[Mondeo] Wymiana zarowek podswietlajacych zegary

roki, 23.12.2012, 21:56 « poprzedni - następny »

roki

Witam. Wymienial ktos z was zaroweczki podswietlajace zegary i dwa male wyswietlacze w st220 mk3?? Spalila mi sie ta od wyswietlacza z komputera wiec przy okazji wymienie wszystkie 6st...wiem tyle ze 2stzuki sa 1,5W a 4szt 3W...potrzebuje jakies oznaczenia..jak mam powiedziec w sklepie moto zeby dala mi dobre..jaki to typ...beda napewno ledy...dziekiiii za pomoc
roki

Falubaz 1

Cytat: roki w 23.12.2012, 21:56
Witam. Wymienial ktos z was zaroweczki podswietlajace zegary i dwa male wyswietlacze w st220 mk3? Spalila mi sie ta od wyswietlacza z komputera wiec przy okazji wymienie wszystkie 6st...wiem tyle ze 2stzuki sa 1,5W a 4szt 3W...potrzebuje jakies oznaczenia..jak mam powiedziec w sklepie moto zeby dala mi dobre..jaki to typ...beda napewno ledy...dziekiiii za pomoc

Cześć, niespodzianka to nie ledy !!! Ja wymieniałem niedawno i potrzebujesz niestety żaróweczki z serwisu bo zamienniki mają wąskie osadzenie a my mamy szerokie i problem polega na czymś innym oryginalne żarówki są 14V i tylko można je kupić w servisie forda. Jak się zaloży 12V, po pierwsze będzie świeciła jaśniej, dwa będzie większa temperatura od żarówki, potrzeba Ci będzie śrubokręt b.długi. A tu masz opis:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.fordclubpolska.org/porady.php?action=go&zakres=mondeo&type=44

T

W ASO komplet kosztuje ok. 100 zł. Niektórzy dobierają jakieś inne, ale niestety nie zawsze efekt jest satysfakcjonujący, często światło nie jest równomiernie rozpraszane z innymi żarówkami (szczególnie z LED-ami) i wygląda to dziwnie. Biorąc pod uwagę, że zrobienie tego to jednak godzinka umiarkowanie przyjemniej roboty to nie wiem czy warto akurat na tym oszczędzać...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Essio

Za same żarówki 100zł.  :o
Na razie auta, które miałem nie wymagały aż tyle czynności.
Zdecydowanie wole dać 100zł i nie pamiętać już więcej.
Choć ceną to mnie zabiłeś.
Oberslejzen!

wilhelm

Jak chcesz zmienić kolor na inny to zobacz tutaj Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/30423-zmiana-pod%C5%9Bwietlenia-zegar%C3%B3w

Falubaz 1

W ASO komplet kosztuje ok. 100 zł.

To dużo!!! Ja zapłaciłem w ASO w Zielonej Gorze po 6,21 zł/szt za żaróweczki podświetlające ekrany LCD. Czas demontażu to jakieś 10 min, nie trzeba wymieniać innych znaczy tych małych jeżeli świecą bo po co???
12,42 zł to nie 100zł aha i nie polecam LED efekt moim zdaniem slaby.

roki

No dzis sobie jiz niewymienie jak piszecie ze mi takie ze sklepu moto niepodejda....czytalem gdzies na necie ze normalnie gosc dokupil nawet w jakims hipermarkecie i zamontowal bez probkemu....

« Dodane: 24.12.2012, 08:54 »

Na stronce www ford sklepu moge chyba zamowic??hmm...to po swietach sie tym zajme teraz niemam jak myslalem ze kupie w sklepie moto i po problemie...hmm
roki

NeroN

Nie trzeba, Ale jak już masz rozebrane to warto zmienić żeby się nie okazało ze za tydź Ci padnie od czegoś innego.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

roki

Wiem ze lepiej wszystkie...ale pisza chlopaki zeby w aso kupic a nie w motoryzacyjnym
roki

wilhelm

To są zwykłe żarówki, nie ma sensu przepłacać w aso... Zobacz po jakim przebiegu Ci padła (jedna?) :)

roki

I tak zrobilem kupilem same zaroweczki ktore wepne w te kolnierze i bedzie ok :)
roki

T

Cytat: Falubaz 1 w 23.12.2012, 23:29Czas demontażu to jakieś 10 min,
Chciałbym zobaczyć jak demontujesz licznik, wymieniasz żarówkę i montujesz w 10 minut. :)

Cytat: Falubaz 1 w 23.12.2012, 23:29nie trzeba wymieniać innych znaczy tych małych jeżeli świecą bo po co?
Po to żeby nie wymieniać kolejnej za miesiąc?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Falubaz 1

Cytat: Tomasz w 25.12.2012, 11:09
Chciałbym zobaczyć jak demontujesz licznik, wymieniasz żarówkę i montujesz w 10 minut. :)
Po to żeby nie wymieniać kolejnej za miesiąc?
Ok, masz racje zawsze mozna wymienic wszystkie jak zegary sa na stole, a ja pisalem o demontazu w 10 min.  :D

slavko

Czy diody 12V zamiast żarówek fordowskich 14V powinny działać? bo ja zamontowałem takie i mi nie świecą...

slavko

Ok już świecą tylko nie łączyły, trzeba było kilkanaście razy kalibrować, ale działają i oby były długowieczne ;)