Focus ST ori-wydech sprzedam

Kris1976, 08.05.2012, 23:40 « poprzedni - następny »

Kris1976

Sprzedam kompletny wydech (brak tylko cata!)  - focus ST rocznik 2008.
Przelatane 51 tys. Gwarancja rozruchowa ! cena 590pln
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

wilhelm

Sorry za OT. Co założyłeś? :)

Kris1976

...założyłem i już żałuje. Custom od Kalińskiego ze stali nierdzewnej, 3" downpipe, tłumik,przejście na 2,75,tłumik, potem trójnik i końcówki, całość  bez -Cata. Po wyjeździe od magika który to zakładał byłem przerażony, buczenie, rezonans nie do wytrzymania. Zajechałem do domu 350 km i potem 2 dni do siebie dochodziłem. Po ok 2 tysiach przebiegu jest lekko ciszej ale nie do wytrzymania na dystansach powyżej 100km. Do "poświrowania" na krótką metę ok, ale na trasę do dupy. Wydech ma jeszcze inne problemy, końcówki zrobiły się złote ze srebrnych, a rury za trójnikiem filetowe, jakiś problem z odprowadzaniem ciepła...Co prawda nie hamowałem jeszcze ale czuć że jest żwawszy lub jest to efekt hałasu który potęguje wrażenie szybkości, najgorsze że mam spore piki na 4,5,6 biegu od 4 tys obr.czego wcześniej nie było. Bedę poprawiał w El-Tecu + montaż IC fmic + dolot z nierdzewki zrobiony na wzór DSCI z jednego kawałka bez zbędnych złączek. Potem strojenie - promotor. Więc cała fura kasy mi odfrunie w maju/czerwcu. Jak sklecę do kupy to się w końcu pochwalę na forum ;)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

wilhelm

No to nie za fajnie, może większe tłumiki by pomogły... Czy, objawia Ci się ten peak od 4 tys. w górę? U mnie na seryjnym programie i wydechu 3" też czuć kopniaka przy 4000, ale to podobno zmienne fazy rozrządu. U mnie po założeniu decata, też trochę buczy, ale jest to znośne (na razie :D )

T

Jaką masz średnicę po rozejściu z 2,75" na dwie rury? Jeśli jest zbyt duża, to może być to jedna z przyczyn powodujących buczenie (oprócz konstrukcji samych tłumików).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

Pik jest od 4 tysi, nie wiem czy zmienne fazy rozrządu mogą aż tak mieszać, wcześniej nie przypominam sobie takich przeładowań. Teraz jest kop przez sekundę potem ładowanie wraca do normy
a wydech tak wygląda
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25bc2cd774538860.html 
(jak widać spaliny na lewo trafiają szybciej, na prawo z opóźnieniem) ,aktualnie rury od trójnika są już  fioletowe !?
Tłumiki powinny rozwiązać buczenie i ten rezonans chyba że brak puszki końcowej takiej na kształt ori powoduje to cholerne buczenie zagłuszające wiele fajnych dzięków, w zasadzie ciężko nawet zgadnąć siedząc w środku że pod maską jest 5 cylindrów a nie np 4
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

wilhelm

Ten z fotki to twój? Wychodziły w ogóle foki z wnęką na koło zapasowe?