[Focus] FOCUS ST 06'

Wukanio, 29.05.2012, 12:58 « poprzedni - następny »

Wukanio

Jeśli jeszcze was ten temat nie zmęczył/znudził to poproszę o jakiś olej Full Syntetyk bo ja się naprawdę ani trochę nie znam na tych tematach.

wilhelm

Ja mam valvoline synpower 0w40

T

A ja Valvoline VR1 Racing 5w50, ale pojęcia nie mam, czy sprawdzi się w Focusie ST. Wukanio, jeśli chcesz coś lepszego niż fordowska "Formula" to kup po prostu jakiś markowy (byle nie podróbkę) spełniający fordowską normę.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Wukanio

Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi są bardzo cenne dla mnie i może dla innych użytkowników ST-eków.

Jeśli chodzi o VR1 Racing 5W-50 jaki ma Tomasz to znalazłem taką klasę jakości :

VR1 Racing 5W-50 API SL, Ford M2C-153E, GM 6094 M.   VR1 Racing 10W-60 API SL, Ford M2C-153E, GM 6094 M.   VR1 Racing 20W-50 API SL, Ford M2C-153E.

molo

ja w mojej foczce mam valvoline vr1 racing 10w60 i jest git.

NeroN

To nie są klasy a normy. Normy sobie można w..sadzić.

To że nie spełnia normy nie znaczy że jest gorszy, bo kalsa mówi o jakości oleju. A norma o tym że producent oleju zapłacił za jakieś badanie etc. pic na wode fotomontaż.

Kup coś Millersa, 5w40 i będzie gitara.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 30.06.2012, 11:28To że nie spełnia normy nie znaczy że jest gorszy, bo kalsa mówi o jakości oleju.
Klasa lepkości mówi bardzo mało o oleju...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Wukanio

Kupiłem olej jak kolega Barti87 motula eco-nergy 8100 5W30.
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące filtra stożkowego znalazłem taki na necie

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/filtr-stozkowy-tenzor-76mm-made-in-usa-wawa-i2460334762.html

czy ktoś zna lub czytał na jego temat każda opinia cenna :-)

Wukanio

Witam,
Panowie mam taki problem wyskakuje mi komunikat "zmniejszone przyspieszenie \usterka układu silnika" wszystko gaśnie robią się czarne kwadraciki zamiast przebiegu i nie kręci.....
Czy to może być komputer ?????

TowerST

z tego co widzę na anglojęzycznych forach to w większości problem z umierającym akumulatorem. Wymiana akumulatora w wielu wypadkach pomogła w 100%
RS Mark III / było ST225 / ST150

Wukanio

oby pierwszy raz jak zakręciłem nawet nie jęknął a za drugim pojawiły się komunikaty.... zapomniałem dopisać wcześniej....

molo

Ja kolego u siebie miałem to samo, niby auto normalnie odpalało, ale wyświetlał mi się taki sam komunikat. Po wymianie akumulatora już nigdy taki komunikat nie wyskoczył

Kris1976

Czyli zdaje się że dość łatwa jest diagnoza Twojej bolączki...:)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Wukanio

dokładnie tak jest podłączyłem wczoraj akumulator pod prostownik, a dzisiaj odpalił od razu myślałem że coś z kompem bo majstrowałem przy nim jak idiota nie odpinając żadnej klemy podczas zakładania filtra stożkowego. Zamieszczam zdjęcie swojego customa

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Kris mi nie szarpie przy niskich obrotach  :)

Kris1976

...no raczej przy majstrowaniu przy dolocie trza baterie wyłączyć :)
wrzuć tą fotę jeszcze raz bo się chyba nie otwiera ...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !