[Mondeo mk3] zmieniarka do denso

sabak23, 11.06.2013, 11:37 « poprzedni - następny »

Leyas

Czyli dokladnie tak jak ja. :)
Ja do tego wszystkiego jeszcze chce dolozyc zakupiony tuner dvbt (podawany sygnal bezposrednio przez wyjscie rgb, nie ntsc) i jeszcze jak zalaczy mi sie ulanska fantazja to mam 2 monitorki lcd do zaglowkow do calego zestawu. :D
Warszawa nie jest daleko od Kielc, to chetnie bym sie przejechal zobaczyc jak to wyglada na zywo i zasiegnac porad na temat instalacji tego wszystkiego. :)

TAM

Pomysł ambitny tylko.. nie chcę być złym prorokiem, ale podłączenie tunera DVB-T do Denso może się nie udać - po prostu może nie zsynchronizować się do ramki PAL, a "nasz" adapter nie dokonuje konwersji PAL-NTSC. Mimo to warto jednak spróbować, bo po stronie RGB różnica między PALem a NTSC jest praktycznie tylko w częstotliwości ramki, rozdzielczość to rzecz drugorzędna. Gdyby jednak się nie udało, to trzeba by dodatkowo dokupić transkoder, a to już moim zdaniem trochę za dużo gratów.

Nie wiem, czy nasza dyskusja nie jest trochę off-topic, bo temat jest o zmieniarce do Denso, więc jeśli tak jest, to chyba trzeba poprosić moderatora o jej przeniesienie do odpowiedniego tematu (albo o jego rozszerzenie).

Leyas

Sugerowalem sie tematem chyba recondo i kogos jeszcze na forum forda. Nawet kupilem dokladnie ten sam tuner dvbt. Skoro im udalo sie to bez zadnych dodatkowych gratow, to znaczy, ze musi sie dac. :)

Co do zmieniarki to musze jeszcze raz przejsc sie do samochodu z miernikiem i sprawdzic czy dochodzi napiecie do niej.
Tylko czy bedzie dochodzic zasilanie jak w opcjach serwisowych denso zmieniarka domyslnie jest wylaczona?
Jak wlacze ja sobie 'recznie', to ta zmiana dziala tylko do wylaczenia denso.

weksla

Leyas doszedłes do tego czemu nei działa Ci zmieniarka, mam ten sam problem, dlatego pytam. Tez zmieniarka nie od tego auta tak jak u Ciebie. Napisz bo ciekaw jestem.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

donatello

Dekodery są teraz zbędne jak się montuje całe zestawy zmieniarek cd z radiami Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Multi-moto

jacus1555

Zrobiłem jak napisane i nie działa

Cytat: XxXSTUDIXxX w 21.07.2013, 12:21
Opiszę wam jak podłączyć zmieniarke oryginalna pod denso 2004r
ACP+ do CAN + na złączu głównym
ACP- do CAN - na złączu głównym
GND do ziemi przy DVD bo zmieniarke mam w bagazniku
12+ do 12+ po stacyjce czyli do +12VACC na złączu glównym
Oraz
R+ do AUX R+ na złączu A
R- do AUX R- na złączu A
L+ do AUX L+ na złączu A
L- do AUX L- na złączu A
Dodaje zdiecia z których korzystałem
W razie pytań pisać pomogę

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Tylko +12V podłączylem na pin 9 na ostatnim zdjęciu (jest bez opisu pod GND)



TAPNIETE Z SG N7000