[Mondeo] Montaż progów RS - jak i o jakiej porze roku?

weksla, 08.01.2013, 15:18 « poprzedni - następny »

weksla

Hej
W z związku z tym że nabyłem progi RS, chciałem od użytkowników zaczerpnąć trochę informacji na temat montażu tego elementu.
Chodzi mi przede wszystkim o to w jaki sposób to zamontować, tj. Na jakichś wkrętach na jakimś klej? Jeśli tak to na jakim.
Ponadto czy dam rade zrobić to sam w garażu czy lepiej oddać do jakiegoś lakiernika.
Czy zwrócić uwagę na porę roku i poczekać na ocieplenie czy nei ma to znaczenia (kruchość plastików przy mrozach)?

Jeszcze jedna sprawa, mianowicie: Progi które kupiłem sa w kolorze mojego nadwozia, z tym że są trochę podrapane (od kamieni, odprysków od koł itp)
Wiadomo że wolałbym nie malować bo zaoszczędzę. Pytanie czy da się je maxymalnie odrestaurować bez konieczności malowania?
Wrzucę później fotki jak wyglądają na obecna chwilę.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

linkgrabber

Ja mialem w kolorze i malowałem.

Przyklejał mi lakiernik na klej do szyb, progi trzymają sie dodatkowo z przodu jednym plastikowym wkrętem takim samym jak nadkola, rezta to cieńki pasek po calej dlugosci i sporo nawalone na poczatku i końcu nakładki

weksla

No ok, tylko że ja jak doczyszczę to odpuszczę malowanie, bo za takie progi pewnie ze 400-500zł se krzyknie. A jak jest z dociskaniem takiego progu po naklejeniu?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

linkgrabber

Nie było mnie przy naklejaniu no ale na pewno trzeba jakos to docisnac czy dokleić bo klej do szyb długo schnie

wilhelm

Warto dodać, że klej do szyb lepiej schnie w ciepłych i wilgotnych warunkach.

linkgrabber

Paczaj co zobaczyłem na innym forum:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Także jak przykleic juz chyba wiesz :)

NeroN

To musiało buyć forum BMW :) Ew. Golfa - ale oni aktualnie są zajęci montażem Xenonów ;)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

linkgrabber

forum kosmetyka aut :P


Ale na zdjeciu jest E36

wilhelm

O ile dobrze pamiętam to weksel podobnie montował lotkę na klapę :P

weksla

HAhah tak tez myślałem że zrobię:D
To chyba jedyna opcja.
Dokładnie Wilhelmski ma dobrą pamięć. Tak też było gdzieś jest nawet fota w temacie.
Zrobię to samo ale poczekam na cieplejsze dni
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Może trochę to śmiesznie wygląda, ale w sumie jak to inaczej zrobić w garażu? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

linkgrabber

Gadałem dzisiaj z kolesiem który wstawia szyby no i lepiej jakby było ciepło podczas nakladania kleju i jakiejs godzinie później. Później można wylaczyc juz ogrzewania i niech sobie postoi najlepiej 1 dzień :)

Przed nałozeniem kleju smarują jakims aktywatorem czy czymś takim, nei zapamietalem dokladnie nazwy :D

weksla

Pewnie takie coś:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/aktywator-kleju-do-szyb-primer-k-30ml-dobre-miasto-i2892116208.html
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Essio

Dokładnie. Aktywator wygląda jak czarny tusz.
Szybko schnie i wtedy jak klej wyschnie nie odleci od szyby.
Jak nie będzie aktywatora na szybie wtedy wyschnięty klej pięknie schodzi.
Oberslejzen!