z V6 na ST200 wymiana silnika

matias5grzywi, 17.04.2013, 22:30 « poprzedni - następny »

matias5grzywi

Witam,

Sprawa wyglada nastepujaco, wyciekl mi olej i w drodze do znajomego (w celu zalania oleju i sprawdzenia tego ze silnik zaczal po chwili dziwnie klekotac) auto zgaslo i pojawily sie problemy z opaleniem. Znajomy przyjechal i scholowalismy auto do niego na podworko. I tutaj mam teraz pytanie bo znajomy sadzi ze moze mnie czekac wymiana silnika i czy moze byc zwykle V6 i poskladac to w calosc czy tez nie bedzie takiej mozliwosci, a mianowicie dol od v6 a gore od st200? Czy istnieje taka mozliwosc? Z gory dziekuje za pomoc. No i jesli ktos domysla sie co moglo szlak trafic to tez bylbym wdzieczny jesli by powiedzial i oszacowal koszta

pozdrawiam

T

Dół od zwykłej V-ki mk2 będzie pasował, z tym że będziesz miał niższy stopień sprężania -- ST200 miało doprężające tłoki.

Może zainteresuje Cię to: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,2720.0.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

matias5grzywi

no dzieki wielkie.. okazuje sie ze do wymiany mam wał korbowy bo nienadaje  sie do szlifu wiec pytanie brzmi skad wziasc wał do mondeo mk2 st200 '99 ? albo jak wygladalby swap na 3.0 od jauara? bo sprzeglo mogloby zostac to samo tak? wydech rowniez? wiec silnik i uszczelniacze itd.  tak? jaki to bylby koszt? choc wolalbym zostawic swoj motor tylko czy pasuje moze jakis inny wał od innego modelu auta?

z gory dzieki za odpowiedz

matias5grzywi

23.04.2013, 14:09 #3 Ostatnia edycja: 23.04.2013, 18:36 by badger
witam,

jak w temacie czy ktos mial juz z tym do czynienia? bo siadl mi wal nie nadaje sie do szlifu i musze wymienic ale... przeszukalem juz chyba cale google i nie ma nigdzie nic dzwonilem do serwisu forda czy jakis zamiennik jest to zero informacji. wie ktos moze czy od zwyklej v6 bedzie pasowal? albo od 3.0 v6? czy od scorpio 2.9? bo nigdzie nie moge znalezc walu do st200 i jakichkolwiek informacji o tym jaki ma byc.

tak dla jasnosci mondeo mk2 '99 2.5 v6 st200 205koni

z gory dzieki

matias5grzywi

temat chyba mozna juz zamknac. tak dla jasnosci wału nie udalo mi sie znalezc, ale znalazlem jedyny na allegro silnik od st200, kupilem wstawilem (a konkretnie znajomy wstawial) i chodzi... ptfu ptfu ptfu co by nie krakac NA RAZIE chodzi ok i oby tak jaknajdluzej przez dlugie lata ;)

Patiti

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat, bo moje pytanie dotyczy właśnie swapu V-ki na ST200.

Mam okazję kupić ten silnik. Rozumiem, że nie jest to tak hop-siup wsadzić ST200 w miejsce mojego zwykłego V6 i wszystko już będzie grać. Sprzęgło i skrzynia biegów to pierwsze co przyszło mi na myśl, że trzeba byłoby brać również z ST200. Jakiś upgrade hamulców pewnie też by się przydał. Tutaj jednak moje pomysły się kończą, a zapewne to nie wszystko co trzeba byłoby wymienić, bo to by było zbyt proste :P I ta moja niewiedza uniemożliwia mi wyliczenie kosztu takiej zabawy.

W pierwszej chwili właściwie odrzuciłam pomysł przekładki silnika. Później przemyślałam jak ciężko zdobyć górny kolektor ST200, który pierwotnie mnie interesował i gdybym miała kupić ten jeden, który jest obecnie na Allegro za 1 600 zł (cena "piękna") i doliczyłam do tego małe co nieco, które w styczniu wsadzić muszę w swoją fałkę, to wychodzi prawie tyle samo $ za ile mogłabym mieć silnik ST200 z UIMem, LIMem, przepustnicą 65mm i kolektorami toyosports. A jednak zwykłe V6 z kolektorem i przepustnicą ST200 nie umywa się do całego ST200... Z drugiej strony mogę być pewna za swój obecny silnik i wiem, że nic mnie w nim nie powinno niemile zaskoczyć.

Czy mogłabym więc liczyć na jakieś Wasze słowa, które pomogłyby mi z powyższymi dylematami? :) (ewentualnie odesłanie do odpowiednich tematów na forum, ale szukałam i nie znalazłam)
Tylko piszcie proszę jasno, jestem babą :stupid:

T

Moim zdaniem swap z 2,5 na 2,5 ST200 nie ma sensu. Mnóstwo roboty i różnica około 20 KM. Jeśli już robić swap, to na 3,0 i wtedy jak najbardziej można wykorzystać głowice i dolot z ST200, a także Racebitsy.

Ogólnie auto po nawet najprostszym swapie na 3,0 będzie jeździć lepiej niż "wypasione" ST200. Tu masz opis takiego prostego swapu: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,2720.0.html.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club