Alternatywa dla MSDS

T, 05.07.2010, 04:02 « poprzedni - następny »

T

Pojawił się komplet OBX do V-ki:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Aukcja: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.com/itm/OBX-Performance-Exhaust-Header-95-Ford-Contour-Mercury-Mystique-/170879672642?hash=item27c938e142&item=170879672642&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr

Kolektory mają design podobny do MSDS, y-pipe podobny do Racebits (lub inaczej mówiąc wszystko jest podobne do, już nie produkowanych, Weapon-R) i wszystko wykonane jest z nierdzewki. To plusy. A minus jest taki, że na amerykańskich forach narzekają trochę na jakość wykonania, no i cena -- z przesyłką, cłem i VAT-em wyjdzie ponad 2000 zł.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Venomus

Dla mnie to jest totalnie utopiona kasa. Racebits (Toyo Sports) można nowe na aukcjach z przesyłką dorwać za ok 1000zł. A te się niczym nie równią ;) Także prosta odpowiedź.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

T

Różnią się, mają konstrukcję zbliżoną do MSDS-ów. Czyli nieco dłuższe primary runnery o nieco większej średnicy i o proporcjach 1:1:2.

Ale czy to jest warte 2x większej ceny, to inna sprawa... :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

przemtol

a może ktoś spotkał się z takimi kolektorami: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.pl/itm/FORD-MONDEO-MK3-3-0-V6-ST220-EXHAUST-MANIFOLD-2001-2007-MF6420-/190784246043?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2c6ba0911b&autorefresh=true#ht_814wt_1159 co o nich sądzicie
??

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


T

To Toyosports/Racebits w wersji pasującej pnp do ST220.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Maja też w ofercie decaty dedykowane do tych kolektorów.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

przemtol

widziałem, aczkolwiek czy są one warte swojej ceny? decaty+kolektory z wysyłką to 350GBP, poza tym nie widzę już nigdzie tych kolektorów

T

Żeby coś powiedzieć o ich konstrukcji trzeba by znać wszystkie wymiary i średnice, tak na oko, nie są zachowane optymalne proporcje. Pod względem konstrukcji najlepsze są IMHO MSDS-y (i ich dokładne klony), ale do ST220 nie pasują pnp od strony wydechu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

No wiesz, jak juz bawić sie w nowe kolektory do ST220, to co za problem dorobić całą resztę wydechu do tej "najgorszej" (w sensie najtrudniejszej) roboty z wymiana kolektorów - to już jest niemal "pestka" ...



Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

przemtol

Moje doświadczenia:
- kolektory z ebay toyosports/racebits wyglądają ładnie ale ich wykonanie zostawia wiele do życzenia.. polecam lepiej dać auto do speców niech zrobią customowy

fotorelacja:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://baq-garage.pl/realizacje/27-st220szo.html

emulatory sond sie sprawują ;)



----------------------------------------------------------------------------
P.S. Kontakt pw
Sprzedam kilka części z ST220:
- sprawną cewkę motocraft
- przepływomierz
- nowe dywaniki gumowe hatchback/sedan
- ori kolektory

Venomus

A po co te wydłużki do gniazd sond ? Ogólnie w Racebitsach gniazda są za długie i za płytko sonda wchodzi w rurę.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

przemtol

- mocowanie sondy 1 i 2 nie przerabiane,
- 3 i 4 emulator aby check nie wyskoczył (w przyszłości wyłączone programowo będą),
- praca sond sprawdzona ELM'em, wszystko OK
- na dniach wymiana tłumika końcowego prawego bo przegnił tak że tylko z kanału widać (po tym wrzucę filmik z dźwiękiem może komuś się przyda)

MAG

No właśnie ciekawiło mnie dlaczego ori tłumiki zostały, skoro taka robota z całym wydechem została zrobiona ...

No i dlaczego zastosowałeś Y-Pipe'a jak w zwykłej 2,5 - nie lepiej było zrobić rozwiazanie tej przedniej części wydechu zbliżone do fabrycznego z ST220?
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Wilu117

A ja mam pytanie związane z wymianą kolektorów, jak wiadomo te silniki po zmianach w wydechu zmieniają dźwięk ale zwykle nie na taki jaki powinno wydawać V6. Mój przykładowo po wywaleniu środkowych tłumików zwłaszcza na pierwszym biegu przy wysokich obrotach wręcz potrafi dzwonić. Słyszałem już kilka V'ek z modzonym wydechem i szczerze mówiąc większość wydaje dźwięki "pierdzące" co niekoniecznie mi się podoba ;)
Zna ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu ?
Będę wymieniał kolektory na toyo, będą sportowe katalizatory, na końcu teraz mam fabryczne tłumiki st220.
Chcę aby wydech nie był głośny, tzn. ma oddawać dźwięk V6 (jak deptam) ale nie chcę aby przy prędkościach autostradowych był głośny bo tego nie lubię.

T

Ciężko jest podać uniwersalne rozwiązane, bo problem z tymi wydechami jest taki, że nie są zrobione według prostych zasad, tylko zapewne wyliczone komputerowo, więc zmiana jednego elementu może wygenerować dziwne efekty dźwiękowe w sposób mało przewidywalny. Potencjalny problem z Twoim pomysłem jest taki, że robisz "luźniejszy" przód, więc pewnie pojawi się więcej wysokich tonów, natomiast zostawiasz seryjne tłumiki końcowe, które mocno tłumią niskie tony, co z zasady powoduje, że wysokie tony są lepiej słyszalne i może je przesadnie wyeksponować gdy będzie ich więcej. Oczywiście jaki będzie efekt końcowy, to dopiero okaże się po zmontowaniu wydechu, zresztą ocena brzmienia zależy od indywidualnych preferencji.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club