[Mondeo] Jak sciągnąć ramię wycieraczki przód.

weksla, 28.02.2013, 16:30 « poprzedni - następny »

weksla

Hej.
Głupi temat.
Ale nie potrafię ściągnąć ramienia przedniej wycieraczki od strony kierowcy (pasażera nie probowałem)
Chciałem wymienić sprężynę gdyż stara jest już naciągnieta i nie zbiera dobrze z szyby. A tu jak zwykle niemiła niespodzianka.
Odkręciłem nakrętkę i chce wyjąć ramię i się zwyczajnie nie da ani drgnie. Spsikałem WD-40 i nic.
Jak to ustojstwo zdemontować. Podważanie czymś odpada gdyż pęknie szyba albo plastikowe podszybie.
Macie jakiś pomysł? Może ktoś ściągał?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

linkgrabber

są specjalne ściagacze ale często da sie tak jak próbowałeś po popsikaniu WD ruszasz energicznie ramieniem wycieraczki prawo lewo i ciagniesz całość do siebie.

No ale sa sytuacje, że są bardzo mocno zapieczone i wtedy potrzeba ściagacz

weksla

jak możesz to podaj mi link na allegro do takiego ściągacza.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Falubaz 1

Cytat: weksla w 28.02.2013, 19:53
jak możesz to podaj mi link na allegro do takiego ściągacza.

kolego można bez ściągacza używając dźwigni. Masz tu fotke takiego cuda koszt 25 zł.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



weksla

 Dzwigni nie bo się boję o szybę i plastikowe podszybie. Co do takiego cuda to skąd to wziąłeś bo na allegro nie ma.

« Dodane: 01.03.2013, 15:38 »

sorry znalazłem Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/yato-yt-0846-sciagacz-do-ramion-wycieraczek-i3051294737.html
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

linkgrabber

dokladnie to kupilem ale gdzies póki co zgubilem w garazu :D

W razie czego nie polecam przedstawiciela yato na allegro (to nie ten nick), na paczke czekalem miesiac czasu...

weksla

Mimo usilnych starań i walki ze ściągaczem nie udało mi sie ściągnąć ramienia wycieraczki od strony kierowcy. Jest tak kur.... zapieczone że nie ma mocnych. Ponadto ściągacz się zaczął wyginać bo ta śruba atakująca czopa wieloklina ślizga się po nim. Chyba tego nigdy nie ściągnę:(
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

linkgrabber

a psikales jakimś penetratorem ? Sporo pomaga ;)

Falubaz 1

Cytat: weksla w 03.03.2013, 00:15
Mimo usilnych starań i walki ze ściągaczem nie udało mi sie ściągnąć ramienia wycieraczki od strony kierowcy. Jest tak kur... zapieczone że nie ma mocnych. Ponadto ściągacz się zaczął wyginać bo ta śruba atakująca czopa wieloklina ślizga się po nim. Chyba tego nigdy nie ściągnę:(

To może taka rada ja jak kiedyś miałem taki problem to lekko puknąłem młotkiem i poszło w dół masz jakieś 2-3 mm luzu więc nie bój się aha i wlej Coca- Coli poważnie.