Focus ST 08' / pomarańcza Krisa

Kris1976, 28.05.2012, 00:10 « poprzedni - następny »

wilhelm

Cytat: vtec w 04.06.2012, 22:35PS. kiedy jakiś spot wzmocnionych ST-ków?
Barti, ja, Ty, Trojan, Wukanio i ktos zapewne sie znajdzie?

Trochę się was namnożyło w stolicy :D

Kris1976

Cytat: vtec w 04.06.2012, 21:35
trzeba pamiętać, że mam jeszcze nówke, wzmocnione sprzęgło ;)

PS. kiedy jakiś spot wzmocnionych ST-ków?
Barti, ja, Ty, Trojan, Wukanio i ktos zapewne sie znajdzie?
...czyli 4 pomarańcze i jedna niebiesko-czarna strzała ;)
ja w przyszłym tygodniu mogę się ustawić, może parking Wola Park ? środa lub czwartek, po 19.00? nie musimy się zamykać w gronie Foczek, Mundki też mile widziane ;)

« Dodane: 04.06.2012, 23:54 »

Cytat: wilhelm w 04.06.2012, 22:06Trochę się was namnożyło w stolicy Cheesy
faktycznie... u Ciebie kojarzę 3 Foki, Poznań 2, Trójmiasto 1, wygląda na to że stolica rządzi :D
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Ry2y

Jakby udało wam sie spotkać, to i ja bym chętnie wpadł popodziwiac wasze fokarium :)
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

barti87

Cytat: vtec w 04.06.2012, 21:35
trzeba pamiętać, że mam jeszcze nówke, wzmocnione sprzęgło ;)

PS. kiedy jakiś spot wzmocnionych ST-ków?
Barti, ja, Ty, Trojan, Wukanio i ktos zapewne sie znajdzie?

Póki co musimy poczekać przynajmniej do przyszłego wtorku bo jestem bez auta. W końcu odstawione na skończenie kolejnego stage'a :)
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

vtec

ja oddaje swojego w poniedzialek-wtorek na wymiane kilku rzeczy na poliuretany, sroda/czwartek najlepiej po 19 pasuje ... potwierdzac proszę lub moze jakis oddzielny watek?

Kris1976

Wracając na chwilę do miłego dla mnie poniedziałku wrzucam pełny wykresik
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Co do spota,pociągnę temat w innym dziale a tym czasem pytanko czy ktoś z Was kombinował coś z miernikiem temperatury spalin EGT ? Może jestem w błędzie i przeceniam wagę tego ustrojstwa ale szwagier od Subaryny mi ten temat dzisiaj podrzucił. Dobrze byłoby kontrolować podkręconą foczkę a ten miernik ponoć max - ważny jest! Co Wy na to ?

Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Wukanio

06.06.2012, 09:03 #36 Ostatnia edycja: 06.06.2012, 12:20 by Wukanio
Kris1976 ile cię kosztowała rurka do filtra powietrza sam gdzieś rzeźbiłeś, sklep czy na zamówienie? A i jeszcze jaki masz rozmiar stożka wysokość, szerokość, średnica otworu? :]
Pzdr.,

GIZIU

Ja też mógłbym podjechać ale nie wiem czy nadążę bo u mnie seria :)  A może Arkadia ?

Kris1976

Cytat: Wukanio w 06.06.2012, 09:03
Kris1976 ile cię kosztowała rurka do filtra powietrza sam gdzieś rzeźbiłeś, sklep czy na zamówienie? A i jeszcze jaki masz rozmiar stożka wysokość, szerokość, średnica otworu? :]
Pzdr.,

...nie mam takich zdolności rzeźbiarskich;) Dolot jest z nierdzewki 3" wyrzeźbiona na giętarce, całość robiona w El-Tec'u Piastów (+wydech i orurowanie IC). Przyznam bez bicia że nie znam dokładnych danych stożka, zdałem się na El-Tec - gościu zna się na rzeczy. Średnica otworu tak na logikę będzie 3" :)
Cytat: GIZIU w 06.06.2012, 10:03Ja też mógłbym podjechać ale nie wiem czy nadążę bo u mnie seria Smiley  A może Arkadia?
...damy Ci fory ;) szczerze mówiąc myślałem o miejscówce gdzieś na otwartej przestrzeni. Arkadia ciągle zapchana.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

GIZIU

W Arkadii jest fajna miejscówka koło Car Audio na poziomie -2. Focus Klub Polska tam robi spoty.

Kris1976

Ok, nie mówię nie. Przenieś proszę propozycje do działu spoty. Ry2y, vtec wstępnie się piszą ..
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Ry2y

Cytat: Kris1976 w 04.06.2012, 19:06
Temp. w dolocie przy 6000 obr. ok. 50st czyli jakieś 15 st za dużo

A tak z ciekawości się od razu zapytam... może jakaś mądra głowa wie. Skąd się bierze ta temperatura w dolocie?
- Turbo się nagrzewa poprzez szybkie kręcenie się wirników i łożyska (tarcie)?
- Rozgrzewa ją gorąca strona (spaliny, EGT)?
- Czy może samo fizyczne zjawisko sprężania powietrza?

Może wszystko na raz... A może jeszcze coś innego?
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

MAG

Cytat: Kris1976 w 06.06.2012, 13:04
... Dolot jest z nierdzewki 3" wyrzeźbiona na giętarce, całość robiona w El-Tec'u Piastów (+wydech i orurowanie IC).
Fajnie wygląda.
Możesz podac jakie były koszta?
Wydech robiłeś łącznie z downpipem i decatem?

Ile kosztuje strojenie w Promotorze?
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

vtec

2 klocki ...

T

Cytat: Ry2y w 07.06.2012, 09:06- Czy może samo fizyczne zjawisko sprężania powietrza?
Głównie o to chodzi, chociaż reszta (włącznie z nagrzewaniem powietrza przez sam gorący silnik) też ma jakieś znaczenie...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club