[Mondeo] Dodatkowy podgrzewacz płynu chłodzącego - jakie świece?

weksla, 23.10.2012, 19:55 « poprzedni - następny »

weksla

Hej.
Z racji że nieubłaganie zbliża się zima a niektóre silniki tdci (np. mój) miały dodatkowy podgrzewacz płynu chłodzącego wmontowany w obieg cieczy. Podgrzewacz ten działa na zasadzie 3 świec żarowych (ot cała filozofia).
Podgrzewanie włącza się automatycznie. Zależne to jest od temperatury. Są tam 3 świece i dwa przekaźniki. Najpierw włącza się jedna, a jak temp. jest dalej za niska, to włączają się pozostałe 2. Całym tym ustrojstwem steruje PCM. Są od tego dwa bezpieczniki - od styków roboczych przekaźników - jest jeden w skrzynce w komorze silnika, a od cewek tych przekaźników też jest jeden w skrzynce bezpieczników w kabinie. Z PCM cewki przekaźników sterowane są masą. Przekaźniki są w komorze silnika. 
Zakładam że te świece u mnie nie działają, a dzwoniąc do ASO powiedzieli mi za cały podgrzewacz bagatela 4500pln (:D:D:D) Niby nie da się wymienić samych świec - producent tego nie przewiduje.
Wiem że gdzieś się spotkałem z informacja na ten temat i ktoś świece dobierał jednak nie wiem z jakim skutkiem.
Gdyby ktoś spotkał się z w/w tematem p[roszę o konkretne informacje. pozdro
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90264

Essio

Sorki za pytanie...  :/
Czy jest to nadal stosowane w samochodach? Pomysł i może dobry ale koszta to nieporozumienie, mowa o serwisie.
Oberslejzen!

weksla

Dzięki wilhelm, cena jednej swiecy mnie zabiła 75zł x 3 ehh
Tak raczej jest stosowane w mk4 tez
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Jendrekmak

w intercars można znaleźć po numerze 11721080 zamiennik albo nawet to oryginał czyli czeską Iskrę za 49 zł. sam podgrzewacz był robiony dla Forda w Czechach więc dlatego twierdzę że to może być oryginał
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30