[Katalizator(y)] + sonda(y) lambda

Essio, 19.01.2012, 00:14 « poprzedni - następny »

NeroN

Nooo... to jak nie masz gdzie tego zrobić/albo chęci włazić pod auto to bez tragedii :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Essio

Mam takie pytanko, jako że check wali sondami teraz pierwszymi. Na razie raz ale pewnie pora na wymianę.
Na allegro, sprzedają sondy używki (mało istotne) z silników 2.0 benzyna z tym samym oznaczeniem co do ST220, czyli zielona 1S7F-9F472-AB.
Czy ktoś przerabiał ten temat? Pytam z ciekawości, bo za używki do ST220 wołają od 150zł a nawet 250zł a do benzyny 2.0 już od 30zł.
Nawet znalazłem gdzie piszą, że pierwsza sonda pasuje do 1.8, 2.0, 2,5, 3.0 benzyna.
Oberslejzen!

T

Ja podejrzewałem uszkodzenie sond, ale nie byłem na 100% pewien, więc kupiłem używki -- jedną z 1.8, drugą 2.0. Dałem za nie jakieś śmieszne pieniądze, w stylu 60 zł za dwie czy coś takiego. Okazało się, że działają, więc zostały do tej pory (już ponad rok). Także kupuj bez obaw. Tylko zwróć uwagę, żeby to były sondy z mk3, a nie z mk2.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Essio

Na allegro jest kobita co ma nówki ori po 150zł, także cena bardzo dobra.
Jednak na taką odpowiedź czekałem... kamień z serca...  :D   ...buziaka Ci nie dam, bo nie wypada...  8)
Oberslejzen!

T

Tylko pamiętaj, że kupując używane możesz trafić uszkodzoną, "leniwą", czy też taką, która padnie za miesiąc. Więc na pewno trzeba sprawdzić po kupnie czy działają jak należy (a nie tylko, czy nie wyskakuje błąd). Więc jak znalazłeś nowe w dobrej cenie to może warto rozważyć czy nie lepiej kupić nowe.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Essio

To na pewno, widzę te same oznaczenia dla różnych silników ale myślę sobie, że na bank nie podejdzie. Zawsze znajdzie się jakiś szkopuł.
Teraz przynajmniej jest wachlarz zakupu sondy używki od 25zł a nie od 150zł za coś co ma tyle kilometrów co mój stejk.   
Oberslejzen!

yayko

Witam
przerabiał ktoś już temat z tymi "emulatorami" w st220 bo chce pozbyć się katalizatorów .

st-power

Cytat: NeroN w 19.01.2012, 17:23Bo katalizatory z kalendarzem w ręku przy ~150kkm zapychają się w ST220.
Czyżby była to prawda, mój ma 146tys. km :D
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

yayko