[Mondeo] Regeneracja zaczepów w przednich lampach

weksla, 15.05.2013, 22:24 « poprzedni - następny »

weksla

Hej
Znacie jakies zakłady które zregenerują/przyspawają zaczepy do przedniej lampy mondeo mk3?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

sseebbaa1

Nie jestem w stanie wskazać żadnego warsztatu w Twojej okolicy, ale niedługo będę robił takie zaczepy w jednym warsztacie w Gorzowie.
Będę wtedy mógł pokazać, jak to zostało u mnie zrobione. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie.

Musisz szukać zakładów specjalizujących się w spawaniu plastiku (tak wpisz w wyszukiwarkę). Ale dopytaj się danego zakładu czy robią takie precyzyjne elementy, czy może bardziej spawają np. zderzaki (a więc duże powierzchnie, gdzie nie potrzeba dokładności). Może będą mieli jakąś przykładową lampę, która została przez nich naprawiona? To pomoże ocenić ich fachowość.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Venomus

Jeżeli chcesz zaoszczędzić trochę grosza. To kup sobie zestaw naprawczy mata szklana + żywica. Do tego kawałek plastiku przygotować, wiertarkę, nożyki i czarny spray. W zależności ile masz zaczepów uszkodzonych i jak bardzo czas zabawy od kilku minut do godziny. Potem czekać aż przeschnie, psiknąć lakierem i po sprawie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

T

Cytat: weksla w 15.05.2013, 21:24Znacie jakies zakłady które zregenerują/przyspawają zaczepy do przedniej lampy mondeo mk3?
Jak małe pęknięcie to kropelka, jak większe to lutownica. :) Ja sobie naprawiłem, to Ty nie naprawisz? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Venomus a gdzie taki zestaw kupić?
Ja mam złamane oba zaczepy w jednej lampie, druga jest dobra.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Venomus

Najtaniej na alledrogo. Ogólnie to wszystkich sklepach lakierniczych, obi, castorama itd. itp.
np. Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/zestaw-reperacyjny-naprawczy-boll-mata-zywica-i3192794741.html

Można też kupić matę i żywicę osobno. Są różne rodzaje i jakości mat i żywic. Te bolla są wystarczające. Pełno pierdół stworzyłem przy ich użyciu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

weksla

Dzięki:D
Czyli poprostu rzeźbimy uchwyt z tej żywicy i powinno się trzymać??:D
To chyba sam to zrobię:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Venomus

Ja tak robiłem nie tylko sobie i zawsze było git. A jak się ładnie poszlifuje i idealnie zrobi, a na sam koniec pryśnie lakierem to nic nie widać lub bardzo trzeba się przyjrzeć i znać :) . Kawałek plastiku o podobnej grubości weź, potem dotnij jak trzeba zrób matą. Na sam koniec wywierć otwór taki jak trzeba lub wytnij w zależności jaki to zaczep. Wszystko da się tak zrobić, można także na gorąco lutownicą itp. robić, jeżeli jest tylko pęknięcie, ale jeżeli brakuje kawałka to moja metoda jest idealna, łatwa i tania :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

weksla

ok, czyli kawałek plastiku jako dawcę musze użyć?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Venomus

Dokładnie, o podobnej grubości, lepiej jak trochę cieńszy, bo jak dołożysz matę to będzie za grubo. A jak dasz więcej maty z żywicą to sobie wyszlifujesz. Na sam finisz można trochę szpachli dać by wygładzić.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

WojtasS

weksla, ja kupowałem lampę od anglika i przekładałem obudowę, a co do uchwytów, nie masz tam na wiosce kogoś kto spawa plastiki?

a zestaw jak  podał Venomus kupisz w marketach budowlanych bądź z lakierami do samochodów
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg