[Katalizator(y)] + sonda(y) lambda

Essio, 19.01.2012, 00:14 « poprzedni - następny »

Essio

Będę wymieniał katalizator, dowiedziałem się, że warto od razu dwa wymienić? Czy warto?

Zakupiłem dwie używki razem z sondami. Sondy zostawić stare czy dać te, które nabyłem razem z katalizatorami, przebieg około 80 tyś km. Moje mają około ~170.000km.

Na allegro są jeszcze ori sondy (zielone), które odowiadają za skład mieszanki i ich cena jest bardzo dobra - co niektórzy już kupili... ;)
Przy takim przebiegu auta, warto kupić "na zapas"?



Oberslejzen!

wilhelm

A nie myślałeś żeby wywalić katalizatory i kupić sportowe kolektory? :)

T

Dla silnika jest najlepiej, jeśli katalizatory i sondy będą sprawne. Wszystko masz używane, więc zapewne największe prawdopodobieństwo zamontowania sprawnych podzespołów będziesz miał montując oba katalizatory i obie sondy, które kupiłeś. O ile rzeczywiście mają przebieg 80 tys. km.

PS. Radziłbym sprawdzić po montażu czy wszystko rzeczywiście działa jak należy.

« Dodane: 19.01.2012, 02:57 »

Cytat: wilhelm w 19.01.2012, 02:43A nie myślałeś żeby wywalić katalizatory i kupić sportowe kolektory?
Tyle, że w ST220 trzeba robić customowe downpipes, a potem oszukiwać 3 i 4 sondę...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Essio

Po wymianie katalizatorów, sprawdzę auto w warsztacie gdzie będą wymieniać części.
Ktoś może polecić osobę na Śląsku, gdzie mógłbym po montażu sprawdzić autko.


Oberslejzen!

NeroN

Po takiej wymianie to hamowanie prawdę Ci powie...
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

carlosc

hmmm...pytanie a czemu chcesz wymieniac???????
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

NeroN

Bo katalizatory z kalendarzem w ręku przy ~150kkm zapychają się w ST220.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Essio

NeroN czy warto na zapas kupić sondy, gdzie podawałeś link z allegro. Przy tym przebiegu mam już się zacząć martwić, cena za sondy jest bardzo dobra. Wylewny z kasą nie jestem ale jak ma mnie czekać w najbliższym czasie wymiana. Zamierzam troszkę pojeździć tym autem.

carlosc Jeden już do utylizacji się nadaje i znając życie, wszystkie takie duperel warto wymieniać parami. Zapytałem i taką odp. dostałem. Więc kupiłem od razu dwa, żebym za miesiąc kolejnego nie wymieniał. Kupując autko o kacie wiedziałem, że jest do wymiany.

Edit: Cusik namieszałem...  :}
Oberslejzen!

CZD

A może ktoś próbował coś takiego: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-MK3-ST220-3-0-V6-EXHAUST-DE-CAT-PIPE-2001-2007-/350525247457?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item519ceecfe1 ?

NeroN

Nie wiem. Ja kupiłem dwie na zaś.

Trzeba by w wykres pracy zobaczyć czy nie jest lekko zamulona sonda - minimalnie wolnej łapie zmiany.

Możesz kupić, stracić na nich nie stracisz - może nawet zarobisz :)

FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

carlosc

rozumeim kolego:-)
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

NeroN

CZD - raczej niekt ale możesz być pionierem ;)

Sondy w tulejki potem i myślę że da radę :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

NeroN

Cytat: CZD w 19.01.2012, 20:03
A może ktoś próbował coś takiego: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-MK3-ST220-3-0-V6-EXHAUST-DE-CAT-PIPE-2001-2007-/350525247457?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item519ceecfe1?

DeCaty poszły za 250 funtów.

A całe kolektory są po 180 funtów :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 25.01.2012, 10:33DeCaty poszły za 250 funtów.
Drogo...

Cytat: NeroN w 25.01.2012, 10:33A całe kolektory są po 180 funtów
Dolicz kilkaset zł na przeróbki. Bo zamienników pasujących pnp do wydechu ST220 chyba nikt jeszcze nie zrobił. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Odcinasz koniec Ypipe i ciągniesz dwie rurki - ja tu widzę robotę na 50-100zł :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]