Wydech ULTER?

JAM, 18.05.2013, 22:40 « poprzedni - następny »

JAM

Panowie zakładał ktoś z Was Ultera w Bystrej? Wybieram sie za czas jakiś do Węgierskiej Górki a tłumik  prawy i plecionki już lekko podmęczonę więc... ;) Pare kucy wiecej byłoby mile widziane :evil: Falubaz 1, Essio? Wiem, że korzystaliście z Ultera. Godny polecenia, warto? Z kim się ewentualnie kontaktować? I oczywiscie jak z ceną. Coś tam przegladałem nasze Forum i dokopałem sie do kwoty 1.000PLN. To cena zacna raczej...będę wdzięczny za info i porady.

Pozdro!
JAM

wilhelm

Nikt nie mierzył mocy przed i po zamontowaniu ultera więc to takie kupowanie kota w worku. Odczucia mogą być na +, ale potem na hamowni może się okazać, że ubyło 10 koni. Jeśli chcesz kupić ich tłumiki to najpierw podjedź na hamowię przed i po, będzie dla potomnych :)

JAM

Hamownia bedzie na 100%! Sam jestem ciekawy jakie stadko siedzi teraz pod maską?:)

Falubaz 1

Tak ja byłem, dla mnie to była już wyprawa z Sulechowa / k. Zielonej Góry cóż ja wiedziałem czego chce i miałem juz gotowy projekt gdyż posiadałem kombi a tam oryginalne wydechy były słabo rozprowadzone czyli do tłumika lewego stojąc za samochodem a potem do prawego idzie tylko rurka. Chłopaki wiedzą co i jak mają sprzęt i wiedzę jak by co to dzwoń do Przemka 508157102, co do ceny ja robiłem od kata i na wzór sedana czyli dwie rury a potem łączenie Y i zapłaciłem 1200 zł ja byłem zadowolony czy przybyło mocy raczej nie bo trzeba by sie pozbyć katów wtedy może, ale raczej poprawiło się odprowadzenie spalin.

JAM

Hej,
Właśnie wpadłem na Twój post z 04.12.12

Falubaz 1
#0 | 04.12.2012, 15:58
Znawca
2.0 TDCI by Heko
Zielona Góra

"Witam wszystkich, jestem nowym uczestnikiem tego forum więc proszę wybaczyć jeżeli już kiedyś temat był wałkowany. Jako posiadacz Mondeo Mk3 ST 220 kombi chciałem zmienić brzmienie i tak po przeszukaniu neta były dwie opcje MILTEK lub REMUS w obu przypadkach koszt znacznie przewyższał mój budżet, jako że obracam się trochę w światku kierowców wyścigowych postanowiłem podpytać i ku wielkiemu zaskoczeniu kilkakrotnie padła nazwa firmy Ulter. Zadzwoniłem do Pana Przemka z firmy Ulter przedstawiłem swoje plany modyfikacji i tak 14 dni później bylem w Bystrej na przeróbkach, efekt rewelacja! Jest piękne brzmienie zero rezonansu, we wnętrzu cisza (dzieciaki wożę) a cena za całość 1000zł. Mogę podesłać fotki i postaram się podać linka na youtube".
 

Jakoś taniej wtedy bylo;)
Przemyślę temat. Tak czy siak wydech chcę zmienić. Z końcem wakacji wybieram sie do Węgierskiej Górki. Się obaczy, thnx za info i namiar! Będę dzwonił :)

Essio

JAM masz konkrety, że jest drożej w Ulterze?
Ja też mam Ultera i było najtaniej. Z naszych cudeniek zbyt dużo nie naruchasz kucy. Także jak masz zmienić wydech, to według mnie najtaniej szukaj - ale tanio nie znaczy gorzej.
Oberslejzen!

JAM

No wiem niestety, ze wiele się nie zdziała przy wolnymssaku. Pożyjom, uwidiom. Pewnie zrobie jak mówisz. Cena ma znaczenie. Milltec prawie 3xdroższy... :(

Essio

Ja mam autko, gdzie pierwszy właściciel wydoił 250KM. Czy to coś dało, tylko chyba cyfry.
ST220 jest tak piękny, że moc jaką posiada jest w sam raz.
Trzeba było kupić turbolota i wtedy Milteki wstawiać lub temu podobne.
ST220 to cudo natury, wydech kup w "normalnej" cenie.
Jak będziesz już jechał na Śląsk daj znać, zgadamy się. ;)
Oberslejzen!

JAM

Dam znaka 4sure! :) Dzięki!

MAG

Cytat: Essio w 20.05.2013, 00:28
Ja mam autko, gdzie pierwszy właściciel wydoił 250KM.
To co masz tam namodzone, bo z autopsji wiem, ze o taki wynik jest baaaaaaaardzo trudno...

Co do samego wydechu do st220 kombi, to ja proponuje zaraz za plecionkami zejscie z 2 razy 2" na 1razy 2,5" i wyjscie posrodku pod zawiecha z tylu i ponownie 2razy 2" z tlumikami koncowymi dobranymi tak aby dzwiek nie zabijal prz jezdzie na trasie
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

JAM

"Co do samego wydechu do st220 kombi to ja proponuje..."

MAG, tak kwoli ścisłości...mój ST to sedan. Wiem, ze to jest różnica jeśli chodzi o montaż wydechu. Co do dźwięku to zależy mi na tym aby był subtelny i podkreslił charakterystykę V6. Agro tuning-dziękujemy!;)
Zdarza sie, że wypadam z WWY do Trójmiasta. Nie chciałbym wrócić z bólem czaszki ;) Oczywiście byłoby miło gdyby przy okazji robienia wydechu stadko się troszkę powiekszyło ale mam swiadomość, że to nie auto z którego można wystrugać pierdylion koni...Po złożeniu wydechu dołożę jeszcze wkładkę KN lub Pipera i na razie to będzie wszystko. Dzieki za wskazówki i uwagi!

MAG

Cytat: JAM w 23.05.2013, 14:43
"Co do samego wydechu do st220 kombi to ja proponuje..."

MAG, tak kwoli ścisłości...mój ST to sedan. Wiem, ze to jest różnica jeśli chodzi o montaż wydechu.
...
Pomylilem twoje auto z innym "blekitkiem", ale nie zmienia to koncepcji wydechu, bo w sedanie nawet latwiej prawidlowo go poprowadzic.
Jesli tylne tlumiki beda dobrze zrobione, to z dzwiekiem nie powinno byc problemu. Ja jezdzilem z wycietymi srodkowymi i fabrycznymi koncowymi i dzwiek byl super, tylko odrobine glosniejszy niz fabryka i taki bardziej gardlowy, bardziej agresywny, ale cywilizowany ;-)
I
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Tigerbart

Wytłumaczcie mi proszę jaka więc byłaby różnica w osiągniętym efekcie dźwiękowym gdyby zrobić (ST220 kombi):

1. Wyciąć środkowe tłumiki i zostawić końcowe seryjne
2. Zostawić środkowe tłumiki, pozbyć się zwężki i tylnych tłumików seryjnych i wstawić dedykowanego Ultera

Bardzo byłbym wdzięczy za rady. Moim celem nie jest hałas, tylko rasowy bulgot przy obciążeniu silnika. Zakupiłem już dedykowany dolot k&N z przepływomierzem, jeszcze go nie założyłem.

MAG

IMHO nie kupuj Ultera.
Lepiej daj do zrobienia wydech u kogoś, kto w razie czego bedzie Ci w stanie zrobic poprawki gdyby dźwięk nie spełniał wymagań.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Tigerbart

Ulter "nie robi roboty"?