[Focus] ST sprzęgło

wilhelm, 15.12.2012, 22:28 « poprzedni - następny »

wilhelm

Długo nie wytrzymało...

Najprościej kupić komplet z RS'a, ale jakie są inne opcje wymiany?

Barti wspominał w swoim temacie, że tarcza i docisk RS pasują do zamachu z ST - ktoś wie jak z wysprzęglikiem?

Skłaniam się ku dociskowi i sprzęgłu z RS'a (chyba, że dorwać używkę i przy okazji wzmocnić tarcze?), ale pozostaje kwestia wysprzęglika i dwumasu. O ile z tym pierwszym nie ma za dużego wyboru, albo z ST, albo z RS, to z dwumasem już jest. Albo regenerowany z ST, albo kupić nówkę z ST lub RS, a może przerobić na sztywne koło tak jak Bartek?

Mam mętlik w głowie...


T

Jak jest coś seryjnego, to ja bym montował seryjne, na podstawie własnych doświadczeń, które znasz. Nie ma nic gorszego niż ślizgające się sprzęgło, szczególnie, gdy jest prawie nowe.

Co do koła dwumasowego to przy jego wymianie na sztywne powinieneś zastosować tarczę sprzęgła z tłumikiem drgań skrętnych (ze sprężynami ;)). Inaczej skrzynia ani silnik nie będą zadowolone, a i zmiana biegów może być trochę dziwna.

Co do wysprzęglika, to RACZEJ będzie pasował, centralny wysprzęglik hydrauliczny (taki tam chyba jest) ma zwykle przynajmniej ten 1-2 mm możliwości adaptacji. Trzeba tylko pamiętać, że jeśli dasz dużo mocniejszy docisk, to wysprzęglik może się szybciej zużyć (lub zupełnie szybko, jeśli będzie już w słabym stanie).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

osama80

Ja bym zalozyl z RS-a. Sprawdzone rozwiazanie. Mozesz jeszcze sprobowac od Volvo.

TurboPama_pl

Dokładnie,a z doświadczenia wiem,że nowe sprzęgło tak czy inaczej nie będzie wyrobione i przez to może się ślizgać co znacznie utrudnia jazdę. Zgadzam się także w kwestii zastosowania sprzęgła z tłumikiem drgań,koszty nie są wielkie,a bardzo przydaje się na co dzień,mamy większy komfort.

leeniuch

koniecznie sprzęgło z tłumikiem drgań zwiększa to diametralnie komfort, a tak jak pisał TurboPama_pl koszty są niewielkie więc się opłaca :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.wesele
zaxszammy
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.facebook firma