Dystanse do oryginalnych felg Mondeo ST220 - wygląd i prowadzenie samochodu

sseebbaa1, 24.08.2013, 22:16 « poprzedni - następny »

TAM

Nie sugeruj się szerokością felgi – ma ona pomijalny wpływ na dobór maksymalnych dystansów, liczy się tylko ET i opona. Wynika to z prostego faktu, że jak coś zaczyna obcierać, to obciera o oponę, a do felgi ma całkiem daleko.

ST

13.09.2015, 18:56 #136 Ostatnia edycja: 13.09.2015, 18:58 by ST
No, jak mówią lepiej na zimne dmuchać. Ale chyba na tył trzeba będzie pomyśleć o 20 mm na koło, a na przód po 15 mm... Albo po 15 wszędzie jak Kolega wyżej ma i nie kombinować...

Tigerbart

Ja mam po 15mm na każde koło - na tył mogłyby być 20mm, jednak i tak jest super efekt. Na przód większe wymagałyby naciągu opony.

ST

Dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam.

chwileulotne85

Panowie co doradzacie za dystanse do oryginalnych fordowskich 235/40 18 ki w Mondeo mk4?
Była i jest Astra G,  jest Mondeo mk4,  będzie BRABUS kiedyś

ethernal

Cytat: chwileulotne85 w 15.10.2015, 20:43
Panowie co doradzacie za dystanse do oryginalnych fordowskich 235/40 18 ki w Mondeo mk4?
Niedawno założyłem 20mm na każdą stronę z Dystom`a. Wygląd super. Prowadzenie jeszcze lepiej. Ale myślę, że mozna byłoby założyc nawet 22mm na stronę, tylko przed założeniem bałem się że może obcierać.
Przy okzaji założyłem sprężyny obniżające (30mm) Eibach pro kit.
Całość daje rewelacyjny efekt wizualny. A prowadzenie, precyzja, wchodzenie w zakręty, sztywność = poezja. Bardzo duża, odczuwalna poprawa. I wcale nie jest za twardo. Trzeba tylko uważać na nieco bardziej zapadnięte studzienki ;)
Jutro w końcu przetestuje ten zestaw na autostradzie :evil:

PS Też mam ori felgi 18" z oponami 235/40/18

fabio210

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem dystansow. W stejku zastosowałem felgi z mniejszym et. Mam teraz na lato felgi bbs ck 19" et42, opona 235/35. Jest idealnie, z tyłu lekki negatyw, nic nie Obciera, ładnie wypełniają wnęki kół, koło nie wystaje poza błotnik Góra, ale dołem delikatnie wystaje opona, jest sportowo i stylowo.

chwileulotne85

Cytat: ethernal w 16.10.2015, 01:08
Niedawno założyłem 20mm na każdą stronę z Dystom`a. Wygląd super. Prowadzenie jeszcze lepiej. Ale myślę, że mozna byłoby założyc nawet 22mm na stronę, tylko przed założeniem bałem się że może obcierać.
Przy okzaji założyłem sprężyny obniżające (30mm) Eibach pro kit.
Całość daje rewelacyjny efekt wizualny. A prowadzenie, precyzja, wchodzenie w zakręty, sztywność = poezja. Bardzo duża, odczuwalna poprawa. I wcale nie jest za twardo. Trzeba tylko uważać na nieco bardziej zapadnięte studzienki ;)
Jutro w końcu przetestuje ten zestaw na autostradzie :evil:

PS Też mam ori felgi 18" z oponami 235/40/18
Też chyba pójdę w stronę tego Dystoma 20mm na każde koło.  Nic nie haczy przy skręcie?
Była i jest Astra G,  jest Mondeo mk4,  będzie BRABUS kiedyś

ethernal

Nic nie haczy, pomimo tego że mam o 30mm obniżone zawieszenie. W sumie teraz widzę, że mogłem spokojnie 22mm zastosować ;)

Jeżeli twoja ori felga ma ET55, nawet się nie zastanawiaj. :D

patryk220

Witam. Chce zakupic na wiosne dystanse eibacha do felg standard ST 220  18x7,5 ET 52,5 opony 225/40 i w 1 poście co jest widze ze są 20mm na os, a ja bym chcial 25. I ma ktos zdjecie jak to wyglada na 25mm? Obciera cos czy nic przy obciązeniu dwoch osob z tyłu? Zawieszenie mam obniżone gdzies o 2-3cm

sseebbaa1

Cześć.
Przy opisanych felgach i oponach oraz dystansach po 20mm wydaje się, że jest jeszcze troszeczkę miejsca, ale niestety nie mierzyłem tego. W ST220 hatchback wydaje się nawet, że więcej miejsca jest na przedniej osi, niż na tylnej. Nigdy porządnie nie przetestowałem samochodu pod kątem maksymalnego obciążenia tylnej kanapy i bagażnika, więc nie wiem jak jest z obcieraniem o tylne nadkola przy dobiciu zawieszenia.
Jeżeli masz kombi, to tam jest więcej miejsca w tylnych nadkolach i nie powinno być problemu. Natomiast sedan i hatchback mają ciaśniej na tylnej osi.
(mam zawieszenie Eibacha)

A dlaczego akurat chcesz 25mm zamiast sprawdzonych 20mm?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

patryk220

Znaczy sie, ja mam zwykle mondeo TDDi przerobione na pełny pakiet ST. Hatchback. Dlaczego 25mm? Bo czytalem ze wygląda o wiele lepiej na 25 niz 20 :D chyba ze ewentualnie z Dystomu by zamowic 22mm? I jeszcze mam pytanie bo o dokręcanie dystansow bo nigdzie nie pisze. Z jaką siłą mają byc przykręcone? I czy Ty je sprawdzasz pod względem dokręcenia co jakis czas czy cos? Bo to troche zabawy z tym jest

sseebbaa1

Dystans jest jakby przedłużeniem felgi i zrobiony jest też z tego samego materiału (aluminium). Zatem zasadnym jest dokręcanie identyczne jak samej felgi. Teoretycznie można ewentualnie zastosować średnio mocny klej do gwintów.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

patryk220

Sebaaa mógłbyś przeslac jakies zdjecie z blizsza na e mail lub tutaj?

patryk220

Jeśli sie ktos wacha co do dystansow na felgi od st220 to śmiało mozna 22mm nie więcej,pod warunkiem ze macie nadkola od ST założyłem wlasnie do swojego i jest to czego oczekiwałem. :D