Dystanse do oryginalnych felg Mondeo ST220 - wygląd i prowadzenie samochodu

sseebbaa1, 24.08.2013, 22:16 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Tomason też ma w swojej ofercie felgę do FF II o wymiarach 19 x 8,5. Tylko tam ET wynosi 40.
Zatem feldze od RS-a brakuje właśnie dystansu 20 mm (do wymiarów Tomasona).
Proste wyliczenie.
GIZIU planuje założyć opony 235/35, a Tomason podaje, że nawet 245/35 będzie OK.
Dlatego twierdzę, że dystans 20 mm spowoduje to czego wszyscy oczekujemy od modyfikacji w postaci dołożenia dystansów, czyli ładne zrównanie koła z obrysem samochodu.
Oczywiście warto to zweryfikować empirycznie, chociażby na podstawie opisów innych modyfikowanych Focusów ST.

Przelotowy dystans 5 mm (pomijając nawet naprężenia) odsunie koło tylko o tyle, żeby felga RS-a nie ocierała o amortyzator (łączne ET55).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

vtec

Cytat: Tomasz link=topic=3487.msg34884#msg34884 date=url=Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BAwignia]http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BAwignia[/url]
Po co ta ironia?
Na studiach z fizy zawsze miałem 5, ale dzięki za przypomnienie.
Poza tym teoria, teoria, a praktyka, praktyką ;)
W linku poniżej foka na dystansach 5mm oraz na Eibachu 22mm:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,961.150.html

sseebbaa1

Cytat: vtec w 15.02.2014, 07:04
W linku poniżej foka na dystansach 5mm oraz na Eibachu 22mm:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,961.150.html
A te dodatkowe 15 mm dystansu nie zmieściłoby się tam?
Zwłaszcza na drugim zdjęciu wygląda, że jest jeszcze margines.
Oceniając "na oko" właśnie 1,5 cm brakuje. Tak się wydaje, gdy patrzę na górę błotnika...
Mierzyłeś ile tam miejsca zostało? Chodzi mi oczywiście o wysunięcie koła na zewnątrz.

Porównuję to też do swoich zdjęć z pierwszego postu.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

vtec


GIZIU

Dziś przyszły dystanse 20mm z Dystomu. Jak założę koła to zrobię zdjęcia i napisze co i jak.

sseebbaa1

No i po montażu zrób coś czego ja jeszcze do tej pory nie zrobiłem ze moimi dystansami.
A mianowicie zrób porządny test czy koła nie obcierają - wsadź komplet osób do autka i przejedź się po pofałdowanej drodze, gdzie zawieszenie będzie dobijać...

Ja też będę musiał w końcu tak to przetestować w swoim autku.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

sseebbaa1

GIZIU - upominam się :) o opis Twoich wrażeń po montażu dystansów.

Wstaw też zdjęcia!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

GIZIU

Przecież napisałem że wrzucę i opiszę ;) Zmienię koła jak nie będzie przymrozków rano.

sseebbaa1

OK, OK.
Zrozumiałem, że wrzucasz dystanse jak tylko przyjadą.
Ale skoro czekasz na letni zestaw, to i ja (z niecierpliwością) czekam. Pozdrawiam.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

GIZIU

Kółka założone. Dystans pasuje idealnie, nie było żadnych problemów podczas montażu. Koła pięknie  zrównują się z błotnikiem. Co do odczuć z jazdy to biorąc pod uwagę że jest:

- rozmiar kół większy
- doszły dystanse
- szersze kapcie
- mniejszy profil

To rewelacja. Komfort praktycznie bez zmian a czucie auta dużo lepsze. W zakrętach czuje się jakbym znowu jeździł Evo :)  Jedyny minus to aspekt wizualny. Auto na seryjnych sprężynach wygląda jak furmanka więc dzisiaj kupuję Eibach Pro Kit. Jak go zamontuję, wrzucę zdjęcia całego auta. Wrzucam zdjęcia dystansów:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


vtec

wreszcie jakieś konkrety
Cytat: GIZIU w 10.03.2014, 08:36
W zakrętach czuje się jakbym znowu jeździł Evo :)  Jedyny minus to aspekt wizualny.
lekko przesadziłeś, u mnie na Eibachu może i mniej buja się na zakrętach, ale do Evo mu dość daleko ...

GIZIU

Wiadomo że porównywanie Focusa do Evo nie ma sensu i moją wypowiedź należy traktować z przymrużeniem oka. Zresztą nie pisałem o Eibachu tylko o dystansach ;)

Parę zdjęć:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



vtec

Cytat: GIZIU w 10.03.2014, 20:07
Zresztą nie pisałem o Eibachu tylko o dystansach ;)
tak wiem, natomiast u mnie poza 19" RS-owi są jeszcze Eibachy, co powinno jeszcze bardziej wpływać na jakość prowadzenia. I w sumie tak jest.
Poza mniejszym bujaniem i wygląd lepszy.
Ile dałeś za kpl dystansów jeśli można wiedzieć?

GIZIU

500zł. Eibacha dziś zamówiłem, w przyszłym tygodniu pewnie zamontuje.

WojtasS

500zł to za 4 czy 2 sztuki? ;)
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg