Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Focus ST 07

ares, 04.01.2012, 15:47 « poprzedni - następny »

carlosc

mag zgadzam sie z toba w 100% ale ares zrobi jak bedzie chcical jego foka:-DDD
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

ares

MAG - ja robilem caly wydech u Kalinskiego w Poznaniu na moich zaleceniach.
Dzisjaj smigal ze mna Kris1976 bo zrobilismy malego spota i pewnie jak wroci z Poznania to sie wypowie jak mu sie wydech podobal :)

Z autem wizualnie to jeszczem mysle zielone felgi + lusterka lub pomaranczowe felgi + lusterka ale to dopiero jak snieg na kasprowym stopnieje :)
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

MAG

Jesli będę robił wydech, to musze zrobic tak, aby auto było ciche w trasie (bo mam male dzieciaki i duzo jexdzimy w trakcie wakacji) ale może miec pazura przy "pełnym bucie".
Miałem ST220 w którym wywaliłem środkowe tłumiki i dzieki temu ten wydech nabrał fajnego brzmienia przy pełnym otwarciu przepustnicy i nie chciałbym aby w nowym planowanym nabytku ten dzwięk był zbyt natarczywy, bo będzie to i tak auto rodzinne - moze troszke twardsze i szybsze niż zaplanowała fabryka, ale nadal w pełni funkcjonalne i uzytkowane na codzień przez cała 5-osobowa rodzine z małymi dziecmi ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

wilhelm

Zawsze możesz zrobić wydech z jakąś klapką, która będzie się otwierać przy 100% wciśnięciu pedału gazu :D

vtec

tak mnie świerzbiło i przekleję odpowiedź jednego z Wykonawców custom-owych do którego zwróciłem się z zapytaniem dot. IC:

W temacie intercoolera -byłbym ostrożny przy montażu intercoolera "made in China" do auta o mocy 300KM.
Moim zdaniem jedyną ich zaletą jest rozsądna cena, z wad- są wykonane z grubego aluminium, więc kiepsko oddają ciepło i mają kiepską przepustowość, w porównaniu ze sportowym intercoolerem wykonanym na zamówienie, z prawdziwego sportowego rdzenia. Porównując je - chiński aby zapewnić odpowiednią przepustowosć i wydajność często musi być nawet półtora raza większy od customowego, robionego na zamówienie do danego auta. Większa objętość to niestety wieksza ilość powietrza potrzebna do stworzenia ciśnienia w dolocie, a więc większy lag.
Przy mocy rzędu 200KM nie byloby to aż tak zauważalne, ale przy mocy 300KM...tu bym jeszcze się zastanowił.

Ares, nie masz nic przeciwko, że to w Twoim wątku, ale to jest tylko opinia...

T

Bardzo słuszna uwaga vtec, często widać na forach dyskusje o wymiarach intercoolerów, a mało mówi się o wydajności w szczególności rdzenia i mam tu na myśli zarówno chłodzenie jak i przepływ. Pomiędzy różnymi modelami różnice potrafią być bardzo duże (także pomiędzy "chińczykami").
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

ares

jestem tego samego zdania vtec co ty :)
dlatego jesli kupujemy chinski to musi byc najlepszy z chinskich czyli nie z allegro tylko z Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.fmic.pl bo tu maja najlepsze dostepne w PL chinczyki o lepszym zebrowaniu niz te zwykle.
Do 300km wydaje mi sie ten byc i tak zdecydowanie wystarczajacy, temp na nim nie powinna przekraczac 40-50*C w cieple dni i to w zupelnosci wystarczy do robienia mocy - na seryjnym coolerze jest ponad 100*C w upalne dni.
Dla mnie nie ma roznicy miedzy 200km a 300km (nie oszukujmy sie 300km to dalej malo :)). Moc w focusie robi sie z podstawowych przerobek i podwyzszenia cisnienia doladowania 2krotnie(!).

walka o jak najzimniejsze powietrze i jak najwydajniejszy intercooler ma racje bytu ale troszke dalej niz dodanie +25% mocy do auta z turbosprezarka ale majacego fabryczny intercooler powierzchni kartki a4

jakbys w planach mial 400km to rozumiem, ze trzeba by sie martwic tym :D skoro na tym jestes w stanie osiagnac temp 2 krotnie nizsza niz na fabrycznym to jest Si
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

carlosc

zgadzam sie z aresem:-)
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

Kris1976

Cytat: ares w 25.01.2012, 23:54
MAG - ja robilem caly wydech u Kalinskiego w Poznaniu na moich zaleceniach.
Dzisjaj smigal ze mna Kris1976 bo zrobilismy malego spota i pewnie jak wroci z Poznania to sie wypowie jak mu sie wydech podobal :)

Z autem wizualnie to jeszczem mysle zielone felgi + lusterka lub pomaranczowe felgi + lusterka ale to dopiero jak snieg na kasprowym stopnieje :)
W kwestii wyglądu się nie wypowiadam, niech Ares rzeźbi co mu tam w duszy gra :)
co do wydechu to jego custom wykonany jest git, żadnych "smarków" na łączeniach, na moje ucho brzmi jak głośniejsza wersja milteka, efekt na zewnątrz powoduje gęsią skórkę ! w środku trochę za głośno ale to moja opinia, ważne że czuć lepsze odpychanie niż seria (opinia obiektywnego kumpla !:)
Daj cynk co tam na hamowni wypluło ale przed strojeniem!
pozdro ...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ares

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Ten projekt wizualny mi sie bardzo podoba, widzialem kilka aut z tymi ori paskami i robia robote :)
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

wilhelm

Też mi się podoba, wygląda jak młodszy brat RS'a :D

T

Moim zdaniem zalatuje wiejskim tuningiem. Za dużo tego naraz. Jakieś naklejki, owiewki, kolorowe znaczki, wloty, pasy tu, pasy tam. Pasy to są dobre na Mustangu. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

O toto :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

ares

jest troche przesadzony ale u siebie bym sie smialo zdecydowal na lotke od RS, czerwone zaciski i paski te boczne

szkoda, ze nigdzie w PL nie idzie znalezc jakiegos aftermarketowego znaczka zamiast ford typu ST lub takiego jak ten ma
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

T

Cytat: ares w 13.02.2012, 13:52szkoda, ze nigdzie w PL nie idzie znalezc jakiegos aftermarketowego znaczka zamiast ford typu ST lub takiego jak ten ma
A musi być w Polsce?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,983.0.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club