[DURATEC V6 170] Wywalenie środkowego tłumika, pomoże czy zaszkodzi ?

KLUSEK, 15.06.2010, 12:17 « poprzedni - następny »

KLUSEK

Czołem :)

Jako, że jade zrobić deCat na tygodniu, to zastanawiałem się czy przy okazji może wywalić ten lewy tłumik, który łączy się z prawym (końcowym) i pociągnąć rury bezpośrednio do niego.

Nie spodziewam się przyrostu po tym zabiegu mocy, ale interesuje mnie czy będzie dużo głośniej i czy nie zaszkodze sobie zamiast pomóc ? :)

Docelowo w planach jest wydech od ST200 (tłumiki czekają na mnie w Wawie  :evil:). Ale póki co ....

T

Cytat: KLUSEK w 15.06.2010, 12:17
Jako, że jade zrobić deCat na tygodniu, to zastanawiałem się czy przy okazji może wywalić ten lewy tłumik, który łączy się z lewym (końcowym) i pociągnąć rury bezpośrednio do ostatniego tłumika.
Tłumik środkowy jest przelotowy, więc jego wywalenie zapewne nic nie da (o ile się nie rozsypał), ale też nie zaszkodzi. Będzie może odrobinę głośniej (Darek chyba wywalał, może się wypowie) no i ubędzie kilka kg -- zawsze coś. Ja bym wywalił, zresztą niebawem planuje to zrobić. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Wywal śmiało. Co do mocy raczej nic nie odczujesz ale im mniej żelastwa tym lepiej.

« Dodane: 15.06.2010, 19:59 »

Głośność wydechu praktycznie się nie zmieni. Może delikatnie.

KLUSEK

No to postanowione, w przyszłym tygodniu, albo w przyszłym miesiącu wszystko wyleci :)

GrekuPL

u mnie nie długo wyleci :) wstawię wydech z angielskiego st200 w zombi :P ładnie wygląda i pytanie co da...jak nic to pójdzie na handel i robię ultera na zamówienie pod dany model...

KLUSEK


MAG

Cytat: KLUSEK w 15.06.2010, 12:17
.... Docelowo w planach jest wydech od ST200 (tłumiki czekają na mnie w Wawie  :evil:). Ale póki co ....
No to jaki jest sens wywalać kasę na spawanie itp skoro zaraz ma wjechać wydech z ST  ???

IMHO totalny bezsens ....  :]

« Dodane: 20.06.2010, 22:10 »

Cytat: KLUSEK w 20.06.2010, 13:20
Hmmm wydech z anglika sie czyms różni ? :O
Hmmm, czytanie ze zrozumieniem by się przydało  :D

Greku ma angolskiego dawcę na niefabryczny wydech dla ST200, a skoro pisze, że ładnie wygląda, więc może i z nierdzewki jest zrobiony   :evil:

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

GrekuPL

wydech pasuje z angola :)

ja mam zaklepany z kombi z wielorurką :P ładnie mruczy  :evil:

KLUSEK

Oj tam, oj tam, piszcie zrozumiale :P

Zanim pojade do Wawy to tlumiki, zanim przerobie swoje zderzak na dwa otwory to i rok minie ;) Dlatego na razie dorobienie kawalka rury nie bedzie takie glupie ;)