[Focus] Focus MK2 ST Rozrząd

molo, 14.03.2012, 23:29 « poprzedni - następny »

steveno

Ja wymieniłem po 8 latach i 135000 tyś km . Powiem tak strata kasy. Rozrząd ,pasek ,pompa jak nowe roli średnie ale jeszcze by długo pociągneły.
Do przodu!!!

skoti79

Dzisiaj wymieniłem przy 118tysiach.
Powiem tak: pasek popękane, a jedna rolka rozpierd... To był chyba ostatni dzwonek.
Ale najlepsze było to, że "fachowcy" wymieniali 8,5h!  Sama robocizna kosztowała mnie 500 zeta :(

steveno

Kwestia czy przebieg faktyczny ,czy garazowany itp. Mi też zmieniali 8 h masakra:)
Do przodu!!!

czita1622

ja wymieniałem kompletny rozrząd z pompa wody razem z częściami za 700zł (części cena hurtowa :) ) rozrząd miał 7lat i 163tys przebiegu największe oznaki zużycia miała pompa wody :)

fredi1989

ja wymieniam jutro , czesci ok 700 robocizna 250-500 .

szaman696


fredi1989

mialem 107 jak kupowałem , wiec albo było wymieniane albo miało być . Nie chcialem ryzykować wiec wymienilem. Jutro Foka wybiera sie na KRK :D

szaman696

Jak następnym razem będziesz w krk to daj znać to się spotkamy poki co mnie ma

DamianoST

Chlopaki, podpowiedzcie mi czy wymieniac czy nie mam 116k juz. Jak sądzicie? Pozdro

wodzmistrz

To chyba zależy indywidualnie od przypadku..ciężko wyrokować. Ja bym chyba wymieniał, u mnie przy 113k pompa wody podobno już nieładnie chodziła, także to był już prawie ostatni dzwonek.
BTW przy moim gościu też się męczył - 1.5 dnia mu to zajęło :)
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

DamianoST

Spoko, dzieki wielkie za odpowiedz ma ktos jakiegos linka gdzie zamowic albo kupic, ogolnie zagranica siedze a tu cenią jak cholera. Pozdrawiam

loockas

Witam,

nabyłem niedawno Fokusa ST i chciałem zacząć od wymiany rozrządu. Ford Sławek (nieautoryzowany serwis) w Katowicach zaproponował mi 1885 z zaślepkami wałków rozrządu lub 1371 bez zaślepek. Czytając co piszecie, to wydaje się trochę drogo. Czy z rym rozrządem poradzi sobie w miarę ogarnięty mechanik czy musi być magik od volvo/forda? Co z tymi zaślepkami? Do tej pory w żadnym samochodzie nie miałem takiej opcji przy wymianie. Faktycznie to 500zł kosztuje? :)

Lymok

01.04.2017, 21:49 #27 Ostatnia edycja: 02.04.2017, 02:29 by Lymok
Jeśli nie ma specjalnych blokad do rozrządu to musi ściągać dekielki i patrzeć na znaki, dlatego te zaślepki, ściągniesz je ale musisz założyć nowe. Trochę naciąga Cie na koszty, poza tym 2 zaślepki to koszt 300 zł jak dobrze pamiętam, też przez to przechodziłem.
Nirimov / Dawid

loockas

Dzięki za wyjaśnienie. Byłem dzisiaj u okolicznego mechanika. Popatrzył i stwierdził, że rozrząd jak rozrząd :) Ok 800-900zł za wszystko.

lancer340

Uszczelniacze na wałkach wymień.