[Mondeo] RECARO ST220

Recondo, 21.04.2012, 10:34 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Kupiłem na Allegro stary katalog Forda Mondeo - taki prospekt reklamowy. Wydanie z maja 2005 roku chyba na rynek austryjacki sądząc po symbolu tego katalogu ( MY 2005.5 AUT ).

Tam wśród zestawienia dopuszczalnych opcji wskazano, że ST220 nie miał nawet w płatnej opcji wentylowanych foteli.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://img833.imageshack.us/img833/8858/fotelerecarost220.jpg

Zatem Recaro raczej nie miały fabrycznie tej opcji także na innych rynkach.
Trzeba jednak pamiętać, że pod koniec 2005 roku był jeszcze jeden lifting ST220, więc może wtedy doszła taka opcja?
Ja jednak mam ST220 z 3.11.2005 (a więc po ostatnim liftingu) i nie mam wentylatorków, co jednak nie dowodzi, że była po liftingu taka opcja (ale wątpliwe).
No i oczywiście możliwe, że ktoś sam sobie to dołożył - o czym może kolega Wojoo nawet nie wiedział (jeżeli kupował używany samochód).


Odnosząc się natomiast do innej kwestii poruszanej w tym temacie -  chciałbym zauważyć, że według terminologii przyjętej w katalogu klimatyzowane fotele oznaczały połączenie w jedym fotelu podgrzewania i wentylacji. Nie było przy tym możliwości posiadania wentylacji bez podgrzewania.

Pozdrawiam.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

wilhelm

Cytat: sseebbaa1 w 27.02.2013, 11:00No i oczywiście możliwe, że ktoś sam sobie to dołożył - o czym może kolega Wojoo nawet nie wiedział (jeżeli kupował używany samochód).

On kupił używane fotele które już miały wentylatory (fabryczne, żaden drut) więc może rzeczywiście gdzieś można było takie kupić. To samy tyczy się wersji "nie ST" które miały welurowe RECARO :D

Recondo

W Austrii i RP takich nie było, szukamy więc nadal narodowego dawcy...

Falubaz 1

Cytat: Recondo w 27.02.2013, 13:22
W Austrii i RP takich nie było, szukamy więc nadal narodowego dawcy...

Z tego co czytałem na Niemieckich forach to w ST nie było opcji z podgrzewanymi i wentylowanymi fotelami ale można było zamówić fotele z nawiewem. Pytanie czy w Niemieckich katalogach sądząc po nazewnictwie było to Sitzbelüftung, czy też sitzt gebläse,sprawdzę na ebayu może coś tam znajdę.

Grigori

Od dłuższego czasu mażą mi się recaro z st220 ale wyczytałem że są bez air bagów czy przekładając je do modnolota po lifcie będzie wyskakiwać mi błąd poduszek na kompie ??? , bo w standardowym wyposarzeniu jest 8 poduszek w tym 2 w fotelach

caqerr

Mondeo mk3 nigdy nie miało 8 poduszek. Tylko 6. Od kurtyn bocznych zamiast po 1 oznaczeniu są po dwa. Dlatego ludzie zawsze wypisują 8 poduszek. Co jest nie prawdą. No i Recaro ma poduchy boczne. Nawet ST200 miało takowe.

Grigori

Czyli można śmiało przekładać bez ryzyka wpadki ?? Fotele są z poliftowego st z regulacja grzania

weksla

można bez problemu
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Recondo

Ale się często pojawiam.... domyślam się że poszukiwania narodowego dawcy klimatyzowanych Recaro nadal trwają  8)