Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


[Zakup] motoru.

Essio, 02.09.2013, 11:15 « poprzedni - następny »

Essio

Jako, że coś trzeba robić w życiu, postanowiłem pójść na prawko kat. A.
Chętnie wysłucham rad jaki kupić pierwszy motor. Chyba będzie wśród Nas jakiś pasjonat.
Po wstępnej lekturze, wybrałem Suzuki Bandit. Motor ma być tylko lekką odskocznią.
Zapaleńcem ów sportu nie jestem ale przejażdżka weekendowa dlaczego nie... ;)
Oberslejzen!

linkgrabber

A teraz nie jest jakoś tak, że trzeba najpierw robić A1 czy jakos tak i jeździ sie moto tylko do jakiejś tam mocy?

Ja w tamtym tygodniu kupiłem Honde CBF 600 S, regulowana kanapa i kierownica, silnik z cbr f3 także części multum. Ludzie piszą, że silnik bardzo trudno zniszczyć.. ;)


Wszystko zależy czy chcesz czegoś małego z jajem do przejazdów kilku km po mieście czy czegoś czym zrobisz 150 km bez przystnaku i po zejściu będziesz mógł sie wyprostować :P

Essio

Teraz trzeba mieć 24 lata żeby przystąpić do egzaminu na kat. "A" lub 20 lat jeżeli osoba posiada co najmniej 2 lata prawo jazdy kat. A2

Też fajny motorek, ja raczej to traktuje jako wyzwanie. Mam paru znajomych co jeżdżą, żona nie pozwoliła na sportowo-weekendowy samochód, także padło na motor. ;)

Żadnych torped nie potrzebuję, no chyba, że chwycę bakcyla. Znalazłem fajną szkołę, gdzie goście się pasjonują i szkolą tylko na motorach i nie jest to szkoła jak każda inna. Czyli podstawa to kat. "B" a kat. "A" dodatek. Także najważniejsze zdać egzamin w tym roku.
Jestem na etapie wyboru kasku.  :)
Oberslejzen!

linkgrabber

ja kupiłem z przypadku a szukałem czegoś innego, no ale jak zobaczyłem ją i w jakim jest stanie to długo nie myślałem :D

oprócz bandita polecałbym jeszcze fazera

nie wiem jaki budżet ale można też pomyśleć o hornecie, sv650, fz6, no ale te są trochę bardziej nerwowe. Najlepiej przymierzyć się też do moto bo przy wyborze ważny jeszcze jest wzrost kierownika

Essio

Bandita ma znajomy i pasuje mi ten motor. Cenowo jest dla mnie do przyjęcia.
Będę się rozglądał i kupię co będzie warte uwagi, także inne motory też wchodzą w grę.
Kupienie dobrego motoru tak samo graniczy z cudem jak zakup dobrego auta - czyli wrak na wraku.
Także już jestem chory jak sobie pomyślę. Życie pokaże,
Jaki masz kask?
Oberslejzen!

linkgrabber

Ja mam kask już ładne pare lat a jak go kupowalem to nei bylem zbytnio przy kasie wiec dalem niecale 300 za niego. Firma LS2. Szału nie robi i na szczęście żadnego upadku nie miałem. Miałem przerwę z moto kilka lat i sprzedalem kombinezon, teraz jak kupie sobie kolejny to będę szukał lepszego kasku.

Bandita możesz kupci zarówno za 5 jak i 15 tysiecy, na gaźnikach i na wtrysku także warto sobie poczytać co zmieniało sie w którym roku ;)

Wiem na sprzedaż bandita 600 za 7700, 2001 rok, 54 tys km, crashpady i inne dodatki. Sprzedaje je mechanik u którego stoi aktualnie moje moto na serwisie. Będę u niego jutro lub w sobotę po odbiór wiec jak chcesz to wypytam czy warte uwagi ;)

Essio

Zakup bandyty planuje na gaźnikach. Dokładnie ten przedział między 7 a 9 tyś zł.
Z ciekawości wypytaj, choć jak planuje zakup przed wiosną ze względów finansowych.
Jak rzeczywiście byłby wart uwagi to mogę pomyśleć intensywniej jak uzbierać kasę.
Oberslejzen!

linkgrabber

z tego co obserwowałem rynek to coś taniej można było znaleźć do grudnia, potem już drożały a na wiosnę często jak było cos ciekawego to w ten same dzień potrafiło zniknąć ;)

Essio

Dobrze wiedzieć. Zacznę powoli przeglądać oferty. Priorytet zdać prawko w tym roku. A potem będzie z górki. :-)
Oberslejzen!

Essio

Zakup dokonany...  :D  :D :D Yamaha FZ6 2005 rok.
Teraz tylko zdać egzamin, może w tym roku się uda. Termin wyznaczony.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Oberslejzen!

bishop

ładna. Gratulacje. To Fazer dla Ciebie a kopciuch dla żony?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Essio

Dokładnie.  :]
Żadne 300 koni w aucie nie zrobiło tak wielkiego wrażenia jak biedne 98KM w motorze.
Jestem w szoku...  :o
Jak zszedłem to potrzebowałem chwili. Zabawka dla ludzi o mocnych nerwach, nie wspominając już o ścigaczach.
Oberslejzen!

bishop

Spoko. To teraz czekamy aż minie zima stulecia która dopiero nadejdzie, odkopiesz garaż ze śniegu no i zdasz prawko :)
ps. jakieś mody? chips? Decat?:D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Essio

Na razie odpada. Troszkę kasy poszło na ubrania i inne pierdołki. Ale jest szansa, że wpadnę w odwiedziny szybciej niż autem.

Jadąc myślałem, że już mam w granicy 10-12tyś obrotów na każdym z biegów, taki byłem posrany. Potem jak zerknąłem okazało się, że to dopiero 6 tyś. Także jak dojdę do 10tyś wtedy może będzie mocy brakować w co wątpię.
Oberslejzen!

linkgrabber

zacznie brakować na pewno, gwarantuję :P

moto fajne, sam takiego oglądałem w tym sezonie ale był za mocno uszkodzony jak dla mnie wiec wzialem co innego