Problem z centralnym zamkiem (nie otwierają się drzwi kierowcy po zaryglowaniu)

weksla, 02.01.2012, 23:08 « poprzedni - następny »

weksla

Od tygodnia mam problem z centralnym zamkiem w moim mondeo.
Mianowicie mam zaprogramowany system zamykania zamków po ruszeniu i przekroczeniu prędkości bodajże 3km/h, wtedy wszystkie zamki się ryglują i nikt z zewnątrz nie może ich otworzyć, do tej pory robic to mogłem od środka lub po zgaszeniu silnika się otwierały, teraz jest lipa bo:
Po ruszeniu autem zamki się zamykają ale już niestety po zatrzymaniu i zgaszeniu silnika się nie otwiera zamek sterujący (kierowcy), mało tego nawet podczas zapalonego silnika nie moge otworzyć drzwi kierowcy (tą małą klamką do blokowania zamków). Jedyne wyjscie jest takie że gaszę silnik i wtedy moge odryglować normalnie zamek pilotem. Jest to dla mnie uciażliwe bo za każdym razem muszę gasić silnik zeby wysiąść z auta, a wiadomo że nie jest to korzystne dla diesla. Ale do rzeczy, jeśli wiece co jest grane i co jest tego przyczyną to proszę o rady, dodam iż miałem już taki problem przez jakiś krótki czas ale samoczynnie ustąpił, teraz nic nie pomaga.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps


T

Ja miałem różne cuda z prawymi drzwiami, skończyło się na wymianie zamka.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

satan220

spróbuj wypiąc aku na kilkanaście minut. u mnie był problem z domykaniem szyb i podczes wymiany rozrusznika problem się sam rozwiązał
Szkoda życia na łykanie ropy ;)

eng

Cytat: satan220 w 03.01.2012, 21:57
spróbuj wypiąc aku na kilkanaście minut. u mnie był problem z domykaniem szyb i podczes wymiany rozrusznika problem się sam rozwiązał

Chyba to nie ma nic wspólnego. Szyby po prostu Ci się rozprogramowały po odpięciu aku. Potem musiałeś je przypadkowo zaprogramować i już. Tutaj obstawiałbym jednak zamek.

weksla

Dokładnie poprostu zamek jest zawilgocony
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps