Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Zarysowany zderzak

piwek90, 29.12.2012, 10:30 « poprzedni - następny »

piwek90

Witam jestem tu nowy mam problem zaczepilem ostatnio przodem o słupek ochrony na parkingu i na zderzaku została farba z tego slupka jak mozna sie jej pozbyc slyszalem cos o metodzie drobny papier scierny na mokro czy cos w tym stylu dzieki pozdrawiam

NeroN

AutoMax lekko przetrzeć.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Falubaz 1

Cytat: piwek90 w 29.12.2012, 10:30
Witam jestem tu nowy mam problem zaczepilem ostatnio przodem o słupek ochrony na parkingu i na zderzaku została farba z tego slupka jak mozna sie jej pozbyc slyszalem cos o metodzie drobny papier scierny na mokro czy cos w tym stylu dzieki pozdrawiam
To zależy jak głęboko wdarł się ten lakier ze słupka, najlepiej papier wodny 2500 i lekko przeszlifuj potem wypoleruj i po sprawie. 

pola102

Czy cokolwiek ruszałeś już przy tych rysach? Tzn czy wytarłeś to chociaż? Jeśli są to z tego co widzę są głębokie i polerka tu gówno da. Widzę dwa wyjścia .
1.Dokładnie oczyść i odtłuść te miejsca rys po czym pomaluj pędzelkiem lakierem o tym kolorze. Oczywiście będzie widać że było robione, ale z bliska... To najtańszy krok. Pamiętaj o wygładzeniu ewentualnych "wyżłobień" przy samych rysach.Ojciec tak zrobił, a rysy miał o wiele głębsze i wyszło o dziwo całkiem nieźle
2. Malowanie zderzaka ( jeśli dobrze poszukasz to ktoś Ci poleci dobrego lakiernika, który tanim kosztem tylko Ci wycieniuje ten zderzak i podmaluje te rysy :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link. despedidas en granada  - Pozdrawiam Mart1k4e

TurboPama_pl

A ska wiesz czy rysy są głębokie skoro nie ma zdjęcia? Moim zdaniem polerka plus papier wodny niewiele tutaj da,pozostaje malowanie zderzaka jeżeli chcesz odzyskać dawny kolor,moim zdaniem to byłaby najlepsza opcja.

MłodyMechanikk

Wszystko zależy od wielkości i głębokości rysy. Podeślij zdjęcie to postaram się bardziej Tobie pomóc. Mogę ci jednak doradzić, abyś spróbował pomalować czy też zamalować ( jak kto woli ) takową rysę spreyem. Jeśli jest ona jedynie powierzchowna to lakier bez problemu ją zakryje. Musisz mieć jednak pewność, ze nie kupujesz pierwszego lepszego lakieru, ponieważ taki może się zetrzeć po miesiącu a ty zostaniesz ze starym problemem. Od siebie mogę ci polecić Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://m.warsztat24.pl ponieważ sam swój lakier w takiej sytuacji wziąłem z tej strony i jak NA RAZIE sprawuje się świetnie.