Focus ST 08' / pomarańcza Krisa

Kris1976, 28.05.2012, 00:10 « poprzedni - następny »

Kris1976

Cytat: skoti79 w 29.12.2014, 01:17Zapomniałem dodać,  nie zmieniłem samych wtrysków Cheesy
Drogą eliminacji
- pompy paliw nie wymieniałeś
- turbo RS - nie masz
Zmiany w sofcie robiłeś ?
...bo jak nie to Tomasz ma 99,9% racji pisząc że komp oblicza zużycie na podstawie czasu otwarcia wtryskiwaczy.
Inna sprawa że rozmawiałem z Heko o tej podmiance wtrysków to był zdziwiony że to chodzi bez zmian w sofcie.

Chyba że komp w ST jest naprawdę tak "inteligentny" i potrafi się "nauczyć" nowych wtrysków  :pig:
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

skoti79

Kris, zaczynasz piep... głupoty.  Po grzyba mi pompa paliwa, jak ta spokojnie daje radę,  soft wiesz, że mam inny, może z tymi wtryskiwaczami poprostu działa lepiej. No i ostatnie. Kiedyś jak przejechałem na baku 350km to był sukces, a teraz udało mi się ponad 450. To chyba nie trzeba być matematykiem,  żeby zauważyć że spalanie jest mniejsze!

thomas198

Cytat: Kris1976 w 29.12.2014, 11:38
Drogą eliminacji
- pompy paliw nie wymieniałeś
- turbo RS - nie masz
Zmiany w sofcie robiłeś?
...bo jak nie to Tomasz ma 99,9% racji pisząc że komp oblicza zużycie na podstawie czasu otwarcia wtryskiwaczy.
Inna sprawa że rozmawiałem z Heko o tej podmiance wtrysków to był zdziwiony że to chodzi bez zmian w sofcie.

Chyba że komp w ST jest naprawdę tak "inteligentny" i potrafi się "nauczyć" nowych wtrysków  :pig:


A czemu Heko był zdziwiony ze chodzi na tych wtryskach bez ingerencji w soft , sam jestem przykładem bo przejechalem kilka tysiecy na wtryskach i turbo z RSa i nie bylo najmniejszego błędu,  a powiem ze po shamowaniu wyszlo 245 kucy . I dobrze o tym wiedział bo mówiłem z nim ten temat , jedyne co musialem zrobić to zmienic soft na ori , bo szło w over boost i dobijalo w piku do 2 barów.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://m.facebook.com/FSV.Performance/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fsv-performance.pl/

snafu

Cytat: thomas198 w 29.12.2014, 14:13
A czemu Heko był zdziwiony ze chodzi na tych wtryskach bez ingerencji w soft

Też kiedyś pytałem w tym temacie Heko. Pytałem, czy silnikowi nic nie będzie jak wymienię wtryski w Gdańsku i dojadę do Krk na nich. Miał obawy co do tego, czy nie będą przelewać. Jeśli byłoby coś nie tak, miałem wrócić do ori i w Krk wymienić.
Ale temat był omawiany kilka miesięcy temu. Może jeszcze sparwa nie była ogarniana i sparwdzana.

Kris1976

Cytat: skoti79 w 29.12.2014, 14:06
Kris, zaczynasz piep... głupoty.  Po grzyba mi pompa paliwa, jak ta spokojnie daje radę,  soft wiesz, że mam inny, może z tymi wtryskiwaczami poprostu działa lepiej. No i ostatnie. Kiedyś jak przejechałem na baku 350km to był sukces, a teraz udało mi się ponad 450. To chyba nie trzeba być matematykiem,  żeby zauważyć że spalanie jest mniejsze!
Piszesz o rzeczach o których nie miałem pojęcia. O tych 450km nie pisałeś wcześniej. Nowy soft - też się nic nie pochwalileś. Ja nie jestem jasnowidzem. Jak się ostatni raz widzieliśmy u krematora...to soft miałeś  stary czyli promotorowy. Nie opisujesz zmian i oczekujesz że się  domyśle co masz nowego? !?!
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

weksla

Heh chłopaki, podsumowując tez chciałbym na baku robic 450km:d A ja z biedą robie tak jak pisał Skoti 350km:(
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

sseebbaa1

Ale te 350 km to w jakich warunkach? Miasto? Trasa?

Ja swoim jak zrobię po mieście 250 km na baku to jest ...



...normalnie i oznacza, że nie nudziłem się w autku.
:evil:
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

raczej cykl mieszany, trasa i miasto
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Kris1976

29.12.2014, 17:43 #413 Ostatnia edycja: 29.12.2014, 17:44 by Kris1976
Cytat: thomas198 w 29.12.2014, 14:13A czemu Heko był zdziwiony ze chodzi na tych wtryskach bez ingerencji w soft
Cytuje mistrza Heko
".... w sterowniku zapisanę są czasy wtrysku itd. jesli wymienisz wtryski na wydajniejsze, wszystko się rozjedzie, dawkowanie, lambda, korekty itd."
Grzesiek pisał też że wtryski trzeba przeskalować w sofcie...

...także nie wymyślam - powołuję się na najlepsze źródło :)


« Dodane: 29.12.2014, 17:44 »

Cytat: weksla w 29.12.2014, 16:26
Heh chłopaki, podsumowując tez chciałbym na baku robic 450km:d A ja z biedą robie tak jak pisał Skoti 350km:(
350 km to standard na spokojnej trasie, przed / i po zaczipsowaniu. Nie ma znaczenia.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

skoti79

Nie pisałem że mam nowy soft, tylko zmieniony :D.  Mam cały czas PROMOTORA!!!  A spalanie jak piszę że mam niższe to też nie masz co podważać,  jak nie widziałeś  :P

Kris1976

To co takiego masz zmienione ? konkrety
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

skoti79

Wiadomo, że 450km to ewenement, tak jak napisałem mój komputer jeszcze tego nie widział.  Ale teraz po mieście robię ponad 350km,  a kiedyś było 300. Stylu jazdy nie zmieniłem :) . A co do lambdy i innych to się nie znam, ale liczą się fakty. TAM można potwierdzić że zmiana wtryskiwaczy zmniejsza spalanie.

vtec

mi wychodzi nie mniej jak 380KM, a na wtryskach RS-a przejechałem już ponad 5kkm, nic się nie dzieje. Soft sam powinien dostosować sie do nowych urządzeń na pokładzie ...

thomas198

Cytat: Kris1976 w 29.12.2014, 17:43
Cytuje mistrza Heko
"... w sterowniku zapisanę są czasy wtrysku itd. jesli wymienisz wtryski na wydajniejsze, wszystko się rozjedzie, dawkowanie, lambda, korekty itd."
Grzesiek pisał też że wtryski trzeba przeskalować w sofcie...

...także nie wymyślam - powołuję się na najlepsze źródło :)


« Dodane: 29.12.2014, 17:44 »
350 km to standard na spokojnej trasie, przed / i po zaczipsowaniu. Nie ma znaczenia.
To że Heko jest dobry w robieniu wirusów to wiemy , ale nie do konca ma rację,  u mnie mam zamontowane AFR na sondzie szerokopasmowej LSU Bosch i EGT i nie widziałem zadnych roznic w dawkowaniu paliwa ani w temperaturze spalin , do tego umie obsłużyć FORSCAN i tez większych roznic nie widziałem,  i tak przejechalem jakies 5000 .
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://m.facebook.com/FSV.Performance/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fsv-performance.pl/

skoti79

Kris, przecież dobrze wiesz co mam :D.

Wtryski, ECU spacer, DV, BS, wydech 2,75 na 3 tłumikach, IC jakiś paździerz, program od PROMOTORA!!!
Z tego wyszło 300KM i 530Nm. Wykres nie najładniejszy, ale Heko kiedyś poprawi jak zmienię turbo i IC :D

+ inne zmiany zawias...