stacja paliw nie jest zbyt duża, ale tu bardziej chodzi o proporcje.
Taka ciekawostka.

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

wilhelm

Ja tankuje tylko 95, ostatnio zacząłem zapisywać tankowania i wychodzi średnio 14.5/100 :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motostat.pl/vehicle-stats/74750

fabio210

U mnie z kolei różnie tankuje, raz 95, 98 z orlen'a, a i nie raz przyszaleje i zaleje foczce v power nitro+.
Spalanie głównie zależy od stylu jazdy, średnio zbiornik na max 300km. Zobaczymy teraz po montażu wtrysków od rs.
Wczoraj spalanie na kompie spadło do 10.1l/100km. Pierwszy raz taką średnią uzyskałem. Miejmy nadzieję, że takie spalanie
utrzyma się dłużej. Liczę się także z tym, iż po programie na okolice 300hp będę musiał lać minimum 98 verve, ale pocieszam
się faktem, że banan z twarzy nie będzie schodził dłuższy czas. Ciekawi mnie zależność remap'u a spalania, jak to się ma do siebie.
Wiadomo, im więcej mocy, tym więcej paliwa. Po rozmowie z KrisSz, to spalanie jego RS'a mnie powaliło, ale 400 jest pod maską.

skoti79

Spoko, to 10 litrów to lekkie oszustwo, ale na baku ze 350km powinieneś teraz robić :). A jakie KrisSz ma spalanie?

fabio210

z tego co mi mówił to 25l/100km xD
Zabójcza ilość :)

yayko

Kris ma ciężkie  kopyto :)

SAGAL

mi po spocie spalanie wyszło  na prawie 580km cos koło 11 litrów :)
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

weksla

Ja u siebie na baku robię do zaświecenia rezerwy około 350km. Plus rezerwa ale na niej nie jeżdżę. Myślę że 400 zeobiłoby się. Styl jazdy normalny miasto/ trasa pół na pół
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

skoti79

Cytat: weksla w 13.07.2015, 10:37
Ja u siebie na baku robię do zaświecenia rezerwy około 350km. Plus rezerwa ale na niej nie jeżdżę. Myślę że 400 zeobiłoby się. Styl jazdy normalny miasto/ trasa pół na pół
To nieźle.  Mi się tak udało przy stylu eko dziadkowym :)