[Mondeo] Tylne lampy w kombi.

Falubaz 1, 15.02.2013, 15:23 « poprzedni - następny »

Falubaz 1

Koledzy w związku z kontrolą przez straż wiejską (że nie miałem niby tylnych świateł) po prostu były bardzo brudne i po krótkiej rozmowie zrozumieli że wszystko jest ok postanowiłem dziś coś sprawdzić, i tu zaskoczenie kolejne czy ktoś z was próbował zdemontować całkowicie tyle lamy w kombi?

Już fakt że należy rozebrać słupki jest dla mnie zaskoczeniem (można było zastosować klipsy u góry a na dole śrubę ) ale sposób zamontowania wiązki to już szczyt u mnie wiązka jest oblana - zalana gumą i za cholere nie chciała wyjść jak zdemontowałem resztę tylnego obicia - poszycia - plastików okazało się że łączenie wiązki jest od wewnętrznej strony słupków do których nie ma dojścia. Więc na dziś to tyle udało mi się jednak zmierzyć co potrzebowałem i będę przerabiał te lampy na LED z foki tyle że kierunki też będą LED. Jak tylko dostanę lampy foto relacja z przeróbek będzie. 

T

Można to zrobić w 3 minuty bez żadnych narzędzi, od środka masz bodaj dwa wkręty z "motylkami" do ręcznego odkręcenia (za zaślepkami), potem lekko luzujesz lampę, następnie przekręcasz oprawki od żarówek i wyciągasz.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Przemek, za bardzo kombinujesz. Jest tak jak pisze Tomasz :D

Tu masz dokładnie opisane co i jak Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/57522-Wymiana-%C5%BCar%C3%B3wek-w-tylnych-lampach-MKIII-Kombi

weksla

no dawaj fotorelacje:D Ciekaw jestem
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Falubaz 1

Cytat: Tomasz w 15.02.2013, 15:59
Można to zrobić w 3 minuty bez żadnych narzędzi, od środka masz bodaj dwa wkręty z "motylkami" do ręcznego odkręcenia (za zaślepkami), potem lekko luzujesz lampę, następnie przekręcasz oprawki od żarówek i wyciągasz.

Przecież nie chodzi mi o obudowę, do założenia LED potrzebuję sprawdzić co i jak z elektryką.
Stary musisz rozebrać słupek, bo górna nakrętka jest pod nim, do wymiany żarówek jest ok ale by kompletnie wyjąć lampę to już opisałem. Jutro cyke fotki. Dzięki za motywację  ;)

T

Żadnego słupka nie trzeba rozbierać, żeby wyjąć lampę.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Falubaz 1

Cytat: wilhelm w 15.02.2013, 16:09
Przemek, za bardzo kombinujesz. Jest tak jak pisze Tomasz :D

Tu masz dokładnie opisane co i jak Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/57522-Wymiana-%C5%BCar%C3%B3wek-w-tylnych-lampach-MKIII-Kombi

Wszystko fajnie tylko u mnie obudowa - zaślepka głośnika jest przylutowana na stałe więc trzeba słupek ściągać. Kolega z MKP wyraźnie pisze o żarówkach a ja chcę kompletna lampę z wtyczkami itp.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Temat nie jest trudny więc dam rade a plan jest taki by wpasować lampy z foli LED.

« Dodane: 15.02.2013, 23:18 »

Sorry nie foli tylko Foki.
Tomasz może nie wszystkie modele MK3 kombi były wyposażony w możliwość otwarcia tej zaślepki głośnika. Ten mój w 100% ma tam wszystko polutowane wiesz takie plastikowe grzybki podobne jak przy obudowie manetki biegów.

« Dodane: 16.02.2013, 00:10 »

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Coś takiego.

T

Cytat: Falubaz 1 w 15.02.2013, 22:13Tomasz może nie wszystkie modele MK3 kombi były wyposażony w możliwość otwarcia tej zaślepki głośnika. Ten mój w 100% ma tam wszystko polutowane wiesz takie plastikowe grzybki podobne jak przy obudowie manetki biegów.
Po pierwsze to nie jest zaślepka głośnika tylko śruby mocującej lampę. Po drugie lampę trzeba odkręcić żeby wymienić żarówkę. Podsumowując — raczej ktoś szalał z lutownicą w Twoim konkretnym egzemplarzu. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Falubaz 1

Wiemy o co chodzi, a jak sie wam podobaja lampy ktore sa na zdjeciu? Ok bez tego ST sa ladniejsze ale rozmieszczenie led jest idealne.

weksla

Super te lampy. To jest virtual czy jak? Jakie koszty przerobki?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Falubaz 1

Cytat: weksla w 16.02.2013, 17:13
Super te lampy. To jest virtual czy jak? Jakie koszty przerobki?


Nie VT oryginalne tylko przerobione koszt ok 60Euro.

weksla

Jeśli tyle to może bym się pisał na to. kto to robi?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: Falubaz 1 w 16.02.2013, 09:53a jak sie wam podobaja lampy ktore sa na zdjeciu?
Wyglądają pewnie fajnie, ale z daleka widać, że przerabiane, więc spore ryzyko problemów z policją, a w szczególności w przypadku stłuczki w tył. Znajdzie się jakiś lepszy cwaniak i będzie udowadniał, że nie widział stopów, bo przerobione...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Falubaz 1

Cytat: Tomasz w 17.02.2013, 20:39
Wyglądają pewnie fajnie, ale z daleka widać, że przerabiane, więc spore ryzyko problemów z policją, a w szczególności w przypadku stłuczki w tył. Znajdzie się jakiś lepszy cwaniak i będzie udowadniał, że nie widział stopów, bo przerobione...

I trafiles, wlasnie rozmawialem z wlascicielem tej firmy i powiedzial ze sa to profesjonalne przerobki ale bez Tuv wiec w DE nie wolno ich stosowac na drogach publicznych, wiec montarz na wlasne ryzyko. Powiedzial mi ze mozna postarac sie o indywidualny cerftyikat i homologacje ale to dosc duzy koszt. Trzeba szukac dalej.

olo

daj link do tych lamp ,gdzie można to zakupić.Dla mnie bomba  i takie bym chciał.A przepisy hmmm