Thinblade do 2.3L

radekrogo, 29.12.2012, 19:22 « poprzedni - następny »

radekrogo

Witam,
poczytałem trochę o modyfikacji przepustnic. Jak to w praktyce odniesie się do mojego silnika 2.3l, mało popularny silnik, nie ma wiele na jego temat. Ile można koni zyskać, obecnie 160KM, i w jakiej skali obrotów, wysoko czy nisko? Jest to automat wiec go trochę muli na niskich obrotach czuć brak Nm. Jak się to ma do spalania teraz średnia to 8-10l/100km, bez tragedii, jestem w Emiratach arabskich benzyna po 0.35 euro. Czysto teoretycznie pytam dla kultury osobistej.

Pozdrawiam.

T

Takie modyfikacje to maksymalnie kilka KM.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Falubaz 1

Cytat: radekrogo w 29.12.2012, 19:22
Witam,
poczytałem trochę o modyfikacji przepustnic. Jak to w praktyce odniesie się do mojego silnika 2.3l, mało popularny silnik, nie ma wiele na jego temat. Ile można koni zyskać, obecnie 160KM, i w jakiej skali obrotów, wysoko czy nisko? Jest to automat wiec go trochę muli na niskich obrotach czuć brak Nm. Jak się to ma do spalania teraz średnia to 8-10l/100km, bez tragedii, jestem w Emiratach arabskich benzyna po 0.35 euro. Czysto teoretycznie pytam dla kultury osobistej.

Pozdrawiam.

Jak jest tam taka tania wacha to zmień na Mustanga V8 wtedy będzie moc  :D
Poważnie to jak Tomasz napisał kilka KM, możesz wymienić wydechy, katy i powinno być lepiej. 

radekrogo

Panowie, jak pisałem, czysto teoretycznie mnie to tylko interesuje. Ktoś kto robił thinblade-a niech mi powie czy jest odczuwalna różnica czy jej nie ma.

radekrogo

Z innej beczki, w CX-7 jest silnik 2.3 turbo, baza ta sama czy inna? Mona turbo dorzucić czy nie w prosty sposób ?

T

Nie znam tego silnika, ale turbo praktycznie nigdy nie można dorzucić w prosty sposób. Nawet jeśli silnik występuje w wersji wolnossącej i turbo, to różnią się one mechanicznie, prawie zawsze taniej jest zmienić całe auto niż uturbiać.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

arkadius73

javascript:openwin('huge',%20'Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://cordovamotorsports.com/dyno_results1.html')
albo grubo albo wcale