Wymiana drzwi w mk3 kombi

weksla, 02.02.2012, 22:58 « poprzedni - następny »

weksla

hej

W związku z tym że dopadłem dwoje drzwi w stanie idealnym z końca 2006 roku pochodzące z Italii. Jest na nich absolutny brak jakichkolwiek oznak korozji. Mankament ze są białe więc muszę malować, ale trudno.
U mnie drzwi kierowcy sa niestety już nadżarte oraz prawe TYLNY e również dlatego postanowięłm je zmienić. Owe Białe dopadłem w atrakcyjnej cenie, w sumie sa kompletne z szybami instalacją głośnikami klamkami itp. Acha nie mają już bocznych listew więc moje auto doczeka się w końcu ich pozbawienia.

Teraz pytanie, jak je już pomaluje wszystko poprzekładam to czy podczas wymiany/demontażu starych drzwi będę musiał kupić jakieś nowe części tj (nie iwem) - zawiasy, trzpienie itp. Nigdy nie wymieniałem drzwi dlatego pytam. I jeszcze jedno jak jest ze spasowaniem/regulacją drzwi czy dam radę to zrobić sam czy musi jakiś fachmajster? 
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

NeroN

Dasz rade sam, trzepienie nowe kosztują 16zł. Jeśli masz prolem z dyganiem drzwi to wymień. Jak nie to olej. J au siebei wsyztskei profilaktycznie wymieniłem.

Ustawić itd. dasz rade sam.

Jedyne co to może Ci się przydać druga osoba do ich założenia - trochę ważą :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

weksla

Wiem wiem że ważą bo dźwigałem je sam D:
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

Z tego co pamiętam to jeszcze nie tak dawno wręcz się kłóciłeś, że u ciebie nie ma ani grama rdzy na drzwiach a teraz już musisz wymieniać na nowe? hmmm ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

nie wymianiam na nowe upierdliwcu, tylko na używane z 2006 roku, (końcówka) nigdy nie widzące śniegu ani soli. A mam je za półdarmo więc dlaczego niby nie?
Pozatym jest okazja ku temu aby pozbyć sie listew zewnętrznych których w moim przypadku inaczej się pozbyć nie da.
Z resztą w temacie pytałem się co i jak zrobić a nie dlaczego wymianiam.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

Cytat: weksla w 03.02.2012, 20:28nigdy nie widzące śniegu ani soli


To wymień od razu całe auto, zaraz będziesz musiał wymieniać kolejne elementy :) no i listew już nie będzie ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Te Twoje drzwi są naprawdę w tak kiepskim stanie, że opłaca się je wymieniać i potem malować pół auta, żeby to jakoś wyglądało?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

nie sa w tak kiepskim stanie, ale jak mam drzwi z II liftu to się nie zastanawiam. drzwi z II liftu nie rdzewieją wcale.
Wojoo mnie nie stać na wymianę na nowe auto, więc zostawiam swoje bo go lubię i mi się podoba. A poza rantami drzwi nic mu nie dolega.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

Cytat: weksla w 03.02.2012, 22:06drzwi z II liftu nie rdzewieją wcale

Wątpie... choć pewnie prawdopodobieństwo jest dużo mniejsze niż w przed liftach
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: weksla w 03.02.2012, 22:06nie sa w tak kiepskim stanie, ale jak mam drzwi z II liftu to się nie zastanawiam. drzwi z II liftu nie rdzewieją wcale.
Ja mam drzwi z 2007 i na jednych już się pojawił lekki nalot na spawie od wewnątrz, co prawda został zabezpieczony i nic się z tym nie dzieje, ale jednak fakt jest faktem. Nowsze drzwi są lepsze, ale nie idealne, do tej pory nie rdzewiały bo po prostu były zbyt nowe. :)

Niestety nasz kolor jest dość perfidny i jeśli chcesz uzyskać estetyczny efekt to oprócz drzwi prawdopodobnie będziesz musiał cieniować sąsiednie elementy (to nie zderzaki, tutaj masz dużą, płaską powierzchnię i drobną różnicę w odcieniu będzie bardzo widać). Naprawdę opłaca Ci się ta zabawa?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

jeśli będzie trzeba będę cieniował
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

auchim

u mnie z tego cieniowania wyszło że tylko dach został w oryginalnym kolorze, drzwi po lifcie miały po prostu inne zabezpieczenie na spoinach z tego co wiem