po czym poznać NIVO

wilhelm, 01.08.2010, 13:54 « poprzedni - następny »

wilhelm

Orientujecie się po jakim czasie amory z nivo wracają z pozycji wyraźnie dociążonej do normalnej? Zamówilem pro kit, podałem im VIN ale dopiero teraz jak przyszły sprężyny to sobie przypomniałem o tym ich wynalazku i w razie czego zamienić je na normalne (może poprzedni właściciel zmienił nivo na standard bo taniej było, a wtedy to co jest w VIN mija się z prawdą). Jak ktoś zna ten temat to niech się wypowie  8)

T

Cytat: wilhelm w 01.08.2010, 13:54
Orientujecie się po jakim czasie amory z nivo wracają z pozycji wyraźnie dociążonej do normalnej?
Trzeba przejechać kilka kilometrów.

Cytat: wilhelm w 01.08.2010, 13:54
Zamówilem pro kit, podałem im VIN ale dopiero teraz jak przyszły sprężyny to sobie przypomniałem o tym ich wynalazku i w razie czego zamienić je na normalne (może poprzedni właściciel zmienił nivo na standard bo taniej było, a wtedy to co jest w VIN mija się z prawdą).
A wg. VIN masz nivo czy nie masz? Z tego co pamiętam amory nivo są grubsze od standardowych. Na MKP ktoś wrzucał kiedyś fotki (lyssy?) ale nie mogę teraz znaleźć...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Pojeździłem 15 min. Szybko, wolno, po dziurach, progach zwalniajacych i dupa dalej siedzi nisko (wnioskuje że jednak mam zwykłe amorki). A wg. VIN gdzie to można sprawdzić?

T

Cytat: wilhelm w 01.08.2010, 14:52
A wg. VIN gdzie to można sprawdzić?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.auto-parts.spb.ru/cat/fo/fo.mycat

Patrząc na zdjęcia Twojego auta które masz w "nasze auta" sądzę, że nie masz raczej nivo.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Cytat: wilhelm w 01.08.2010, 13:54
Orientujecie się po jakim czasie amory z nivo wracają z pozycji wyraźnie dociążonej do normalnej? Zamówilem pro kit, podałem im VIN ale dopiero teraz jak przyszły sprężyny to sobie przypomniałem o tym ich wynalazku i w razie czego zamienić je na normalne (może poprzedni właściciel zmienił nivo na standard bo taniej było, a wtedy to co jest w VIN mija się z prawdą). Jak ktoś zna ten temat to niech się wypowie  8)
Amory z nivo są grubsze i poza tym posiadają z boku mniej więcej w połowie wysokości zewnętrzny element będący "zbiornikiem" płynu hydraulicznego odpowiedzialnego za działanie nivo.

Poza tym prokit eibacha nie wystepuje w wersji dla nivo, więc nawet gdybyś miał nivo, to dupcia nic by ci nie usiadła.

Gdybym teraz zmieniał sprężyny, to poszukałbym czegoś, co daje obniżenie przodu o 20mm większe niz tyłu, czyli jakieś 50/30 lub 40/20, tak aby tył był troszkę wyżeej niz przód, bo teraz nawet pomimo teoretycznie zestawu 40/30 eibacha, ma sie wrażenie, że tył jest niżej niz przód ale jest to tylko złudzenie optyczne (chociaż denerwujące mnie troszkę  :D)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: MAG w 11.08.2010, 15:13
Gdybym teraz zmieniał sprężyny, to poszukałbym czegoś, co daje obniżenie przodu o 20mm większe niz tyłu, czyli jakieś 50/30 lub 40/20, tak aby tył był troszkę wyżeej niz przód, bo teraz nawet pomimo teoretycznie zestawu 40/30 eibacha, ma sie wrażenie, że tył jest niżej niz przód ale jest to tylko złudzenie optyczne (chociaż denerwujące mnie troszkę  :D)
Tak jak Ci pisałem na PW ostatnio zrobiłem małe rozeznanie, bo ku mojemu zdziwieniu wg. katalogu Eibacha do V6 kombi są te same sprężyny co do TDCI, a wg. FINIS na odwrót. Wychodzi więc chyba na to, że jednak ProKit do TDCI nie do końca pasuje do V6 i pewnie dlatego przód masz trochę za wysoko. Tyłu raczej nie podwyższysz bo jak, może więc warto poszukać trochę krótszych sprężyn na przód? I tak będziesz zmieniał przednie amorki, to będzie okazja.

Wg. FINIS jest tak:

Cytat1132336
Eibach, Od: 07-08-2000 Do: 19-03-2007 Kombi,  Silniki beznynowe
4-cylindrowe,  Przekładnia mechaniczna,  (-)'ST220' | Od: 07-08-2000 Do:
19-03-2007 Kombi,  Wszystkie silniki 6 cylind. gazowe,  Przekładnia
mechaniczna,  (-)'ST220'

1132337
Eibach, Od: 07-08-2000 Do: 19-03-2007 Kombi,  Z Silnikami Diesla,
Przekładnia mechaniczna
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

jak bedziesz zmienial przednie amory to daj znac ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl