Mondeo TDCI by Polarny (czy to już ST? chyba nie (-: )

Polarny, 09.07.2010, 18:07 « poprzedni - następny »

Polarny

11.07.2010, 09:03 #15 Ostatnia edycja: 11.07.2010, 17:08 by Polarny
Aha. Bo wiem, że jakby się zmieniło choć trochę średnicę, to już wkradają się błędy, ponieważ maksymalna ilość powietrza przepływająca w jednostce czasu zmienia się. Natomiast nie mam żadnego pomysłu na co może wpłynąć pozycja (pion/poziom).

« Dodane: 11.07.2010, 17:08 »

Oto zdjęcia modyfikacji, którą wykonałem już chwilę temu - czyli zmiana podświetlenia licznika. Cały licznik jest oryginalny, a jedynie wprowadzone zostało nowe podświetlenie.

(5) zmienione podświetlenie licznika z zielonego na białe - tarcze licznika oryginalne

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


weksla

no i ładnie wygląda, ja jednak pozostanę przy serii :D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Mógłbyś zrobić jakiś HOW to z tej przeróbki.  Jak np poradziłeś sobie z ekranikami?

GaBB

Jak coś Darek to na miejscu pomocą służę, mam tak samo jak Polarny zrobione zegary a dodatkowo jeszcze na bialo deska podswietlona.
-----
Pozdrawiam,
Marcin

T

Bardzo fajnie wyszło to podświetlanie. W przeciwieństwie do wielu podobnych projektów Tobie udało się podświetlić zegary równomiernie i wygląda to tak jak powinno.

...ale mi by się nie chciało. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

GaBBowi przekazałem już całą tajemną wiedzę na temat przeróbki, więc lokalnie może pomóc.

Jeżeli chodzi o równomierność podświetlenia, to walczyłem z tym trochę. Uparłem się, by wyregulować podświetlenie po pierwsze tak, by nie raziło mnie (nie mam regulacji jasności podświetlenia), a po drugie by było równo. Gdy pierwszy raz ustawiłem wszystko wydawało mi się, że jest w miare równo, ale aparat pokazał coś innego. Tak więc zmieniałem diody i kombinowałem z wygłuszaniem oświetlenia, by uzyskać zadowalający mnie efekt. Ogólnie podświetlenie oryginalne Forda jest nierówne, tylko przy kolorze zielonym jest to niezauważalne. Biały jest mocniejszy i bardziej uwidacznia ten problem.

eng

Ale jak to prezentuje się w aucie w nocy kiedy odpalisz wszystkie lampki? Masz wrażenie, że siedzisz w innym aucie? hehe

Polarny

Ale pytanie (-:
Ta modyfikacja była podyktowana prostą sprawą. Wcześniej jeździłem Mondeo Mk1. No i jak wsiadłem do Mk3, to pierwsze co mi się rzuciło, to fakt, że pomimo 10 lat różnicy podświetlenie licznika pozostało to same. Ten kolor po prostu mi się przejadł. Był jakiś taki mało nowy. Nie podobało mi się podświetlenie niebieskie ani też czerwone czy pomarańczowe. Natomiast zawsze twierdziłem, że białe podświetlenie jest z jednej strony stonowane, a z drugiej wyraźne. No i udało się.
Osobiście jak ostatnim razem wsiadłem w Mondeo znajomego, to te zielone zegary natychmiast mnie zraziły. Macie GaBBa blisko, to niech on pokaże na żywo jak to się prezentuje.

T

A radio, klimę i pozostałe przyciski też przerobiłeś? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Nie, nie przerabiałem. Powód jest prosty - nie chce grzebać przy Denso. Dodatkowo białe oświetlenie mogłoby być za ostre, aczkolwiek nie wiem tego. Uważam jednak że jak ktoś ma zaparcie to warto. Ja jednak przez Desno odpuściłem sobie. Wystarczy mi licznik (-:

weksla

Darek zaktualizuj mody w aucie:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Oktan

Polarny - good job !!
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

Polarny

A co tak nagle obudziliście z moim tematem? Tyle cisza i nagle proszę.

Na FCP nieco szerzej opisuję swoje autko: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104447

T

Cytat: Polarny w 10.02.2011, 18:38
A co tak nagle obudziliście z moim tematem? Tyle cisza i nagle proszę.
Nic nie piszesz to i my nic nie piszemy. ;)

Cytat: Polarny w 10.02.2011, 18:38
Na FCP nieco szerzej opisuję swoje autko: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104447
Zdrajca!!! :wojoo:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

zdrajca :o
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps