Długa podróż. Jak przygotować auto? Co sprawdzić przed wyjazdem?

eng, 23.06.2010, 22:34 « poprzedni - następny »

eng

Cytat: Tomasz w 24.06.2010, 00:17

Przed zimą to może się malucha zabezpieczało 30 lat temu, co Ty niby robisz w Mondolocie przed zimą?

O tym zrobię wątek przed zimą.  Zmieniam choćby opony w przeciwieństwie do niektórych.

Bajek

Cytat: Petersan w 23.06.2010, 23:08
Apteczka wg kodeksu jest nieobowiązkowa więc eng zgrywa hardkora...
Zależy w jakim kraju. A Niemcy wiem, że lubią za to Mandat dowalić.

A co warto przed podróżą (zależy też od pory roku):
- zapasowe żarówki, spalą się i szukaj potem
- atlas samochodowy, nawigacja nawigacją, ale może się przydac
- podstawowy zestaw kluczy + taśma izolacyjna
- naładowany telefon / sprawdzony roaming
- w zimie warto mieć koc i coś do picia ciepłego, w lecie sama woda, najlepiej niegazowana - zawsze możesz ją wlać do chłodnicy
- a jak jedziesz za granicę, to warto wykupić pakiet assistance, bo holowanie u naszych zachodnich sąsiadów jest dość drogie.
- a i warto mieć trochę gotówki, bo karty są fajne, ale zawsze jak trzeba zapłacić za coś pilnie to akurat terminal nie działa
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

eng


T

Cytat: eng w 24.06.2010, 11:49
Zmieniam choćby opony w przeciwieństwie do niektórych.
Przecież zmieniłem przed sylwestrem. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Ku..a i podczas tej niewielkiej podróży nad nasze piękne polskie morze dostałem mandat za...prędkość. 200 zł i 4 punkty poleciały na moje konto :D hehe

Pozdrawiam ze Stegny Gdańskiej :D:D:D

weksla

Darku a zapomniałeś CB??   ;)
Gdzie Cię załatwili ? Przyczaili się w krzakach czy jak??
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

weksla

Teraz ja odświeżę temat, w niedzielę wyjeżdżam w dość długą trasę, wiadomo że to pojęcie względne jednak dla mnie 1400km w jedną stronę to już konkretny dystans. Auto mam w miarę zrobione, ale jeśli wam coś jeszcze przyjdzie do głowy co warto ze sobą mieć lub zrobić przed wyjazdem to dawać wszelkie sugestie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

najważniejsze: wykup sobie dodatkowe ubezpieczenie ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

to juz mam wykupione:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Łatka w sprayu. Nie żartuję. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Co mu da łatka jak sobie oponę rozerwie?

Przed wyjazdem sprawdź ciśnienie w oponach, uzupełnij wszystkie płyny (jeśli dawno nie wymieniałeś to filtr kabinowy warto zmienić), koniecznie drugiego kierowce :wojoo: , sprawdź czy wszystkie żarówki świecą, umyj przednią szybę od środka i chyba tyle ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: wojoo w 12.07.2011, 20:48Co mu da łatka jak sobie oponę rozerwie?
Czasami łatka starczy, a nie zawsze wygodnie szarpać się z oponą, np. w nocy w lesie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

powiem tak:D
łatki nie posiadam, za to pełnowymiarowy zapas:D
filtry powymieniane w tym kabinówka z tydzień temu, poziom oleum uzupełniony. jedyny problem to ten "drugi" kierowiec:D 
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

hashenty

Zrobiłem tydzień temu sam trasę 1600km x 2 i powiem Ci tak - KAWA !!! albo kasa na KAWĘ!!! na jakiejś stacji. Żadne redbule nic Ci nie dadzą. Najlepiej to 2gi kierowca, ale ja byłem sam. Pod koniec trasy bez kawy nie dałbym rady. Musiałbym się przespać. No i dopompuj koła, bo po samych autobanach to z miętką gumą średnio ciekawie się lata. Do tego bowiązkowy zestaw np. jadąc przez Niemcy: apteczka, kamizelka odblaskowa, trójkąt i gaśnica. Ja do tego zawsze sprawdzam czy działa gniazdo zapalniczki jedno i drugie, do tego zabieram zapasowe bezpieczniki i wydrukowaną rozpiskę owych.

Przydatna rzecz to rozgałęziacz do zapalniczki na 3 gniazdka - mam na navi, ładowarkę do telefonu i np zasilacz do laptoka.

BTW: nie wziąłem żadnej mapy papierkowej, przejechałem 1000km i w Holandii o mało zawału nie dostałem, bo w korku na autostradzie moja navi informuje mnie, że stan baterii zero i zaraz się wyłączy, a ja na prom się spieszę.
Szarpię wtyczką w gniazdku i nie działa. Coś nie stykało i przez jakieś 15 km moje dziewcze musiało dociskać ręcznie. Potem dopiero zatrybiło :] Więc papierkowa mapa jednak musi być, ot tak na wszelki wypadek :]

boner

co to poradnik AutoŚwiat ?  :)

« Dodane: 13.07.2011, 09:04 »

powiem tak jak się rozkraczy to i tak nic Wam nie pomoże. Ja kiedyś przez czujnik ciśnienia oleju w BMW za 150zł wracałem z GRecji na lawecie, bo wtedy jeszcze GRecja nie rejestrowała diesli i nie było mechaników który by zdiagnozował. Dlatego mój typ najważniejszej rzeczy to rozszerzone na maxa ubezpieczenie. Wy tu mówicie o kapciu i korkach na autostradzie ale pomyślcie co byście zrobili w naprawde ciężkiej aawarii.

« Dodane: 13.07.2011, 09:08 »

dlatego musicie zrozumieć moj pogardliwy stosunek do diesli :]