Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Nowy RS??

auchim, 07.02.2013, 19:01 « poprzedni - następny »

ST

Trochę więcej mocy: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.onet.pl/aktualnosci/focus-rs-jeszcze-mocniejszy-teraz-ma-405-km/km3cqb

Artex RS

Nie żebym chciał się licytować :) Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://motofilm.pl/2016/11/ford-focus-rs-ktory-ma-500-km/

ST

10.01.2017, 21:38 #512 Ostatnia edycja: 10.01.2017, 21:43 by ST
"Tuner nie zamierza jednak wprowadzać takiego wariantu do oferty"... Pewnie dlatego, że silnik długo by nie pociągnął...

vtec

prędzej napędy....

TAM

Eee, chyba nie. Skoro RS-y MK2 na ośce dają radę do ponad 600 KM, to co to jest 500 dla czteronapędowca? Też obstawiam, że prędzej silnik wyzionąłby ducha. To tylko 4 cylindry i tylko 2.3 litra pojemności.

Kris1976

Po co komu 500km w Foce. Ważniejsze jest skuteczne dystrybułowanie mocy na glebę . Przy 365km i 560-600nm na 3 biegu latasz bokami bez problemu i to bez trybu drift
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

vtec

chciałbym wreszcie zobaczyć jazde bokiem na tym 3 biegu ;)

TAM

500 KM w MK2 ma jak najbardziej sens, o ile pojawia się dopiero pod koniec zakresu obrotów. Wtedy umożliwia uzyskanie dużej prędkości maksymalnej i bardzo dobrego przyspieszenia. Natomiast moment powyżej 500 Nm sensu już nie ma. Oczywiście w MK3 sensowny moment może być wyraźnie większy, ze względu właśnie na napęd. Tak na marginesie - moment obrotowy 500 Nm idący równo do 7000 obrotów oznacza moc maksymalną 498 KM.

weksla

Nooo Tam właśnie mocy mało :)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

TAM

Z tym jeszcze trochę pokombinujemy za jakiś czas :-)

weksla

Czekam na info;)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Artex RS

Pierwsza akcja serwisowa zaliczona. Przeprogramowali soft i poprosili enigmatycznie by baczniej przyglądać się olejowi przy częstszych wizytach na torze. :S

sseebbaa1

Cytat: Artex RS w 12.01.2017, 18:02Pierwsza akcja serwisowa zaliczona.
I Ty ciągle nie założyłeś tematu o swoim autku?!
Nu nu nu :stupid:
Tak się nie robi.
My wszyscy czekamy na szczególiki dotyczące takich fajnych wozidełek! :D

Działaj!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Artex RS

C'est la vie. Chroniczny brak czasu, dlatego jak kukułka podrzucam gdzieś coś byle tylko dać znać, że żyję  ;( . Poprawię się i obiecuję, że systematycznie i bez pośpiechu wrzucę coś swojego. I jeszcze na koniec żeby podgrzać atmosferę dzisiaj ruszałem "dynamicznie" 8) z parkingu i po kilku sekundach ( być może 6-8 sekund) otrzymałem komunikat takiej treści "AWD nie dostępne". Będąc doświadczonym i najlepszym kierownikiem w okolicy :D zatrzymałem Fokę tam gdzie ukazał się komunikat czyli na wyjeździe  z Marketu blokując paru kierowców, na których magia Nitroblue ani spoiler na dachu nie robią wielkiego wrażenia co okazali sygnałami dźwiękowymi. Wyłączyłem silnik i uruchomiłem ponownie . RS wrócił do pierwotnych ustawień.  :o Parę takich kwiatków jeszcze mam w zanadrzu . Tylko żeby nie było. Ciągle chcę mieć z nim dzieci i najlepiej , żeby to były małe fiesty WRC  ;)

Piotrjr

Cześć.

Czy pamiętasz może jaka wersja softu (czyli upgrade PCM) zostałą wgrana ? czy było to G1FA-14C204-CJ ?

Pozdrawiam
Piotrjr