[Mondeo] RECARO ST220

Recondo, 21.04.2012, 10:34 « poprzedni - następny »

Recondo

Szukam bratniej duszy: czy ktoś z forumowiczów posiada klimatyzowane fotele przednie RECARO ST220? Z niecierpliwością czekam na odzew....

sseebbaa1

A były w ogóle takie dostępne?
Były chyba tylko podgrzewane, ale zimnego nawiewu to chyba nie miały. Nie widziałem nigdzie takiej opcji.
Ale z przyjemnością dowiedziałbym się, że się mylę w tym temacie.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

wilhelm

Były z chłodzeniem, miały po 2 małe wiatraczki jak z kompa w siedzisku i oparciu - zresztą w zwykłych fotelach było to tak samo rozwiązane :)

sseebbaa1

Dzięki za odpowiedź. A czy jest sens dokładania takiej opcji do Recaro, jeżeli fabrycznie było tylko podgrzewanie.
Pytam o SENS tej modyfikacji, czyli czy koszty i wysiłek nie są odstraszające (bo zrobić do się wszystko).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Moim zdaniem nie ma sensu, szczególnie, że to nie jest taka "klimatyzacja" jak w nowych autach wyższej klasy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Z tego wiem to skóra w fotelach klimatyzowanych jest cieńsza i zapewnia lepszą przepustowość niż w tylko podgrzewanych (tak przynajmniej było jak rozbierałem moje klimatyzowane i zwykłe recaro) - oczywiście w mondku :)

sseebbaa1

To ciekawe, że skóra jest cieńsza w wentylowanych.
A czy w podgrzewanych jest miejsce na dołożenie takich wiatraczków, no i czy bez niszczenia wszystkiego wokoło można poprowadzić dodatkowy kabelek (bo chyba będzie potrzebny)?
No i znowu pytam o ten sens przeróbki -czytaj : ile kosztuje takie dołożenie wentylacji? Może ktoś to już przerabiał.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

linkgrabber

ja jestem zadowolony z wentylacji, bo jak wsiadzie sie latem to przez chwile przylepi sie do fotela a potem juz jest normalnie, mi np wystarczy na 2-3, na maxa rzadko kiedy je włączam ;)

Z tego co pytalem Recondo to ta blacha od spodu jest inna w zwyklych i w recaro i grzebania jest sporo, co do grubosci skóry to nie wiem, ja mam taka z dziurkami nie wiem czy wentylacja byla przy tych fotelach bez dziurek

wilhelm

Cytat: sseebbaa1 w 10.09.2012, 17:08No i znowu pytam o ten sens przeróbki -czytaj:ile kosztuje takie dołożenie wentylacji? Może ktoś to już przerabiał.

Lepiej poszukać wentylowanych na allegro i spróbować się zamienić z dopłatą ;)

Co do grzebania to nie polecam, szkoda zachodu...

Cytat: linkgrabber w 10.09.2012, 17:37Z tego co pytalem Recondo to ta blacha od spodu jest inna w zwyklych i w recaro i grzebania jest sporo

Blacha jest identyczna (oprócz dospawanych prętów po bokach), jedynie różni się wersja wentylowana od zwykłej (większe otwory na wiartaki) :)

Recondo

W sumie kupiłem Recaro w atrakcyjnej cenie, nigdy nie byłem zwolennikiem tego modelu fotela ale jak była okazja... Dołożyłem wentylację i mimo wszystko ma ona sens - szkoda że w topowej wersji auta jakim jest ST w Recaro brakuje takiej opcji. Przeróbka łatwa nie była ale nie znaczy że jej poziom był skomplikowany, wystarczy posiadać komponenty, trochę zabawy z rdzą i wiertłami i efekt naprawdę jest OK. Dodatkowo wzbogaciłem fotele w pompowane elektrycznie, ze Scorpio, poduszki (jedna na lędźwia, druga pod uda). Padło pytanie o sens przeróbki - jak ktoś jeździł z fotelami klimatyzowanymi i bez takiej opcji na pewno czuł różnicę.

wilhelm

Cytat: Recondo w 10.09.2012, 20:43szkoda że w topowej wersji auta jakim jest ST w Recaro brakuje takiej opcji.

Przecież było jako "opcja" ;]

Recondo

Oczywiście, po samodzielnej dokładce.

weksla

Z tego co kojarzę to Wojoo miał jasne recaro z fabryczną wentylacją.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Essio

Ogólnie do pełni wyposażenia w ST220 brakuje wentyli z przodu i grzania z tyłu. Jakbym miał wybierać to wolę grzanie.
Fakt, przy słonecznym dniu usiąść do auta w krótkich spodenkach może być nie miłe. Jednak chwilka i już jest sysko OK. :)
Recondo robił i wie jakie koszta samej przeróbki. Ale znając życie tak łatwo nie będzie.
Oberslejzen!

wilhelm

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=54719

tam jest częściowo wyjaśnione jak działa wentylowanie.