Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


[autocasco] wycena

Essio, 26.01.2012, 12:26 « poprzedni - następny »

Essio

Wyceniam sobie ST220 na AC jak każde inne, i własnym oczom nie wierzę i uszom.
Samochód w PZU, wyceniony na niecałe ~15.000 tyś zł...  :o :o :o
Pytam Panią grzecznie, czy aby się nie pomyliła stwierdziła, że nie.

Jak to wygląda u Was z ST220 i innymi Mondeo.
Wcześniejsze wyceny samochodów jakie miałem, były zawsze większe o parę tysięcy.
Tutaj sytuacja jest odwrotna...  :/
Oberslejzen!

T

Cytat: Essio w 26.01.2012, 12:26Pytam Panią grzecznie, czy aby się nie pomyliła stwierdziła, że nie.
Chyba jednak się pomyliła. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Na pewno się pomyliła.

eng

Nie pomyliła się. Takie są stawki wg. autotaxu. Mam znajomego, który ubezpiecza samochody i w tej książeczce podane są właśnie takie kosmiczne kwoty ;]

weksla

złodziejstwo. Dlatego ja już zrezygnowałem z ubezpieczenia. Jak st220 są po tyle to moje by na 10.000 wycenili
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Essio

Dokładnie ceny podane z autotaxu.
Wcześniej miałem Passata B5 2003 rok, wersja Basic czyli najsłabsza i cena wyszła 22.000 również z autotaxu. Wiem, że Ford jest g...o wort, ale bez przesady.
Jeszcze jest szansa, pójść do filii PZU aby agent za zgodą swojego kierownika podniósł cenę.

Ogólnie, to cycki opadają.
Oberslejzen!

weksla

szmelc vagen wg. tylko polaków jest więcej wart. w innych krajach tak nie jest
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Essio

Cena 15.000 tyś zł, chyba bez silnika, foteli, kanapy i po lekkim dzwonku.
Będę jechał osobiście, także zobaczymy o ile uda się podnieść cenę.
Oberslejzen!

T

Nie chce mi się wierzyć w te ceny, przecież nie da się kupić ST220 za tyle. Sprawdź w jakichś e-kalkulatorach innych firm jak to wychodzi.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Tak wisi w EuroTaxie, mój jest na 18kpln z AC.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

To dlaczego u mnie w PZU wyszło w zeszłym roku 19 tys. za 2,5? ST220 jest niby mniej warte? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Zalezy od przebegiu, etc. Nie wiem jak to licza ale do dupy. Kumpele mam co w tym robi to powiedziala ze nic mi nie da doubezpieczenie do np. 30kpln poza wieksza skadka :/
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

wojoo

Trzeba wziąć pod uwagę to, że biorąc nowe ubezpieczenie zawsze dostaniemy niższą kwotę niż przy kontynuacji ubezpieczenia.

Znajomy w zeszłym roku ubezpieczał swoją a6 3.0 pb z full opcją i wyliczyli mu 22tyś ( tyle samo też wyceniali golasa z najmniejszym silnikiem...)  a 2 miesiące później sprzedał ją za 35 tys ;)

« Dodane: 26.01.2012, 19:47 »

Cytat: NeroN w 26.01.2012, 18:52Kumpele mam co w tym robi to powiedziala ze nic mi nie da doubezpieczenie do np. 30kpln poza wieksza skadka


Auto warte 20 tyś można ubezpieczyć na kwotę 100 tyś  ale to i tak nic nie da bo ubezpieczalnia wypłaci tyle ile stoi wg eurotaxu ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

eng

Dokładnie. Kwota jaką otrzymamy za całe rozbite czy skradzione auto wyniesie tyle ile na dzień straty obowiązuje w autotaxie. Jeżeli ktoś na siłę poprosi aby kwota ubezpieczenia będzie większa po prostu na tym straci.

wilhelm

To na ile wyceniany jest zwykły TDCI z tego roku? 10 tys?