Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Nowy RS??

auchim, 07.02.2013, 19:01 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Cytat: Łukasz w 08.05.2017, 13:11
RS mk3 - z 1/4 baku paliwa, bez bagażu, bez kierowcy waży 1570 kg. Sprawdziłem na wadze, która ma tolerancję +/- 5 kg. Samochód seryjny: fotele kubełkowe, standardowe felgi, bez szyberdachu.

Bardzo cenna informacja, bo sprawdzona doświadczalnie!
Ale wynik troszeczkę przygnębiający. Wydawałoby się, że kompakt, nawet z napędem 4x4, nie powinien tyle ważyć...

Jak to się ma do rzeczywistych wag bezpośrednich konkurentów z napędami 4x4?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Łukasz

Ważyłem też BMW 140xi i wyszło 1650 kg z pełnym bakiem paliwa i bez kierowcy. O ile 135xi nie robiło na mnie większego wrażenia to pomiędzy 135xi a 140xi jest duża różnica - na korzyść tego drugiego. 140xi robi (wg. racelogic) powtarzalne 4.3 do setki (najlepszy wynik 4.1) a od 100 do 200 niecałe 12 sekund. 

ST

Waga Mercedesa CLA AMG-45 w/g danych producenta to: 1480kg...Do tego 360KM i 450Nm. Chociaż u nas w Pit-
stopie na hamowni widziałem jak chłopaki samym programem zrobili go na 500Nm i bodaj 385KM.

Łukasz

08.05.2017, 14:47 #603 Ostatnia edycja: 08.05.2017, 14:54 by Łukasz
Waga A45 na stronie mercedesa to 1555 kg ale nie ma się co do tego przywiązywać moim zdaniem ponieważ w przypadku samochodów gdzie masz kilka stron opcji dodatkowych do wyboru różnice na wadze pomiędzy bazowym modelem a dobrze doposażonym mogą być znaczne, np. sam szyberdach może ważyć 30-50 kg w zależnosci od modelu.

EDIT: masz rację - nie doczytałem legendy na stronie MB-podają masę auta razem z kierowcą o wadze 68 kg plus zbiornik paliwa napełniony w 90%. Wychodzi więc około 1480 kg :)

gaiden

Mam pytanie poza tematem - ma ktoś namiary na jakiegoś dobrego handlowca w fordzie, co mi zrobi dobrą cenę na te kute felgi do rsa? Nr seryjny 1946456 ?:)

Łukasz

Kiedyś dowiadywałem się o te kute felgi i powiedzieli mi, że normalnie kosztują około 2 600 za sztukę. Mogli mi zrobić 15% rabatu. Do tego dochodza czujniki ciśnienia - około 450 PLN za komplet. Ceny brutto. Cena za samą felge bez opony.

gaiden

To samo mi mówią, najtaniej mam 8800 za komplet felgi czujniki i nakrętki. Dlatego wolę zapytać może ktoś ma lepsze dojścia :)

TowerST

Tańsze, lżejsze i lepsze będą OZ ultraleggera HLT 19 8.5 ET45
RS Mark III / było ST225 / ST150

gaiden

Cytat: TowerST w 08.05.2017, 15:40
Tańsze, lżejsze i lepsze będą OZ ultraleggera HLT 19 8.5 ET45
wiem, widziałem, ale średnio mi leżą, podobne, ale oryginalne są ładniejsze

TowerST

Na Allegro jest sporo kompletów tych felg np.:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-focus-iii-mk3-rs-alufelgi-19-oryginal-i6809927836.html
RS Mark III / było ST225 / ST150

gaiden

też mi się tak wydawało - dopóki nie zadzwoniłem: połowa sprzedają bez rachunku, nie wspominając o fv. Druga połowa stwierdza,  że felgi nadają się co najmniej do malowania.

TowerST

a do tego z linka dzwoniłeś. Ja mam o nim dobrą opinię - wiele rzeczy od ST i RS mk2 od niego kupowałem. Gościu od lat specjalizuje się w częściach od sportowych fordów.
RS Mark III / było ST225 / ST150

robbert

Też kupowałem u niego felgi 19" od Focusa ST MK3 i jestem bardzo zadowolony. Dostałe praktycznie nowe felgi. Zero jakichkolwiek uszkodzeń.

gaiden

09.05.2017, 11:06 #613 Ostatnia edycja: 09.05.2017, 11:09 by gaiden
Jestem umówiony z gościem w piątek - będzie w mojej okolicy i ma te felgi przywieź - nie są mocno ""naruszone" - cena 4300 brutto z czujnikami ciśnienia i dekielkami także połowa nowych. Patrzyłem też na malowanie proszkowe i wychodzi 1000 zł za pomalowanie więc i tak wyjdzie dużo taniej. Dzięki wielkie za pomoc!

Ps. Zmieniał ktoś wydech w rs mk3? Mi w salonie forda powiedzieli że mi za darmo przemontują przy odbiorze i gwarancja jest ok - ja mówiłem o wydechu remusa - dźwięk mi się najbardziej podoba, tylko te końcówki mogły by być mniejsze - trochę wystają poza dyfuzor.

sseebbaa1

Ciekawy filmik przedstawiający obniżenie foteli kubełkowych w RS-ie.
Przypominam, że zbyt wysoka pozycja za kierownicą była wskazywana, jako jedna z podstawowych wad tego samochodu.

Warto zerknąć na końcowy fragment filmu (od 12:18) kiedy to widoczne jest porównanie obniżonego fotela kierowcy do fotela pasażera, który pozostał na standardowym poziomie.
Kolosalna różnica! :love:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=nbAtJye2mbw


Jest to jeden z lepszych argumentów przemawiających za kubełkowymi fotelami Recaro, jako opcji do RS-a :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy