Focus ST markII FL oranje

TowerST, 04.08.2012, 19:23 « poprzedni - następny »

Kris1976

No wlasnie ... ciekawie inaczej. U mnie sie to objawia na szybkich lukach 150kmh... wiecej. To mialem na mysli... a podsterowny to jest swoja droga. Nasze auta z podobnego wypustu ;-) polifty. Uwaga jak zaczipsujesz to od razu zbieraj na mocniejsze sprzeglo... w poliftach st jest slabsze jak w przedliftach i dlugo nie wytrzymuje 430 nm i wiecej...:'(
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

bishop

Cytat: TowerST w 13.02.2013, 10:50z tylnymi czarnymi lampami LED
Świetnie wygląda w całości. hmm.. Ciekawe czy można kupić podobne black led do kombiaka mondeo mk3?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

MAG

Do kombi Mk3 wg mojej wiedzy niczego nie ma (mówie o światełkach)

Na fotce Focus prezentuje sie super i tak jak ten spojler z RS'a kiedys mi się zupełnie nie widział, to teraz zaczynam się przekonywać do takiego połaczenia ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Falubaz 1

Cytat: bishop w 13.02.2013, 19:41
Świetnie wygląda w całości. hmm.. Ciekawe czy można kupić podobne black led do kombiaka mondeo mk3?

Niestety brak, do kombi nikt z producentów nie wpadł na pomysł by coś takiego zrobić a szkoda.

Cóż trzeba będzie coś samemu zmajstrować  :D

patrycjam

świetnie się prezentuje...

TowerST

Tuningu szał odcinek 3023  :D

Pod maską: customowy dolot odkupiony od Krisa, ale komp siedzi w RSowej obudowie. Brak jakichkolwiek problemów. Odgłosy w kabinie bajka.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Pod spodem:

Stabilizator poprzeczny Whiteline.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



W nadkolach:

B12 Prokit oraz przewody hamulcowe w oplocie Goodrige

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



W środku:

Ręczny podniesiony do góry o 6 cm.

...a w następnym odcinku małe wyklejanki ((:
RS Mark III / było ST225 / ST150

Wukanio

Super... Stabilizator poprzeczny Whiteline daje rade sztywniejszy jakieś odczucia po założeniu.

TowerST

oceniając zachowanie auta po założeniu stabilizatora muszę podkreślić, że został on założony razem z nowym zawiasem więc nie mogę ocenić co daje włożone samego staba, ale po lekturze anglojęzycznych for - nie ma sensu wkładać samego staba bez gleby - nie pracuje wtedy tak jak powinien.

W każdym bądź razie, opisany mod, zmienił zachowanie auta w odczuwalny sposób, oczywiście najbardziej odczuwalny w torowych warunkach, no i na rondach ((((:

Auto jest dużo sztywniejsze, nie kiwa się na boki jak w serii, znacznien zredukowała się podsterowność. Zaczęła pracować dupa, ale w super (jak na te auto) przewidywalny i powtarzalny sposób, który naturalnie można kontrolować. W skrócie: polecam.
RS Mark III / było ST225 / ST150

heko

...twardy tył daje lepszą trakcję dla auta bez szpery, mniejszy przechył, większy docisk koła przedniego, wewnętrznego
Wypożycz FF RS 3 :D Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://gcscars.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gcstuning.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/GCSTuning

Kris1976

Cytat: TowerST w 03.03.2013, 22:14Pod maską: customowy dolot odkupiony od Krisa, ale komp siedzi w RSowej obudowie. Brak jakichkolwiek problemów. Odgłosy w kabinie bajka.
Widzę że te uparte gumki od przegrody się odklejają ...;(
Czy puściłeś od dolnej części wlotu w kierunku stożka rurę doprowadzającą powietrze na stożek ? jak nie to latem będzie za gorąco !
Pytanie czy masz zgrzytanie przepustnicy przy gaszeniu silnika ?
Przerabiałeś coś w samej rurze ?
Cytat: TowerST w 04.03.2013, 08:33nie ma sensu wkładać samego staba bez gleby - nie pracuje wtedy tak jak powinien.
Pytanie czy jest sens wstawiać staba razem z B8 lub nawet tylko z samymi sprężynami eibacha ?

« Dodane: 04.03.2013, 11:24 »

Cytat: TowerST w 03.03.2013, 22:14Odgłosy w kabinie bajka.
kurde tego odgłosu będzie mi brakowało ...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Wukanio

Cytat: Kris1976 w 04.03.2013, 10:23TowerST:
Odgłosy w kabinie bajka.
kurde tego odgłosu będzie mi brakowało...

U mnie jak założyłem stożek to słychać bardziej turbinę przy ok 2500-3000 tys/obr macie tak samo?
Bo przy ori filtrze powietrza i całą tą puszką nie było słychać turbiny.

TowerST

Kris1976: na gumki mam pomysła i jutro to poprawię. Od dołu nic nie leci - jak będzie trzeba to pójdzie spiro. Jednak myślę, że u Ciebie za gorąco to miał komp, bo w nie za dobrym miejscu go przykręciłeś. Przepustnica nie zgrzyta. Jeśli chodzi o stabilizator to myślę, że wystarczy mu podmianka samych sprężyn, ale polecam cały b12 pro kit - bo nie ma tragedii z wypadającymi plombami po założeniu.

Wukanio: słychać świst zasysanego powietrza przy wciskaniu gazu, przy puszczaniu gazu odgłos bardzo podobny do blow-a.
RS Mark III / było ST225 / ST150

wilhelm

Cytat: TowerST w 04.03.2013, 18:18odgłos bardzo podobny do blow-a

Ale 10 razy cichszy :P

Kris1976

Cytat: wilhelm w 04.03.2013, 20:26
Ale 10 razy cichszy :P

... no nie wiem , jak dla mnie to ciekawsze efekty dźwiękowe daje stożek niż bow. Cofki z turbo brzmią bajecznie
Cytat: TowerST w 04.03.2013, 17:18Od dołu nic nie leci - jak będzie trzeba to pójdzie spiro.
..u mnie spiro zostało ...wrzuca powietrze ... na akumulator.
A kompa to faktycznie miałem źle zamontowanego ... ale to już czas przeszły. Ciekawe że nie masz zgrzytów z przepustnicy przy wyłączaniu silnika ... ?! jakiś mniej "marudny model trafiłeś chyba ;)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

skoti79

Cytat: TowerST w 04.03.2013, 09:33
oceniając zachowanie auta po założeniu stabilizatora muszę podkreślić, że został on założony razem z nowym zawiasem więc nie mogę ocenić co daje włożone samego staba, ale po lekturze anglojęzycznych for - nie ma sensu wkładać samego staba bez gleby - nie pracuje wtedy tak jak powinien.

W każdym bądź razie, opisany mod, zmienił zachowanie auta w odczuwalny sposób, oczywiście najbardziej odczuwalny w torowych warunkach, no i na rondach ((((:

Auto jest dużo sztywniejsze, nie kiwa się na boki jak w serii, znacznien zredukowała się podsterowność. Zaczęła pracować dupa, ale w super (jak na te auto) przewidywalny i powtarzalny sposób, który naturalnie można kontrolować. W skrócie: polecam.

Mam nadzieję, że to stabilizator tyle daje, bo u mnie z samym zawiasem B12 rewelacji nie ma. Fakt, że ori zawieszeniem jezdziłem chyba 2 tygodnie i jeżeli zmiana zawiasu tyle daje, to ori musiało być tragiczne :)

« Dodane: 04.03.2013, 23:02 »

Oczywiście chodzi mi o podsterowność.